Büyük kayada iki delik var

Akc

Member
Mezari gomuyu muhurlemisler alan ve kaya komple 360 derece uzak yakin tarzda resimlene tiz vakitte bura resimleri yuklene yoksa bilgide yok
Bu arada burda daha öncesinden iki mezar iki göz yaşı şişesi we birtane boş küp çıkartıldı. Bunun 6–9 mt uzaklığında. Kovalamak istiyorum boş olduğunu düşünmüyorum ama anladığımda şeyler değil bedavadan uğraşmakta istemiyorum. Bunların artısı nedir ne ypmalıyım

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Elmas beklediğim yok ta taş ocağından çöktü hafif tümsek etrafı. Mühür görevi görmüş yani. Peki ne ile yapılmıştır bu mühür. Tek bir mezarmı
Bu arada burda daha öncesinden iki mezar iki göz yaşı şişesi we birtane boş küp çıkartıldı. Bunun 6–9 mt uzaklığında. Kovalamak istiyorum boş olduğunu düşünmüyorum ama anladığımda şeyler değil bedavadan uğraşmakta istemiyorum. Bunların artısı nedir ne ypmalıyım
toplu mezarmı. Değerli bişi çıkar mı peşind
Bu mühür değerlimidir
en gitmeye değer mi ona göre kovalayalım
Mudur ilk once sakin ve sabirli ol.
Burda kimin ne yazdigini bisekilde goruruz usule uygun cevap veririz bu isi kosturup ekmek yemek istiyosan mantikli somut bilgi istiyosan bahsettigin yerin resimlerini tarif ettigim gibi ayarla korkma yerin mekaanin ifsa olmaz 3000 senedir duran yer biyere kacmaz
Sana yardimci olmamiz icin ilk sen adim atacaksin bu sitede hayalcilik tas kaya falciligi umut tacirligi olmaz ne sunarsan onun karsiligini alirsin empati yap ayni yazdiklarini sana sorsalar ???

Akc

Member
Senin sandigin gibi kagida basilan muhur deil O uzun hikaye yolun basindasin
Yolun başındayız diye öğrenmeyelim mi hiçte kağıda basılmış mühür aklıma gelmedi. El koyulmuş da olabilir. Şuna arazide değilim. Gidemediğim için çekemedim. İfşa olcagından korktuğun yok. Korksam buraya yazmam ;) mezar gömü mührü diye tahminde bulunduğun gibi keşke sorularıma da cevap versene yardımcı olsan abican. Yani kötü niyetle yapılmiş mühür mü. Yoksa el koyulup mühürlenmiş mi. O fikri vererek bile çok yardımcı oldun aslında. Tecureblerine dayanarakdan uzun hıkayede olsa anlatırmışın bildiklerini

Akc

Member
Mudur ilk once sakin ve sabirli ol.
Burda kimin ne yazdigini bisekilde goruruz usule uygun cevap veririz bu isi kosturup ekmek yemek istiyosan mantikli somut bilgi istiyosan bahsettigin yerin resimlerini tarif ettigim gibi ayarla korkma yerin mekaanin ifsa olmaz 3000 senedir duran yer biyere kacmaz
Sana yardimci olmamiz icin ilk sen adim atacaksin bu sitede hayalcilik tas kaya falciligi umut tacirligi olmaz ne sunarsan onun karsiligini alirsin empati yap ayni yazdiklarini sana sorsalar ???
3000 yıllık muhabbet mi peki bu. Ya abicim bişi söyledin devamını getirmedin. Bal sürmenle kaldı agzımıza

Mal bulanındır

@Akc cok okumakdan bazen migrenim aziyor accukda sen oku senin basin agrisin
Ustune tikila indir oku

www.kulturvarliklari.gov.tr › ...PDF
xvııı. kazı sonuçları toplantısı ıı - Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü
mektedir. Kazılar öncesinde antik çağa ait herhangi bir yapı kalıntısı ve ... kurşun dökülerek bağlanmıştır. Sonunda her ... Bu mühürleme şöyle gerçekleştiriliyordu ; ticari amp- horaların

Akc

Member
Ustune tikila indir oku

xvııı. kazı sonuçları toplantısı ıı - Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü
mektedir. Kazılar öncesinde antik çağa ait herhangi bir yapı kalıntısı ve ... kurşun dökülerek bağlanmıştır. Sonunda her ... Bu mühürleme şöyle gerçekleştiriliyordu ; ticari amp- horaların
Valla kbakmayın:) sıkıntı yok sorumun cevabını linkten alacaksam okuyayım bakayım bi

Akc

Member
Ustune tikila indir oku

Abi içinde çok konu var ben sorumun cevabına basıl gidicem genel sitenin linkini atmışsın sen bana. OrdN nereye tıklayıp nasıl bulucaz sıtede kayboldum ya??

Mal bulanındır

Özellikle şu alan manzara olan yere bakmamız söylendi
Buyur abi resimler. Alan tarama da yaptık mezar olduğu söylendi.
Resimlerinde hicbir arkeolojik yada define sektorune hitaaben bir emare veri done yok bağ bahce cali cirpi resimleriyle biyere varamazsin bisey tutturamazsin bir kabile kralin ordusuna kafa tutacaksa silahi plani stratejisi olmasi lazim ilk konu acisinla kafa tutmalarinla sundugun bu resimler le kendinide bitirdin savundugun davanida.
Enbastan tasa kursun dokmusler den basla sonuna kadar oku sona gel yaz bakalim fikrini.