Çakıl yığını

Hasan Qoshqar

Member
Merhaba. Rahatsız ettiysem özür dilerim. Ama bir yer açtım ve yalnız çalışıyorum. Çakıl taşı yığını olan biryer mezar açtım. Çubuklarla baktim ve açtım. 1 metreden sonra duvar çıkmaya basladi. Ağır taşlarla. O duvar 2 metrede bitti ve altından küçük çakıl taşları çıktı 20 sm kadar. Altından ıslak kum çıkıyo sanki. Boyle birseyle karsilastinizmi? Yardım ede bilir misiniz?

dr.

Bilgili Üye
Merhaba. Rahatsız ettiysem özür dilerim. Ama bir yer açtım ve yalnız çalışıyorum. Çakıl taşı yığını olan biryer mezar açtım. Çubuklarla baktim ve açtım. 1 metreden sonra duvar çıkmaya basladi. Ağır taşlarla. O duvar 2 metrede bitti ve altından küçük çakıl taşları çıktı 20 sm kadar. Altından ıslak kum çıkıyo sanki. Boyle birseyle karsilastinizmi? Yardım ede bilir misiniz?
Öncelikle selamünaleyküm kardeşim, rahatsız etmek ne demek bu forumun amacı bu. Konuya gelirsek böyle biryerin altında önemli birşey vardır, tabi eğer anlattığın gibiyse, basit birşey çıkmaz yani ama yanıltmaca da olabilir dikkatli ol.

Hasan Qoshqar

Member
IMG_20230917_152751.jpg

Ustam bakin boyle biryerdi. Ustundeki cakillari temizledikten sonra cektim. Yaninda yine var boyle cakil yigini. Ama cubuklar burayi gosterdi. Cakillari yerle düz ettim. Bakin basdasi da var sanki ama icinden duvar cikti. Duvarin altindan kucuk toprak karışık çakıl ve simdi de kum. Kum beni sasirtiyor sanki. Ama devam etmek istiyorum. Sizin yorumunuz onemli kardes.

Hasan Qoshqar

Member
Bir de uzerinde kelimeyi sahadet ve arapca 1346, ve bir insan adı yonulmuş bir taş var buraya da atamiyorum resmi (nedenini bilmiyorum)