Çekiç li şelale

ceryanci

Member
Şelalede bişey varsa hediyedir sadece kimse suyun içine büyük meblağ koymaz diye düşünüyorum şelale başlı başına bir nişan zaten kristof ustaya katılıyorum ağaç aranmalıdır çivi yönünü araştırın unutmayalım ayrıntılar küçük izlerde gizlidir

edirne22

Editör
herkesin basamak dediği şelalenin tasviri de olabilir.
su basamak halinde yukarıdan düşüyordur...
ayrıca kaç yıllık işarettir ki bu, çivi hala ağaçta çakılı dursun.
ya ağaç çürüyüp yıkılıp kesilip gitmiştir, ya da çivi yıllar içinde ağacın içinde kalmıştır...

ceryanci

Member
Tarif şöyledir şelaleyi bul işaretli kroki taşı gör malı al bu tür işaretler artık oldukça nadir burda görmek çok güzel teşekkürler selçuk usta. Böyle işaretler belgeli yada haritalıdır kanatimce inşallah çözümünü gerçekleştrip bizleride bilgilendirirsiniz.

Turko

Uzman
Ben dedim aga şelale melale beni bozar anlamam ıslak ıslak sevmiyim ben zaten.
Yorumlar güzel. Beyin fırtınası olmuş maşallah :) bende diyorumki aranan yer uzakta burda değil. Bu işaret çekiçten ziyade baltadır. Herkes baltanın ağız kısmına yoğunlaşmış ve bu çivi niye aynı yere bakmıyor ki diyen yok. Varsa hediye işarete yakındır lakin işaret mesafe verir son nokta demez. Bu işaretteki zikzak metre ile ölçülecek. Atıyorum ilk çizgi 7 cm sırtını şelaleye dön 7 metre git önündeki derenin sağa döndüğünü göreceksin sonra ikinci çizgiyi ölç 5 cm geldi 7 metre ilerdeki sağa döndüğün zikzak sola s yaparak dönecek yani bu işaret şelalenin önündeki dereyi takip et diyor. İşaretin sonunda kesilecek ne olabilir? Ağaç bu ağaç yaşlı ağaç olacak. Üzerinde ne olacak çivi. Çivi bulunduğunda devam ederiz. Burası aşar sizi taş kırar durusunuz.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Bu konuyu merak ettim son durum nedir ustam? İkinci merak ettiğim şey ise acaba gözlemlerim işe yarıyor mu? İsabetli mi değil mi? Değilse bu işe hiç girişmeyecem eğer isabetli ise tarihsel araştırmalar yapacam.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bu konuyu merak ettim son durum nedir ustam? İkinci merak ettiğim şey ise acaba gözlemlerim işe yarıyor mu? İsabetli mi değil mi? Değilse bu işe hiç girişmeyecem eğer isabetli ise tarihsel araştırmalar yapacam.
toyalp ustam....!
Sultanı görmüşün anlaşılan.
Gavsı da gördün mü? :227:

PiSaGoR

Engellendi
Yorumlar güzel. Beyin fırtınası olmuş maşallah :) bende diyorumki aranan yer uzakta burda değil. Bu işaret çekiçten ziyade baltadır. Herkes baltanın ağız kısmına yoğunlaşmış ve bu çivi niye aynı yere bakmıyor ki diyen yok. Varsa hediye işarete yakındır lakin işaret mesafe verir son nokta demez. Bu işaretteki zikzak metre ile ölçülecek. Atıyorum ilk çizgi 7 cm sırtını şelaleye dön 7 metre git önündeki derenin sağa döndüğünü göreceksin sonra ikinci çizgiyi ölç 5 cm geldi 7 metre ilerdeki sağa döndüğün zikzak sola s yaparak dönecek yani bu işaret şelalenin önündeki dereyi takip et diyor. İşaretin sonunda kesilecek ne olabilir? Ağaç bu ağaç yaşlı ağaç olacak. Üzerinde ne olacak çivi. Çivi bulunduğunda devam ederiz. Burası aşar sizi taş kırar durusunuz.
SelçuK usta Kristof34 usta gelirse ben gelmem
Usta zafiyeti yapmayalım aynı yerde toplanmayalim

Yukarda yazdığım msj DA vaz geçtim

Kristof34

DogacıyıZ
Kristof34 usta, öyle bir yazdın ki, sanki voleyi vurmuş, küpünü doldurmuş, ununu elemiş eleğini asmış gibi...
Allah sağlık afiyet ve uzun bir ömür versin ki, çıkardıklarını yiyebilesin... :145:
Kardeşim Allah Vücut Sağlık zenginliği versin. Bak para bulmak için sağlığını harcarsın, Parayı buluncada sağlığına harcarsın hiç uğraşma paranın geleceği varsa gelir boş işlerle sağlığını bozma sinirlerini yıpratma. Bak bu işleri babanla kardeşinle bile yapmayacaksın. Arkanı döndüğün anda bıçağı yersin. Öyle Nankör bir iş işte.