Bursadan selam

ÇOBANBEY

Member
hayırlı geceler herkeze hoş geldin toprak Mal bulanındır aganın dedigi gibi bursa merkezdeyim orhaneli harmancık keles ve büyükorhan bölgeleri zengindir cogu bölgeyi gezdim her medeniyet yaşadı bizans roma lidya yaşadı

kimse doguştan ögrenmedi bu işleri elimizden geldigi kadar yardım ederiz yol gösteririm
İnşallah ustam hayırlısıyla . Siz değerli ustalarımın rehberlği ve Allah'ın izniyle birşeylere ulaşırız . Saygılar

ÇOBANBEY

Member
Ustalarım bazen toptan bazen tek mesaj cevap yazıyorum. Malum acemilik . Kimse alınmasın. Zamanla çözücem inşallah.hayırlı geceler...

Kamhi Leonard

PiSaGoR
aynen aga bende bizim koyunlarla ilgileniyorum :D koyunlar güttüğüm yerlerde baya işaret oluyor
Sivas erzincan erzurum ağrı ardahan patnos iğdır
Urfa da bu saydığım yerlerde çok çoban tanırım
Dağ taş gezmekten sürekli karşılaştığım hep onlar çünkü
Bu sebepten tanışmış ve kaynaşmış olduk
Hala da gittiğimde illerine sorar bulurum onlar
Onlar yüzünden telefon kullanmıyorum desem inanirmisiniz bilemem
Ama gerçekten kına getirdiler ve bata uzun zaman dır telefon kullanmıyorum

Aleykum selam ve rahmetullah. Hakkinda hayirlisi insaallah. Bende bursa merkezdenim. Orhaneli ve kelesi cok iyi bilirim. Ailemin bi tarafi inegol bi tarafi karacabey. Bursanin 3 bir yanini cok iyi bilirim. Merkezde oturuyorsan eger emekli deyilsen orhaneli yerine bursa merkeze yakin yerler secmeni dilerim. Yoksa sadece hafta sonlari resim cekip evde resimlere bakmakla yetinirsin. Gercekten bu isi yapicam diyorsan. Kaplikaya yamaclari. Esenevlerin ustunde balaban yamaclari. Cumalikizigin ustundeki yamaclara. Kestel civarina. Diskayadan tut beriye dogru demirtasa kadar katir daginin bursa merkeze bakan yamaclara buralara yonel derim. Arastirmak fotograflamak suc deyil guzel bir yer kesfedersen eger planini iyi yapip faaliyete gecersin. Kendi koyunde cok rahat olursun ama 1 yilda varmak istedigin sonuca belki 5 yilda varirsin bide son asamaya gelmisken birde bakmissin. Bir arkadasin dedigi gibi far yemis tavsana donersin. baskasi gelmis belese konmus. Evine yakin yerde isini yaparsan biraz daha dikkatli olursun belki ama en azindan gece uyku tutmasa gider kontrol edersin ? sana hakkinda hayirlisi duasiylan. Bu is oyle korkulacak bir is deyil. Sadece zor olan kazi yapmak. Sahilde kale yapip cukur acmak gibi gelir insana. 5 kisi 4 gece kazi yaptik. Gecede en az 3 saat kaldik. Yarim metre cukur vardi zaten. O 5 gecede 1 metre kazabildik. Sonra anladikki bizden oncekiler kapatilan girisin uzerinde cok calisilmis kazma kurekle olacak gibi degil. Meger ondan birakip gitmisler ?

ÇOBANBEY

Member
Saolasın ustam fotolu konuma baktınmı ne dersin. Burdaki ustalar haklı olarak fazla ilgilenmediler fotoğraflama kötü diye .kötüde olsa bir ipucu varmıdır

Son düzenleme:

güngece

Yeni Üye
foruma hoşgeldin kardeşim büyükorhan demiyelimde orhankebir diyelim :) bende şeytankebirliyim bursa merkezdeyim tanışmak mümkünse görüşürüz inşaallah