Büyük bir yığmada komple dövme toprak lütfen yardım

edirne22

Editör
orası muhtemelen Höyük.

Höyük başka, Tümülüs başka

Höyük : sürekli aynı yere yaşama, bina etme neticesinde, zamanla yükselmiş, yaşam alanı.

Tümülüs : üzerine toprak yığılarak yapılan mezar. Kurgan'ın daha büyük hali...

Silentdead0707

Yeni Üye
Arkadaşlar höyük değil höyük nedir tümülüs nasıl biliyorum şuan yağmur yağıyor hava iyi olduğunda gidip resmini çektiğimde herkesin fikri değişeceğini sanıyorum höyükde o kadar özenme olmaz yıkıntı olsa bilmiyorum mezar çıkaran varmı dönem soygununa uğramış mezar aynı onun gibi olur darmadağın ama burası çok farklı bilinçli yığma Horasan sağlam altında ki kömürlü toprak ve onun altındaki kil halen sağlam ayrıca burası düz değil tümülüs Nasıl aynı öyle ama diğer tarafı doğadan yararlanılmis

Silentdead0707

Yeni Üye

R00T

Profesyonel
Co Admin
Eğer höyüğe dair net güçlü bilgin ve işaretlerin yok ise.Sanırsam baş edemezsin.Güney yamacı su tarafı ise Muhtemelen güçlü güzel giriş vardır.Derindir Tünel ile gidilir.Haricinde başka yönlerde başka işler olur.Bunların bazen dışında yığmalardan çeşme boyunda yığmalardan giriş olur bunlar taş yumurta yığmadırlar.Bazen toprak mezar olur 3 lü sistem birinde giriş olur.Sağlam deilin yok ise çok uğraşırsın ispite gelirsin dikkat !!!................

R00T

Profesyonel
Co Admin
Kafamı kaldı ustam be.Tümülüs dahi olsa böyle açamaz.