Büyük kare oyma

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Bu üstteki kayalaık alan yüzey de dahil incelemek gerek. aşağıdaki ikinci resimdeki çizgi boyu aşağı bakılabilir ve yine yukarıdaki kaya.
IMG_20220618_181726.jpg

IMG_20220618_181733.jpg

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Medeniyet işi. Ayrıca paylaşılanların kenar ölçülerini aldınız mı? kare oymadan daha çok dikdörtgen oyma yani bayan mezarlarını andırıyorlar. Tek mezar yok burada nekropol bir alan. Geniş çaplı bir araştırma ve detaylı bir ar-ge ile ekonomik olarak da yoracak bir bölge. Bunun için resimlerini daha aşağıdan çekmeni ve ustaların verdiği talimatları adım adım detaylandırarak konu da paylaşıp ilerlemeni tavsiye ederim.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Ciko0303
Kardeşim Selamun Aleyküm.
Size daha öncede az çok anlattım şimdi tekrar söylüyorum bu işaretli yerlerde yeeterli derinliğe erişip kayanın ahvalini görmeden bir şey anlayamazsınız. Birde yukarıda kanl içine aldığım yer orası işçiliklimi su tahliye kanalımı baktınızmı Ha öncede dediğim gibi bunların karşılığı baktığı yönde de olabilir . Lakin görüldüğü gibi bu alanda çok iyi çubuk kullanan biri olmalı. Yoksa yanılgıya düşersiniz. Bu kayalarda çatlaklar en küçük boşluklar sizleri yanıltır. Yansımalar bile sizi aldatırlar. O yüzden ehli bir çubukçu halleder buradaki işleri Tabiki sizin bu konudaki maharetinizi bilmiyorum belkide iyisinizdir. Evet önce her şey meydanda net görülmeli buradaki iş eksik olmuş gibi duruyor . Dünyanın merkezine doğru biraz daha yolculuk lazım burada . Ha olmadı ozaman istikamet karşı taraf marş marş:D:D:D:D. Okeymi??

IMG_20220618_182703.jpg

Son düzenleme:

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Selamün aleyküm bu kare oymanin girişi nerededir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Bunun altında (1.20m, Sağdan soldan 2 adım çaplı olacak şekilde bir gör bakalım) bir çubuk tut bakalım 🤔 muhtemelen bulacaksındır. Parantez içinde yazdığım tecrübe ile edinilmiş bilgidir. Tespit sonrası olası çalışma için yazdım. Değerli tespiti de yap muhakkak Çiko, boşuna çalışma. O mihrabın altı ile oynanmış. Belki başka bir şey için kazılmıştır ama muhakkak değerli tespiti yap. Şayet oynanmadı ise o mihrabın odasında değerli olası ihtimaldir. Kolay gelsin.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu kayalığı iyi kontrol edin ve hatta 1 mt lik ucu olan birşeyle boşluk bakın ama sağ ve ön taraflar da kaya ekleme var gibi onun için buralardan boşluğa düşmeyebilir, kayanın sol tarafında başka yaslama bir kaya falan yoksa soldan ve tepeden bakılabilir veya arka kısımdan.
Screenshot_2022-06-21-00-50-09.png

Ledun

Bilgili Üye
Her taraf sıkıntili burasinin.
Hal boyle olunca birsey aldirmazlar.

Bir ustamiz yazmis, medeniyet isi diye.
Ayni kanaatteyim.
Ve asil yer burasi da degil.
Buraya gelirken ciktiginiz tepenin ilk baslangicundaki kayaliklarda. Bu kayaliklar 3-4 katli ev buyuklugunde olur. Uzerinde 7 basamakli merdiven ve sunaklar mevcuttur. Kral denenler buradadir.

Bu alani gectikten sonra sizin fotofrafladiginiz alana gelinir .

Ciko0303

Yeni Üye
Her taraf sıkıntili burasinin.
Hal boyle olunca birsey aldirmazlar.

Bir ustamiz yazmis, medeniyet isi diye.
Ayni kanaatteyim.
Ve asil yer burasi da degil.
Buraya gelirken ciktiginiz tepenin ilk baslangicundaki kayaliklarda. Bu kayaliklar 3-4 katli ev buyuklugunde olur. Uzerinde 7 basamakli merdiven ve sunaklar mevcuttur. Kral denenler buradadir.

Bu alani gectikten sonra sizin fotofrafladiginiz alana gelinir .
Sizin dediğiniz gibi bir yer değil burası

Ekli dosyalar

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sizin dediğiniz gibi bir yer değil burası
Bu sitede tek sevmediğim şu resimleme yöntemi. Resim için yeni bir yol izlenmeli bu nedir. Adam en kaliteli resmi çeksede bize piksel piksel izletmesinden gerçekten bıktım. Buna bir çare bulunması gerekiyor. @mayhem ustam bu konuya bir el atılmasını sağlayın. Reimlere böyle bakmaktan gerçekten bıktım.