Çakıl yığını

dr.

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 309079
Ustam bakin boyle biryerdi. Ustundeki cakillari temizledikten sonra cektim. Yaninda yine var boyle cakil yigini. Ama cubuklar burayi gosterdi. Cakillari yerle düz ettim. Bakin basdasi da var sanki ama icinden duvar cikti. Duvarin altindan kucuk toprak karışık çakıl ve simdi de kum. Kum beni sasirtiyor sanki. Ama devam etmek istiyorum. Sizin yorumunuz onemli kardes.
Bu fotoğraftaki taş yapı 4 duvarlı değilmi içinde birşeyler varmı?

dr.

Bilgili Üye
Orman degil. Dedemlerin bahçesinde bu. Burasi aslinda ziyarete gelirlermis zamaninda pir denen biryer iste. O yuzden hickimse gelmedi korktular pirden ))))
Pir biryer değil insandır büyük yaşlı bilge anlamlarında birşey saklamak istemiş demekki.

dr.

Bilgili Üye
Hasan kardeşim buranın bulunduğu yeri hikayeyi etrafı bir anlat bakalım azerbaycandamısın?

dr.

Bilgili Üye
Bahçe evin bahçesimi köye yakınmı?

Hasan Qoshqar

Member
Et
Hasan kardeşim buranın bulunduğu yeri hikayeyi etrafı bir anlat bakalım azerbaycandamısın?
Etraf heryer komsu. Bu pir denen yer heryerden neredeyse 1 metre kadar yuksekte. Ve bu pir denen yerde cok buyuk bir ağac ve 3 tane mezar varmış. Biri de çocuk mezariymis. Ben actigim yer en buyuk mezar. Yani cubuklarin gosterdiyi nokta.

Hasan Qoshqar

Member
Arkadaki duvar son zamanlarla komşu tarafindan yapılmış. Yani o eskilere dayanmıyor

• Beğen
Tepkiler: dr.

dr.

Bilgili Üye
Et
Etraf heryer komsu. Bu pir denen yer heryerden neredeyse 1 metre kadar yuksekte. Ve bu pir denen yerde cok buyuk bir ağac ve 3 tane mezar varmış. Biri de çocuk mezariymis. Ben actigim yer en buyuk mezar. Yani cubuklarin gosterdiyi nokta.
Hasan kardeş mezar yok diyordun, birde Müslüman mezarlarını kazma birşey çıkmaz zaten Haram. Hazine mi arıyorsun yoksa başka amaç varmı?

dr.

Bilgili Üye
Neresi burası Türkiye, Azerbaycan? hangi şehir?