Büyük Bir Sunak ve Değişik Bir Haç - Kademeli Kaya Üzerinde-

SAHBAZ

Bilgili Üye
Olu gomme tekniklerinden biri kullanilmis muhtemelen savasci gomusu hacin buyuklugu ve kolundeki eylem size yon vermis ustadim bosluk bakarak zemin etutu ile insallah sonuca ulasirsin turko kardesin gosterdigi yeri yokla derim bu tur kaya siskinlikleri es gecilmemeli kandiliniz mubarek herseyin gonlunuze gore olmasi dilegiyle...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Abi eşit kollar var ise + işaretidir merkez noktadır. İç leri boşaltıp temizlemek ve yön veren kısımları bulmak lazım. Kuyunun ne tarafında hangi yönünde boşluk tespit ettin ?
Kuyunun guneybati yonunde 2 oda var papazlara ait.
Bir kuyu daha var. Onu bulmak icin ugrasmadim. Kuyudan gecis yapilmayacak. Bu odalarda, sunakla karsisindaki kayalik kisim arasinda 2 oda daha var. Papazin odasindan buradaki odaya Tunelle gecis var.

BulursamKader25

Öncelikle bütün arkadaşların kandili mübarek olsun. Rabbim herkesin gönlüne göre versin.

Burası bana dua alanı hac olan yer vaftiz yeri ve dilek kuyusu gibi göründü.
Ama ilginç olan eklediğim resimde kuyunun 2 tane sağında 2 tane solunda olacak şekilde 4 tane de oda olabileceği ihtimalini veriyor.
Burası tanrıya adak için kullanılmış bir alanda olabilir. Bunlar tamamen kafamda canlanan ihtimallerdir.

Rabbim kolaylıklar ihsan eylesin.

Ekli dosyayı görüntüle 138792
Kiymetli ustam,
İsaretledin yerin altinda kuyudan gecilen ayin odalari mevcut. Ciddi tuzakli.

poseidon2023

Uzman
ordan da görülüyor demek kel oldugum

hayırlı geceler bol şanslar sana

deli firat

DOĞACI
Dostum bu bir kroki kuyudan dört veya beş odalı yere inecen kendin yazmışsın zaten tuzak mutlaka vardır ama senden önce girmedilerse ayrıca haç ın bir kenarından aşagıya inen bir kanal var Orayada bakmakta fayda var selametlen

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör

Pscyhe

Engellendi
4 oda ve 3 kuyu olmasi lazim...2 kuyu bulduk demissiniz ustad 3. de lazim bence size...kuyulardan gecis var odalara ama hangi kuyu bunu iyice arastirip cozmek lazim..anlatiminiza gore bolgede kilise olmasi lazim bu kadar detayli sekilde yapilmis odalari olan yerler bos olmaz olmadigi gibi tuzagida tilsimida bos olmaz.arkadslarimiz tarafindan isaretlenen yerler nikta atisi olmus zaten sizde tespitte bulunmussunuz.artik top sizde..siz islemi yapacaksaniz eger siizin icinde uygun olursa arada aciklamalar yaparsaniz bizde sizin bilgi ve tecrubelerinizden faydalanmak isteriz cokda guzel okur bence kardesim..

Turko

Uzman
Abi bir tane var değerli olan. Kuyudan ikinci geçiş ile giden . Toprağı kaldırmaya başlayınca çıkar üzeri micir yağma olur mezarın sağında kalacak kuyu. Kafa altında bir kasa sol kol dirsek kısmında bir kasa olur. Kazasız belasız inşallah. Rast gelsin.

BulursamKader25

ordan da görülüyor demek kel oldugum

hayırlı geceler bol şanslar sana

Kıymetli poseidon2023 Üstadım,
Yazından biraz sitem hissettim. Lakin ne için yazdığını çözemedim.
Kasıtla yaptığım veya yazdığım birşey olmaz ne size nede başka bir kardeşime.
Bir kusurum olduysa çok özür dilerim, hakkını helal et inşallah.

BulursamKader25

Konuya yorum yapan çok kıymetli ustalarım, kardeşlerim; timur964 toyalp Smokin Turko ragıp
@sirvan poseidon2023 dadas_25 SAHBAZ deli firat Pscyhe

Verdiğiniz emeğe, ilginize çok teşekkür ederim. Allah cc hepinizden razı olsun.
Bilmediğim ve düşünmediğim birçok husus sayenizde açıklığa kavuşmuş oldu.
Benim istediğim de buydu. Burası ile alakalı şimdi daha detay bilgiler vereceğim,
ilk başta vermedim bu bilgileri, zira yönlendirme yapmak istemedim.

Başta şunu söyleyeyim; burası tam bir baş belası bir yer:
Tünel-Kuyu ve Tuzaklardan ve tılsımlardan dolayı.
Bu zamana kadar el değmeyiş sebebi bu olabilir.
Daha araziye girdiğinizde sizi karşılıyor elemanlar. Birinci meselemiz bu.

İkinci gidişimde karşıma bir yılan çıktı. Çok güzeldi hakikaten :) Yarısı toprağın altında, bacak kalınlığında,
çağla yeşili renginde, üzerinde gövde boyunca kırmızı, siyah ve mavi renkleri vardı. Arkadaşlar öldürelim mi dediler,
hiçbir şey yapmayın dedim. 2 metre yakınından geçtim, en solda ben vardım. Hiç hareket etmedi. Yalnız müthiş bir
başağrısı çekmeye başladım. Gözüme perde inmeye etraf gri şekle dönmeye başlayınca durumu anladım ve okumaya
başladım. Dedim daha gezerken bana, hemde gündüz vakti bunu yaparlarsa gece neler yapmazlar?
Küçük ve orta ölçekli işleri beni zaten etkilemezdi. Buradakiler kesinlikle çetin çeviz. JSB nin kepçesini eğen cinsten.
ikinci meselemiz; odalardan aşağıdaki kuru dereye kadar yaklaşık 180 metre uzunluğunda, 3 yerde ciddi göçme yapmış
ANA tünel mevcut. Ve tünel çok ciddi şekilde tuzaklı. Tünele giriş bu deredeki büyük bir ana kayanın yanından.
Üçüncü meselemiz; derinlik ve arazi yapısı. Bir gece ansızın gidip sabaha dönsem desem, iş bitmez kesinlikle. El ile olacak iş değil.

Ana hatlarıyla fazla teferruata girmeden bu yeri anlatayım. İşaretin batısında bir kuyu birde kuzey batısında bir kuyu daha var. Bu açılmamış.
Diğeri açık. kuyuların güney-güneybatı istikametinde papazların 2 tane odası var, birisi dik kenarlı üçgen şeklinde. En tehlikeli yer burası.
Sistemin bu kısmını ikinci aşamaya bıraktım. Şimdilik ilgilenmiyorum.

İşaretle (Sunak ve + nın olduğu kayaç), elle yerleştirilmiş küçük kaya bloku arasında da büyükbabanın yattığı yer var. Odalar birbirine geçişli. Birisi büyük birisi küçük. Bu odaların birleşim yerinden aşağıya doğru tunel gidiyor. Tünelin bulup aşağıya doğru giderken baz yerlerde göçükler ve ilgi çekici kayalar gördüm. Göçme olan yere baktım oda var ve kısa tunelle ana tünele bağlı. Sonra bu odanın karşı tarafına baktım burada da aynı şekilde oda var.
Bu arazi 5 kademeli. Her kademe yüksekliği yaklaşık 30 cm. kadar. Tünel boyunca her kademede sağlı sollu olmak üzere toplam 10 oda tespit ettim.
Daha bu sonradan tespit ettiğim odaların yatay hizalarına hiç bakmadım, vaktim yoktu. Belki daha fazla oda olabilir.

Sonra tepeye, yükseklere doğru çıktım. Bu araziye baktım ve şu kanaate vardım: Burası Kraliyet aile mezarlığı.

SAHBAZ

Bilgili Üye
Hakkinda hayirlisi olsun dostum insallah zorun kolay olur muvaffak olursun..