Buralarda çalışmaya değer yerler varmı

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
ilk resim bir tapınma yerine benziyor merdivenli yükselti etrafta yasantı izlerini bulacagından kuskum yok bakılmaya deger

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
bu resimlerle benim buradan yönlendirmem pek sağlıklı olmaz ama siz izleri oymaları güzelce resimleyin ayrıca bosluk testlerini gerçekleştirin

Storm

Editör
Şapkalı Kaya’nın ağzı yani baktığı yönde magara agzı ya da gölgelik dağsa güneşin vurmadıgı yerlerde araştırma yap oralarda ikinci bi yuvarlak büyük kayayı bul. Şapka gölgeyi korumayı temsil ediyorsa bu mantık üzerinden gidebilirsin dostum. Merdiven in gittiği yeri iyice bi araştır eski yerleşim yerine mi gidiyor ibadethaneye yoksa seni mezarlıga mi götürüyor bunu bi kendince çözümle

Storm

Editör
Ve şapkalı Kaya da bi işaret var mı onu iyice bi analiz et dostum

Son düzenleme:

Storm

Editör
Şapkalı kayadan ziyade kamblıga ya da deveyi de andırıyor sofra taşı Sunak taşı da olabilir bunlsrı değerlendir gerci R00T ustam daha iyi bilir

R00T

Profesyonel
Co Admin
Şapkalı kayadan ziyade kamblıga ya da deveyi de andırıyor sofra taşı Sunak taşı da olabilir bunlsrı değerlendir gerci @R00T ustam daha iyi bilir
Estağfirullah ustam.En iyisini en doğrusunu Allah bilir.Ben senin yorumunu fikrini beğendim kendimede pay çıkarttım.Şapkalı kayaya yakın kayada acaba işaret var mı onu merak ettim.Şapkalı kaya civarında acaba zeminde boşluk ve değerli tespiti yapmışlar mı.Bunun karşısında dediğin gibi yada sırt kısmında büyükçe sergene kayalıklar olabilir mi keşke olsa.

Storm

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 234283Peki bunlar işaret olabilirmi yoksa doğalmı ?
resme dikkatli inceleyince şapkalı kayadan ziyade
bir nevi bence Tanrıya adak yeri gibi ya da ölüye adak yeri gibi duruyor. Sol taraftaki yeri merdiven gibi saysak elinde adagı ile o kişi oraya merdivenlerden çıkıp onun üstüne çıkıp sunumu yapıyor bu mantıkta olabilir ustam