Cahilce Sağı Solu Delmeyelim, Bilinçli Olalım

Apollon01

Moderatör
Moderatör
bir de bu konu ile alakalı resim paylaşayım, böyle antik yerlerde bu şekilde toprak yığınlarını iyi analiz edelim, mutlaka bir amacı var, onun şifresini çözelim ustalar, gittim sadece resmini çektim, öyle duruyor ve duracak bunlar mavi ile çizdiğim yer oluyor kahramanımız, şimdi burada zemin taş kaya diye aldanmayın, adamlar o kayaya çok yakın ayırt edemeyecek kadar doğallık yapmışlar, bundan emin olunEkli dosyayı görüntüle 272253Ekli dosyayı görüntüle 272252

Turko

Uzman
Açıkta olan hiç bir kilise işinize yaramaz. Toprak altında gizli olanı bulacaksınız asıl malzeme onlarda ve haç formu ile yapılmaz 4 duvar piramid tavanlı olur batı duvarında dikine dikdörtgen tek pencere olur. Tokatlı yok mu aranızda meşhurdur oranın kilisesi.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Açıkta olan hiç bir kilise işinize yaramaz. Toprak altında gizli olanı bulacaksınız asıl malzeme onlarda ve haç formu ile yapılmaz 4 duvar piramid tavanlı olur batı duvarında dikine dikdörtgen tek pencere olur. Tokatlı yok mu aranızda meşhurdur oranın kilisesi.
burası kilisemi? @Turko ustam bir yapı olduğu belli, iki adet böyle üzeri açık yapı, her iki açık odanın hemen yan tarafı yaklaşık aynı ebatta yani batıyadoğru yönde birde kapalı mekan var, çok detaylı bakmadım ama boşluklar garanti, çubukla baktım, bir resim daha ekliyorum anlaşılması için, oda-1 olan basamaklı oda, oda-2 yazdığım yerin sol tarafıda oda-1 giiibi yanda boşluk var ikinci resimde ki yer, orda 2 adet de taş var dikkat çeken teşekkürler ustam, @vakko ustam sizinde burayı görmenizi isterimEkli dosyayı görüntüle 272255Ekli dosyayı görüntüle 272256

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
burası kilisemi? @Turko ustam bir yapı olduğu belli, iki adet böyle üzeri açık yapı, her iki açık odanın hemen yan tarafı yaklaşık aynı ebatta yani batıyadoğru yönde birde kapalı mekan var, çok detaylı bakmadım ama boşluklar garanti, çubukla baktım, bir resim daha ekliyorum anlaşılması için, oda-1 olan basamaklı oda, oda-2 yazdığım yerin sol tarafıda oda-1 giiibi yanda boşluk var ikinci resimde ki yer, orda 2 adet de taş var dikkat çeken teşekkürler ustam, @vakko ustam sizinde burayı görmenizi isterimEkli dosyayı görüntüle 272255Ekli dosyayı görüntüle 272256
@Apollon01 Usta yapı işinden uzak durmak en iyisi mimar yapar adamı :) bu tarz yerlerde değerli argesi kafi diğer türlü adama kafayı yedirtir.Elinizdeki veri netse açıp bakmak lazım yapıya değil mezara veya değerli aldığınız zemine.

Yapılar zaten zamanında hepsi yağmalanmış yıkılmış soyulmuş ondan bugün karşımıza arazide bu tarz duvarlar vs çıkıyor.Dolu çıkma oranı nedir şahsen %3 derim.Belki birkaç kırık sikke %70 çok çok nadir belki saglam bir figür veya heykel.%3

Paylaştığınız videonun başlığını türkiyede insanları hangi ürünlerle tokatlıyorlar olarak videoyu hazırlayanın değiştirmesi lazım.Videodaki gibi define yok ustam.Hepsi sahte tokatçılık işleri için hazırlanmış hayali sallamasyon objeler itimat etmeyin.​

@ibrhm

Bilgili Üye
bir de bu konu ile alakalı resim paylaşayım, böyle antik yerlerde bu şekilde toprak yığınlarını iyi analiz edelim, mutlaka bir amacı var, onun şifresini çözelim ustalar, gittim sadece resmini çektim, öyle duruyor ve duracak bunlar mavi ile çizdiğim yer oluyor kahramanımız, şimdi burada zemin taş kaya diye aldanmayın, adamlar o kayaya çok yakın ayırt edemeyecek kadar doğallık yapmışlar, bundan emin olunEkli dosyayı görüntüle 272253Ekli dosyayı görüntüle 272252
Ustam odaları bulmuşsun hayırlı olsun.
Merdiven rıhlarinin ölçüsü varmı ,aldın mı derinliği hesaplamak için.

Turko

Uzman
Ustam Elmalı nın bir köyünde bu tarz merdivenli bir yere götürdüler beni her kafadan bir ses çıkıyordu hamam dediler han dediler ahır dediler kerpiç ev yıkılmış dediler en son kahveye gittim çay içerken kulak kesildim birine, arsayı alıvermişler kesin altın arıcekler amma işaretleri bilmezler zor işleri dedi. Dolandım etraflıca büyük bir kayada kan akıtmak için daire şeklinde kanal yapmışlar kanalın altında dikeyde de kalp işlemesi vardı sordum ağalara %100 kilise işidir dediler aldım geldim ekibi 110 MT tünel ile kiliseye bağlanan ev dediler . Genelde ev tarzı yapılar çıkar zira kamuya hizmet eden binalarda çift merdiven çift bölme olmaz tek olur 7 sene dirsek çürüttüm kilise han hamam tarzı yerlerde birden fazla merdiven görmedim - kotlara her zaman tek iner çıkarlar.

Siva

Bilgili Üye
antik diini yapilarda arge islem gozlem tecrubesi olanlar
imar ve yerlesim tarzlarini bilenler kilise sinegog sapel ayin yeri manastir gibi antik harabe aatil yerlerin bilgilerini gorsel destekli katki sunarsa camiadaki arkadaslar bilincsizce deselemesinler ogrensinler.
ilk ornek bilgiyi buyrun..

Yunan haçı planı, daha çok Ortodoks veBizans kiliselerinde görülen bir mimari plan şeklidir. Kapalı yunan haçı planı ve açık yunan haçı planı olarak kendi arasında ikiye ayrılır. Yunan haçı diye tabir edilen haç her kolu eşit uzunlukta olan haçtır. Buna uygun olarak açık yunan haçı planına sahip kiliselerde bulunan kubbeli orta mekana dört yandan aynı uzunlukta kollar eklenir. Kapalı yunan haçı planında ise yapının açıkta kalan köşeleri hücrelerle kapatılmaktadır. Bu durum kiliseyi kare haline getirdiğinden ve aslen kolları eşit uzunlukta olan haç plan belirsizleştiğinden bu plan tipi kapalı yunan haç planı olarak adlandırılır. İstanbul'da bulunan Havariyun Kilisesi ve Fethiye Cami'nin (Pammakaristos Manastırı) güney tarafındaki şapel bu plan tipine örnek olarak gösterilebilir.
Link paylasiminda teksin )) tskler.

sinekwalesii

Aktif Üye
eski muhtar sefer aksu kalp den vefaat etmeyeydi ona sorardin.yerleri bide 3 altin kemerle 300 resat altinin akibetini..
baska arge yapacagin yer varsa oralara bakalim senin orda ciddi bisey yok
@Mal bulanındır emmi eskilerden teyit ettim söylediğini doğru söylediklerin öldükten sonra oğlu sağa sola çok zıplamış onu kuracağım bunu kuracağım diye batırmış hepsini.. onun bulduğu kadar değil az biraz da tozundan bulsak nefes alsak biraz pehhh

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
@Mal bulanındır emmi eskilerden teyit ettim söylediğini doğru söylediklerin öldükten sonra oğlu sağa sola çok zıplamış onu kuracağım bunu kuracağım diye batırmış hepsini.. onun bulduğu kadar değil az biraz da tozundan bulsak nefes alsak biraz pehhh
Topraam bikere daha boş beleş konusmadigimizi yazmadigimizi teyid eden geri dönūsun icin tesekkurler.bol nasipler

sinekwalesii

Aktif Üye
Topraam bikere daha boş beleş konusmadigimizi yazmadigimizi teyid eden geri dönūsun icin tesekkurler.bol nasipler

Çoğu kez şahit oldum yazdıklarının doğruluğuna buna şahidim.

Nasip Allahtan bilgi ve yerler siz değerli emmilerden bak sizin köyün kilisesi şurada git bi ara ayin düzenle şurada desen oh mis ?

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Çoğu kez şahit oldum yazdıklarının doğruluğuna buna şahidim.

Nasip Allahtan bilgi ve yerler siz değerli emmilerden bak sizin köyün kilisesi şurada git bi ara ayin düzenle şurada desen oh mis ?
Ora deilde baska arge yapacagin bir yer varsa yaz cigerini sökelim