Büyük ihtimal sahte!!

Cappadocia

Yeni Üye
Merhaba ustalar. Bu objeleri benim yanımda çıkardı ama büyük ihtimal kendisi yanında getirdi. Sonra daha büyüğünü çıkardı onun resmini çektirmedi. Sonra karbon testi istiyorlar deyip 15 bin para istedi tani vermedim. Bunlar bende ama sahte diye düşünüyorum. Sizce çöpe atayım gitsin mi? Yada herhangi bir özelliği var mı?daha önce de paylaşmıştım ama konuyu bulamadım. Bide kullanıcı adı ve şifremi o yüzden tekrar açtım

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Merhaba, sen mevzuyu anlamışsın, bu işte kabak tadı verdi zaten.
Geyik olsun diye teste beraber götürelim de bakalım ne diyecek.

gülbahçeli

Editör
Merhaba ustalar. Bu objeleri benim yanımda çıkardı ama büyük ihtimal kendisi yanında getirdi. Sonra daha büyüğünü çıkardı onun resmini çektirmedi. Sonra karbon testi istiyorlar deyip 15 bin para istedi tani vermedim. Bunlar bende ama sahte diye düşünüyorum. Sizce çöpe atayım gitsin mi? Yada herhangi bir özelliği var mı?daha önce de paylaşmıştım ama konuyu bulamadım. Bide kullanıcı adı ve şifremi o yüzden tekrar açtım
uzak dur onlardan başın ağrımasın

Cappadocia

Yeni Üye
Merhaba, sen mevzuyu anlamışsın, bu işte kabak tadı verdi zaten.
Geyik olsun diye teste beraber götürelim de bakalım ne diyecek.
Bir sürü hikaye :) Bi arada dubai bankasından Bi hesap gönderdi. 200 bin dolarlık transfer yapıcaz diye. Hesapta gerçekten vardı o kadar para ama transfer yapamadı. O zamanda uçak bileti için 4 bin lira istemişti. Bu vesileyle bunların sahte olduğuna kesin diyebiliriz. Atayım gitsin mi

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Bir sürü hikaye :) Bi arada dubai bankasından Bi hesap gönderdi. 200 bin dolarlık transfer yapıcaz diye. Hesapta gerçekten vardı o kadar para ama transfer yapamadı. O zamanda uçak bileti için 4 bin lira istemişti. Bu vesileyle bunların sahte olduğuna kesin diyebiliriz. Atayım gitsin mi
Atıp atmamak sana kalmış, kalsa da zararı olmaz atsan da.
Adamını tanı yeter.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İbrik yeni dönem, heykel çöp. Sakla, baktıkça böyle bu tufaya düşme diye kendine telkinde bulun herzaman.

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
karbon testi önceden yaşamış canlı varlıklara yapılır(kemik, kumaş,tahta,fosil,deri vb).cam,taş,metal vb materyallerde karbon testi ile yaş hesaplaması imkansızdır.
objelerin sahte olduğu belli.anlamadığım nasıl bir cesaretle tanımadığınız adamlarla araziye çıkabiliyorsunuz??
tanıdıksa sizi arkadaşınız dolandırmaya çalışıyor bu daha beter???

hadrianus

Yeni Üye
sahte oldukları kesin...

dönemin ikonografisine uymayan bir figürin
ve (dönemin) yapım tarzını yansıtmayan bir kap.