BulursamKader25 ustamın bahsettiği çubuklar

kabakburgiba

Operatör
@Apollon01 abi ben uzun zamandır denedim ama güvenemedim dediğin gibi doğru çıkıyor gümüş çubuk boşlukta da aleminyum ile aynı eline boş çalmak al aynı görevi görüyor geçen mala gpr ile test ettik bu sistem doğru bu şekilde devam edin ama iyice emin olun birkez denemeyle sakın karar vermeyin gümüş çubuğumda mıknatıs ta var bütün bilgi tecrübemi bu siteden öğrendim ve mala ile kontrol ettiğimde doğru olduğunu gördük hepinize teşekkür ederim 😊
derinlik ölçüsü hakkında bilgi verirmisin .mala ile aldığın derinlik tututumu.gümüş çubukla aldığın derinliği tarif edermisin.kablo serdin mi.4 taraftan ölçü aldın mı.odanın bitiminden sonraki derinlik ölçüsünü bi tarif edermisin.a b c d olarak ölçümü yazarmısın. mesela a oda bitimi kablonun başlangıcı.diye devam edebilirmisin.tşk.mala ile karşılaştıralım.

Çırakgenç

Member
kabakburgiba abi mala var diye derinlikle hiç uğraşmadım çizdiğim şekiller bire bir tuttu 4 taraftan geldim işte biliyorsunuz yaptığım işlemleri ama hissiyat ta çok önemli şimdi sizin için bakır kablolu ve kablosuz derinlik işlemini deniyeyim yanılmaları size aktarayım belki bi allah razı olsun diyen olur

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@kabakburgiba abi mala var diye derinlikle hiç uğraşmadım çizdiğim şekiller bire bir tuttu 4 taraftan geldim işte biliyorsunuz yaptığım işlemleri ama hissiyat ta çok önemli şimdi sizin için bakır kablolu ve kablosuz derinlik işlemini deniyeyim yanılmaları size aktarayım belki bi allah razı olsun diyen olur
çırakgenç kardeş başarılar dilerim, sitenin amacı bu yardımlaşmak, sebep olanlardan Allah razı olsun, tüm ustalardan, ille de çubuk diyorum, mala cihazın bile olsa çubuk işi çok kolaylaştırır değil mi? selamlar hayırlı kısmetin olsun inşallah kardeşim

kabakburgiba

Operatör
@çırakgenç kardeş başarılar dilerim, sitenin amacı bu yardımlaşmak, sebep olanlardan Allah razı olsun, tüm ustalardan, ille de çubuk diyorum, mala cihazın bile olsa çubuk işi çok kolaylaştırır değil mi? selamlar hayırlı kısmetin olsun inşallah kardeşim[/QUOTE Apollon01 kardeşim. mala nın derinlik ölçüsü doğrudur.hele kullanıcısı tecrübeli ise net derinlik ölçüsü verir.bunun için çubukla karşılaştıralım dedim.tüm atkadaşlarda faydalanır.doğruyu bulmakta yardımcı oluruz çırakgenç kardeşimede teşekkür ederiz.çizimde yaparak anlatırsa daha faydalı oluruz.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@çırakgenç kardeş başarılar dilerim, sitenin amacı bu yardımlaşmak, sebep olanlardan Allah razı olsun, tüm ustalardan, ille de çubuk diyorum, mala cihazın bile olsa çubuk işi çok kolaylaştırır değil mi? selamlar hayırlı kısmetin olsun inşallah kardeşim[/QUOTE @Apollon01 kardeşim. mala nın derinlik ölçüsü doğrudur.hele kullanıcısı tecrübeli ise net derinlik ölçüsü verir.bunun için çubukla karşılaştıralım dedim.tüm atkadaşlarda faydalanır.doğruyu bulmakta yardımcı oluruz @çırakgenç kardeşimede teşekkür ederiz.çizimde yaparak anlatırsa daha faydalı oluruz.
kabakburgiba ustam eyvallah çok teşekkürler; doğrudur paylaşmak, karşılaştırmak lazım tabii ki, burda kıymetli bilgiler var, alan alır, almayan kendisi bilir, sizin tavsiye ve paylaşımlar içinde teşekkürler, kolay gelsin başarılar

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
@kabakburgiba abi mala var diye derinlikle hiç uğraşmadım çizdiğim şekiller bire bir tuttu 4 taraftan geldim işte biliyorsunuz yaptığım işlemleri ama hissiyat ta çok önemli şimdi sizin için bakır kablolu ve kablosuz derinlik işlemini deniyeyim yanılmaları size aktarayım belki bi allah razı olsun diyen olur
Merhaba,
Diğer ustaların dediğin gibi,çubuk ile derinliği nasıl ve hangi yöntem ile aldığınız, yine dendiği gibi a-b-c-d noktalarının metrajı ve mala ile karşılaştırılarak, hangi sinyalin neyi ifade ettiğini net olarak ortaya koyabilirseniz eğer, büyük bir başarıya imza atmış ve çok faydalı olmuş olursunuz.
Sabırsızlıkla bekliyoruz..

Çırakgenç

Member
kabakburgiba. Apollon01bigiba
abi daha önce BulursamKader25 ustamla bi diğer konuda konuşmuştuk yaşım 21. 1 senedir bu sitede geziyorum bol bol okuyorum bizi bir kazıkladılar facebook üzerinden yok öyle çubuk böyle çubuk 2000 tl verdik sonra verdik başkasına prinç çubuktu altın kaplama şimdi isim vermem doğru olmaz ama. Tanınan biri bu alemde sonra elde var 0.tam ümitler tükendi bu siteye girdim siz değerli ustalarımın yazılarını okudum ve mantığımı kullandım çubuklarla 1 senedir hep deneme yapıyorum evde başladım metalleri evde tanımaya başladım çubukların dilini öğrendim şu bir gerçek çubuk olmadan bu iş olmaz mala olsa ne olacak malayı rastgele tutmaya kalkarsak yandık.şuana kadar doğru gidiyoruz çalışma yapmadık hiç benim daha önce bi konu açmıştım 10 mm alüminyum çubuk ile bakmıştım 2-2 2.5-2.5 gibi odalar bulmuştum bir zirvede ve o mekanda çubuklar hep altın gösterdi araklıklarla sanki patates tarlası gibi işte oraya gidince belli olucak bakalım neodyum tam minerali eliyormu elemiyor mu

Apollon01

Moderatör
Moderatör
çırakgenç inşallah muvaffak olursun, aliminyum çubuk la sağ avuç içinde çelik yüzükle bak mutlaka, sonra sağ çubuk ucuna kurşun sür tekrar bak, eğer aynı nokta aynı mal diyorsa boş değil ya da yanılma payı çok az kardeş, sonra gümüş ve neodyumla ayrıştır hangisi var nerde sonra da mala ile teyit et bakalım kolay gelsin

Çırakgenç

Member
Apollon01 teşekkür ederim abi öyle yapıyorum zaten ben söz veriyorum not edin size yanlışlar doğrular ne test edip yazıcağım tabi mala bizi yanıltmaz ise allah kısmet eder ise

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
kabakburgiba. Apollon01bigiba
abi daha önce BulursamKader25 ustamla bi diğer konuda konuşmuştuk yaşım 21. 1 senedir bu sitede geziyorum bol bol okuyorum bizi bir kazıkladılar facebook üzerinden yok öyle çubuk böyle çubuk 2000 tl verdik sonra verdik başkasına prinç çubuktu altın kaplama şimdi isim vermem doğru olmaz ama. Tanınan biri bu alemde sonra elde var 0.tam ümitler tükendi bu siteye girdim siz değerli ustalarımın yazılarını okudum ve mantığımı kullandım çubuklarla 1 senedir hep deneme yapıyorum evde başladım metalleri evde tanımaya başladım çubukların dilini öğrendim şu bir gerçek çubuk olmadan bu iş olmaz mala olsa ne olacak malayı rastgele tutmaya kalkarsak yandık.şuana kadar doğru gidiyoruz çalışma yapmadık hiç benim daha önce bi konu açmıştım 10 mm alüminyum çubuk ile bakmıştım 2-2 2.5-2.5 gibi odalar bulmuştum bir zirvede ve o mekanda çubuklar hep altın gösterdi araklıklarla sanki patates tarlası gibi işte oraya gidince belli olucak bakalım neodyum tam minerali eliyormu elemiyor mu
Keske bende su an 21 yasinda olsaydim :)))

Omur KESKELERLE geciyor boyle. :((

Neodminyum miknatisin kullanmasinda en buyuk fayda, etrafdaki cöp frekanslari temizlemesidir. Cubukcuya ve cubuga buyuk faydalar saglar.

Ayrica, bir miktar minerali alt eder. Ayni bentonitin yaptigi gibi.Su anda minerali %100 eleyen bilinen bir cubuk ve cubuk sistemi yoktur. Cok yol alindi amma basari %100 degil henuz..

Lakin bir husus var:
Tespit yaptiginiz alandaki mineraller sizin basari oraninizi belirler.

O alandaki mineraller cubuk ve sistemin ekarte ettigi mineral ise, isiniz kolaylasir. Bu hususu cubuk kullananlar asla unutmamalidirlar.

Hicbir yerde standart calisma uygun dusmez.

Calisma seklinizi o alan belirler.

Enerjiniz, kalbiniz, zihniniz, cubuk cinsi, komplike sistemler, arazinin yapisi, yer alti su hareketleri ve debisi, maden cevherleri, alanda altinin olup olmamasi vb. her faktor bilinmelidir.

Bu ve bircok sebepten dolayi once boslukda basari saglayin diyorum.
Boslugu bulabiliyorsaniz geriye kalan kisim daha kolay halledilir.

Mala ile ayni sonuca ulasmaniza sevindim.

Bu zamana kadar cubuga inanmayanlari, aleyhinde konusanlari sitemizde de cok gorduk. Kimseyle tartismadim. İspat etme gayretine de girmedim.Zira herkesin kendince " Hakli Sebepleri " var. Sorun şu: Elinde cubukla dolaşan herkesi çubukçu kabul etmek.

İnanin mineral denen olguyu cogu cubukcu yeni yeni ogrenmeye basladi. Basit mineral testini bu siteden ogrenen cok oldu. Araziye cikinca heryerden altin sinyali alan cubukcular işe yeniden baslamak zorunda kaldilar.

Para verip aldiklari cihaz ve cubuklarda keramet olmadiguni anladilar. Bu buyuk bir asamadir. Sitemizdeki cubukla alakali yazilari okuyanlar bu tuzaklardan kurtuldular.

Gayemiz para kazanmak olsaydi; en cok ise yarayan cubugu biz satar, maddi olarak da cok paralar kazanirdik.

Rehberimiz, onderimiz seygili Peygamberimiz sav. : " Aldatan bizden degildir. " buyurmus.

Aldatmak biz muslumanlara asla yakismaz. 3 gunluk dunya, seref ve namusuyla yasanmadiktan sonra neye yarar..?

Detayli yaziyorum ki; 5 sene sonra da bu yazilar okunsun. Gercekler bilinsin. Bizlerede dua edilsin.

Bu zamana kadar yazmadigim bir seyi daha yazayim insallah:

Cubuga hevesli olup calisma yapmaya baslayanlar, şayet cubuk sizde CARPİ İSARETİ yapiyorsa,

Carpi yaptiginda TAM NOKTAYA geldiginde cubugunuz, o yere, hem sag hemde sol cubuga bir isaret koyunuz. Misal ince kirmizi bir serit cekebilirsiniz.

Ne ise yarayacak..???

Bosluga girdiniz, o kirmizi seritin oldugu yere geldiginde cubuklariniz, sizi takip eden bir kisi topugunuzun arkasina bir tas vb.koysun. Bu sekilde aldiginiz olculerde bir ayak boyuda olsa (25cm.kadar) hata yapmamis olursunuz. Bu isaretleme usulu size cok sey katacaktir. Noktalama tam isaret alindigi noktada yapilmalidir.

Allah cc cumlemize kolayliklar versin,
Gonlumuzdeki hayirli hedeflere ulasmayi nasip eylesin inşallah. Amin.

Son düzenleme:

Çırakgenç

Member
BulursamKader25 bayram abi ben çok ustayım demiyorum ben sadece senin konularındaki önerilerini uygulayarak mala ile aynı sonuca ulaştığımı söylüyorum ki diğer abilerim kardeşlerim çubuğa karşı hep kötümserler var çubuk bu işin kalbi yukarıdaki bahsettiğim gibi şu zirvedeki odalar olan yeri de mala ile kontrol ettim mi bütün yapılması gerekenleri söyliyeceğim benim kanaatımca tabi herşeyden öncesi de hissiyat şimdi benim evin bahçesinde de işaretler veripr ama mineral birazda mantık kullanılmalı diye düşünüyorum olmuyacak duaya amin demeyelim

kabakburgiba

Operatör
çırakgenç kardeşim BulursamKader25 ustama 2 tl borçlandın şimdi.(şimdi aradaki farkı anladın değilmi.)demekki para herşey değilmiş.bulursamkader 25 ustamın farkı bu işte.tabiki bu herkezin işine gelmez.anlayana.