Bunların ne olduğunu ve değerini bilen varmı? Şimdiden teşşekkür ederim.

acemi 55

Bilgili Üye
bunların kondüsyonu kalmamış degeri olacagını sanmıyorum hatıra olarak sakla

Masterfree

Member
Hepsini tuzlu suya koy yarım saat bekle çıkar sil tertemiz olurlar eski madeni para Roma paralarına benzettim ama bu konu hakkında daha bilgili olan ustalar var

Esrasea

Yeni Üye
teşekkür ederim Masterfree tuzlu suya koydum daha sonra tekrar fotograf atarım

Esrasea

Yeni Üye
Hepsi fotografta kiler bir degeri varmıdır.Nedir ne parasıdır bilginiz varsa paylaşırsanız arkadaşlar Teşekkür ederim.

Kusterek

Aktif Üye
Merhaba sayin Arkadaslar , Üzerine yüzlerce senenin patinasini almis sikkeleri lütfen tuzlu su limonlu su gibi gibi garip yöntemlerle temizlemeye vede böyle önerilere ön ayak olmayalim bilerek veya bilmeyerek böyle tavsiyeler de bulunmayalim patina degerdir güzelliktir ve köndüsyonu bitmis sikkeleri patina saklar ve korur , Altin veya gümüs bile olsa sert ve eritici özelligi olan maddelerden uzak tutalim unutmayalim sadece bakir ve bronz sikkelerde yoktur patina altin ve gümüste de olur ve inanilmaz deger arttirici katkisi vardir .

(Sikkeler üzerinde temizlik yapabilmek onlarca senelik tecrübe gerektirir)

Saygilar.

mayhem

Co Admin
Co Admin
arasında değerli olan paralar var aslında hepsi değerli 1 veya 2 tanesi kondüsyonu kötü olsa dahi elden geçince prıl prıl olur değerli yani müzeye başvur belki zaman alır ama sevindiricek para alırsın resimde bulabilirsem atıcam bu sendeki paraların değerini..