Carikli Mağara

Kamhi Leonard

PiSaGoR
VOLÇAN olunca Kayıtsız kalamıyor insan..
Ama bizler konu içeriğinde bazı şeylere takılı kalıyoruz mesela 4 bin ton altın, yok artık nasıl o kadar parayı çalmış diyoruz soygundan o kadar elde edilemez gibi olumsuz düşünüyoruz, öncelikle bu aranılan bölgenin YERALTI ŞEHRİ ÇARŞI gibi oldugunu bilmemiz lazım, yerin DARPHANE oldugunuda bilmemiz lazım ve çalınan parçalarında buraya nakledildiğini bilmemiz lazım bir eşkiya nın değil KraLın hazinesi oldugunuda bilmemiz lazım, kesin olan birşey daha var TÜRKİYE sınırları icerisindededir

Konumuz :

ÇARKLI MAĞARA

107 dişli ÇARKA gelmeden önce burada 20 arşın genişliğinde ve dizlere kadar gelen bir su var , sakın suyu geçme, suyun içinde karşıya geçmek için DİKİLİ TAŞLAR vardır 1-3-5-7 taşlara basılmayacak, önünde 3 taş kalacak, 3'ünede basmadan karşıya atla, karşında 3 koridor var 1'nin üstünde 1 istavroz onun sağ tarafındaki DEHLİZE gir tam 3 adım at ve kaz orada ZİNCİRLİ HALKA çıkacak, çekince sudaki Tuzaklar bozulmuş olacak, MENFEZ'DEN (geçit) çıktığın zaman karşında BÜYÜK BİR MAĞARA görülecektir, burada su yüksekten düşer, suyun düştüğü yerde DEĞİRMEN ÇARKI vardır,Çarkın 107 dişi vardır, bu çarkı durdurmak gerekir,burada ayak ucu girecek kadar 19 basamak vardır, 18. Basamağa ne tutun ne bas, yukarı çıkabilmek için sağ tarafta duvarda bir BEL KAYIŞINA benzer bişey var sakın buna tutunma, Ok'Lar bir anda seni vuracaktır Burada 30 ODA mevcuttur bunlar TRAKYA BİTİNYA KRALLIĞI odalarıdır, Traklardan kalma yeraltı şehridir...
unutmayalim DEĞİRMEN diye bişey yoktur boşuna değirmen aramayın, bunlar kapalı ve açık mağaralara değirmen demişlerdir...
Ekli dosyayı görüntüle 272512

Yuksek

Member
Merhaba acaba her hangi bir osmanli arsivinde volcan ile ilgili her hangi bir kayitli belge varmi arastiran oldumu bunu? Konu ilginc bir konu ama somut kayit edilmis bir bilgi varmi? Okadar cok sey yaziliyor ama 1 tane bir osmanli kaydi yokmudur? Bir tek benmi merak ediyorum bilmiyorum. Devamli takip ediyorum bu konulari ama hic gercek somut bir delil bulamadim. Benim forumlarda gordugum bu arsivler, belgeler, yazilarin asil kaynagi hic yok. Sonut bir yer bulanda yok.. bu kadar arama, arastirma ve ugrasmadan once en azindan kucuk somut bir delil bulunsa basit olsa bile oradan tahmin edemeyeceginiz kadar cok bilgiye ulasilir.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Emeğine sağlık ustam ama eğerki varsa da ben öyle yüklü miktarda belgeli bir gömünün bize bırakılmayacağı kanısındayım. Kazdağlarının çok yüklü miktarda gömüye sahip olduğu söylenegelir mesela. Yabancı maden şirketleri babalarının arazisi gibi kazdağlarının onda birini kürüdüler. Ben baba malım dağdaki tarladaki beş meşe ağacını kestirtemedim ama orman müdürlüğü yüzlerce dönüm orman arazisini ihaleyle meşe kömürü yapılması için sattı ve ihaleyi alan ahali de aldıkları arazinin iki katı yerde de bilinçli yangın çıkartıp orman müdürlüğünden oralarıda bedavay getirttiler ama biz haala kesemedik baba malı tarladaki üç beş meşeyi. Yani uzun lafın kısası boş işler,varsa da yedirmezler.

ersen0010

Bilgili Üye
Dünya Altın Konseyi tarafından açıklanan raporda bir önceki dönem 18. sırada yer alan Türkiye, 3. çeyrek raporunda 14. sıraya çıktı.

Dünya Altın Konseyi(World Gold Council) tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye'nin altın rezervleri 2019 yılı 3.çeyrekte 385,5 ton olarak açıklandı. Bir önceki dönem 314,1 ton seviyesindeydi.

Türkiye böylece Özbekistan, Kazakistan, Portekiz, Suudi Arabistan'ı geride bırakarak 4 sıra birden yükseldi.

ABD 8.133,5 ton rezervle ilk sıradaki yer alırken, Almanya 3.366,8 ton ile ikinci sırada, IMF 2.814,0 ton ile üçüncü sırada bulunuyor. İlk üç sırada bir önceki döneme göre değişiklik olmadı.

WGC verilerine göre, en büyük altın rezervine sahip 40 ülke şu şekilde sıralandı:

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Emeğine sağlık ustam ama eğerki varsa da ben öyle yüklü miktarda belgeli bir gömünün bize bırakılmayacağı kanısındayım. Kazdağlarının çok yüklü miktarda gömüye sahip olduğu söylenegelir mesela. Yabancı maden şirketleri babalarının arazisi gibi kazdağlarının onda birini kürüdüler. Ben baba malım dağdaki tarladaki beş meşe ağacını kestirtemedim ama orman müdürlüğü yüzlerce dönüm orman arazisini ihaleyle meşe kömürü yapılması için sattı ve ihaleyi alan ahali de aldıkları arazinin iki katı yerde de bilinçli yangın çıkartıp orman müdürlüğünden oralarıda bedavay getirttiler ama biz haala kesemedik baba malı tarladaki üç beş meşeyi. Yani uzun lafın kısası boş işler,varsa da yedirmezler.
yedirmeyecekleri aşikar
zoruma giden kendimiz niye yapmıyoruz?
turkiyede ki madenciler neden yapmıyor?
buda ayrı bir muamma ..

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Dünya Altın Konseyi tarafından açıklanan raporda bir önceki dönem 18. sırada yer alan Türkiye, 3. çeyrek raporunda 14. sıraya çıktı.

Dünya Altın Konseyi(World Gold Council) tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye'nin altın rezervleri 2019 yılı 3.çeyrekte 385,5 ton olarak açıklandı. Bir önceki dönem 314,1 ton seviyesindeydi.

Türkiye böylece Özbekistan, Kazakistan, Portekiz, Suudi Arabistan'ı geride bırakarak 4 sıra birden yükseldi.

ABD 8.133,5 ton rezervle ilk sıradaki yer alırken, Almanya 3.366,8 ton ile ikinci sırada, IMF 2.814,0 ton ile üçüncü sırada bulunuyor. İlk üç sırada bir önceki döneme göre değişiklik olmadı.

WGC verilerine göre, en büyük altın rezervine sahip 40 ülke şu şekilde sıralandı:
Olabilir bu rezervlere sahip bir ülkede
hala işsizlik hala yoksulluk hat safadaysa bu rakamların
Hiç Bir Önemi YOOKK...!!!

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
@APOLLONUS Ustam herkes kafasina gore altin arayamaz cikaramaz isleyemez satamaz
Guclu guruplarin dikte ettigi anlasmalar yaptirimlar var .O.çocuklari tarihden beri kendilerinden baska kimsenin kalkinmasini istemez......altda bir ornek.

Reuters haber ajansı, uluslararası yaptırımlarla ekonomisi derin bir krize giren Venezuela'nın altın ticaretini inceledi. Ajansa göre, altının önemli bölümü işlenmemiş olarak Türkiye'ye gönderiliyor ve karşılığında temel gıda maddeleri alınıyor. Bu gıda maddelerinin başında ise Venezuela'nın çok ihtiyaç duyduğu makarna ve süt tozu geliyor.

Onlarca kişiyle görüşerek hazırlanan Reuters dosyasında, Venezuela'da ekonomideki çöküşle 300 bin civarında kişinin ülkenin derme çatma altın madenlerinde çalışmaya başladığı, çıkarılan işlenmemiş altınların ülke dışına gönderilmesi yoluyla uluslararası yaptırımların aşıldığı belirtiliyor.

Resmi kayıtlara göre Venezuela bu yolla 2018 yılı içinde Türkiye'ye 900 milyon dolar değerinde işlenmemiş altın gönderdi.

Venezuela ile Türkiye arasındaki ticaret sadece 2018'de 8 kat artmış durumda.

ilkel altın madenleri
Telif hakkıREUTERSImage captionVenezuela yağmur ormanları içinde yüzbinlerce kişi ilkel yöntemlerle altın arıyorTürkiye ile ittifak
2016 yılının Aralık ayında Venezuela, Caracas ile İstanbul arasında Türk Hava Yolları'nın aktarmasız sefer yapacağını açıkladı.

Yuksek

Member
Her hangi bir belgeli gomuden once bu kisi ile alakali her hangi bir somut kaynagi olan yazi, soygun vb bir sey goremiyorum. Cok kucuk bir detay bile olsa o bilgi bile bir cok seyin cozumune isik tutar. Yasadigi tarih bile hep farkli yaziyor. 1 tane bile gercek kaynak olsa o veya yanindaki kisilerle alakali cok iyi olurdu. Varsa bir bilen paylassin lutfen

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sevilir veya sevilmez ama rahmetli Erbakanın bir sözü var her zaman hak verdiğim: Kim yav benmi siyonizme hizmet ediyorum dedirttire dedirttire,kahrolsun siyonizm diye alkış tuttura tuttura sizi siyonizme askerlik yaptirirlar haberiniz olmaz.