Büyük Kare Oyma

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Allah işinizi rast getirsin.

Nil

Engellendi
bekliyoruz , inş yanılıyorumdur ,, program visualizer değil ise ne ? değil ise visualizer in çakması ohalde

ragıp

Uzman
@vakko
bu saatte burada olmadığına göre, sanırım, çalı çırpı temizliyor
Allah kolaylık versin demek düşer

ustam, işleme başlamadan evvel almış olduğun şu görüntüleri, gerçek fotoğraf üzerinde çizerek yine arkadaşların görüşünü almanı önerirdim.
özellikle tünel konusunda tecrube sahibi bir çok ustamız mevcut
bilmeden, tecrubesiz girmek hoş değil.

minik bir genel bilgi,
ustam, Tünel ne kadar zorlu olursa,
ilerideki mezar odası da o kadar zengin olur

Allah rast getirsin

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
@ragıp ustam selamlar oncelikle gece calismaya karsiyim .Tuneller hakkinda cok yazi okudum.Ama okumakla olmuyor bu isler tecrube gerektiriyor. tuzaklar ve tehlikeleri hakkinda bilgi almadan kesinlikle adim atmam o tunelin icine.asagidaki resimlerde almis oldugum goruntulerin hemen hemen olculeri mevcuttur.( kesin nokta olmasada ) Birde bir sorum olacak @ragıp ustam.Isaretin tam baktigi yonde karsida ufak bir tepecik vardi orada da goruntuleme aldim mezar olarak.Bu isaretlerin baktigi yerde bu sekilde acilmis yerler mevcutmudur acaba.Bilginiz varsa paylasirmisiniz.

bu iki oda birbirine baglantili.

Tunel olarak aldigim goruntunun orjinal resmi.Ve tünelin başlangıç resmi ve tünelin içinde tavanda kullanılan örnek bir taş.(tünelin içindeki kalas görüntüsü sizi yanıltmasin kendisi rengi degişmiş kayadır. )

ragıp bozoklu uçmuş ustam birde tünelin baş tarafıni biraz açtıktan sonra zeminde toprak içinde aşağıdaki taş çıktı.Neye işarettir bu taş.

Son düzenleme:

ragıp

Uzman
@vakko
ustam, aşağıdaki fotoğraf, sizin tünele ait olsa gerek
gençsiniz, heyacanlısınız, dolayısı ile düşünmeden, fikir almadan davranıyor ve yanlış yapıyorsunuz :(

ustam, aşağıdaki tünelden ilerledin. 15 metre sonra mezar odası ile karşılaştın
ya sonra?
bu kadar küçük, dar bir tünelden ilerlenmez.
tuzak, şudur bu duru geç, bir yabani hayvan denk gelse... ?
mezar odasına geldin, sen zaten, yerde sürünüyorsun, odanın kapağını nasıl açacaksın?
hadi odanın kapağını da açtın farz et, odadan çıkacak olan gazı hesap ettin mi?
bu tünelin ağzını açtınız, buradan girmeyi planlıyorsun, değil mi?
aksi halde açmazdın.....

planlarınızı bir daha gözden geçirin.
bu tür kaya altı mezarlara, her daim, mezarın bulundauğu kayanın dibinden girilir.
tünelin üzerinden değil ama
tünelin yan kısmında aşağıya iner,
tünele yandan girip
mezar oda kapağını açarsın

anladın mı?

selametle

vakko

@vakko
ustam, aşağıdaki fotoğraf, sizin tünele ait olsa gerek
gençsiniz, heyacanlısınız, dolayısı ile düşünmeden, fikir almadan davranıyor ve yanlış yapıyorsunuz :(

ustam, aşağıdaki tünelden ilerledin. 15 metre sonra mezar odası ile karşılaştın
ya sonra?
bu kadar küçük, dar bir tünelden ilerlenmez.
tuzak, şudur bu duru geç, bir yabani hayvan denk gelse... ?
mezar odasına geldin, sen zaten, yerde sürünüyorsun, odanın kapağını nasıl açacaksın?
hadi odanın kapağını da açtın farz et, odadan çıkacak olan gazı hesap ettin mi?
bu tünelin ağzını açtınız, buradan girmeyi planlıyorsun, değil mi?
aksi halde açmazdın.....

planlarınızı bir daha gözden geçirin.
bu tür kaya altı mezarlara, her daim, mezarın bulundauğu kayanın dibinden girilir.
tünelin üzerinden değil ama
tünelin yan kısmında aşağıya iner,
tünele yandan girip
mezar oda kapağını açarsın

anladın mı?

selametle
ragıp ustam güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim.Tüneli temizlemeden ilerlemek imkansız çökmeler olmuş ve zemin yarıya kadar kapalı ki buraya girmeyi düşünmüyorum bu şekliyle.Sizin gibi değerli bilgi sahibi ustalarin görüşlerini almadan bu tarz çalışmalar için asla plan yapmadim.Verdiğiniz her bilgiyi emin olun harfi harfine uyguluyorum.

ragıp

Uzman
@ragıp ustam güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim.Tüneli temizlemeden ilerlemek imkansız çökmeler olmuş ve zemin yarıya kadar kapalı ki buraya girmeyi düşünmüyorum bu şekliyle.Sizin gibi değerli bilgi sahibi ustalarin görüşlerini almadan bu tarz çalışmalar için asla plan yapmadim.Verdiğiniz her bilgiyi emin olun harfi harfine uyguluyorum.
Tüneli toprak yüzeyinden takip et. ana kaya ile birleştiği yerin 1 sağından veya solundan aşağıya inmelisin.
tüneli gördüğün anda, Tünele yandan girmek zorundasın
dolayısı ile tünelin içini boşaltmaya gerek yok

böylesi çok daha iyi ve hayırlı olacacak inşlallah

selametle
,

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
vakko kardeşim bu tüneli çubuklada üstten hizalaya bildinmi .... en ini uzunluğunu ... derinlik derinliğin zemini tavan yüksekliğini ... bulduğunuzla uyuşuyormu ....alta başka 1 tüne işareti var gibimi ...tünel çok dar gibi geldi bana ... çubuk çalışmanda cep ler varmı ona bak .. değerli tespitin varmıydı o konuyla alakalı ne yaptın ...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
elindeki taşı çokcası deniz kenarında görünen taşlara benzettim .... diğer yerden çıkan taş için çıkarttığın yerin altına bakabilirsin .. ve taşların kendisinede makina tut derim ...

vakko

vakko kardeşim bu tüneli çubuklada üstten hizalaya bildinmi .... en ini uzunluğunu ... derinlik derinliğin zemini tavan yüksekliğini ... bulduğunuzla uyuşuyormu ....alta başka 1 tüne işareti var gibimi ...tünel çok dar gibi geldi bana ... çubuk çalışmanda cep ler varmı ona bak .. değerli tespitin varmıydı o konuyla alakalı ne yaptın ...
cubuk kullanım bilgimiz malesef yok.almiş oldugum cekim hızlı bir cekim su anki ölçulerimiz sacma olabilir.Net konusmak için üst zemını temızleyip tekrar goruntu alacagım.Degerli tespitim burasi için var yanlız odalarin içinde degil arka kısımlarında.