cember ısaretı

Pscyhe

Engellendi
Anlasilan cubukla bakmissiniz cubuk olayinda dilinden anlamazsaniz cok kazdirir...tecrube konusuyor :3: aradiginiz qlani bilmediginden bisey diyemiycem..eger oyle bi alan acilmis bulunmussa olmama ihtimali cok dusuktur..soyle dusun veya gozunun onune getir simdiki mezarliklari..ve ozamnki mezarlarda bu sekildeydi yani anlayacagin o cevrede oda ve mezarlar olmasi lazim..aradigin yerde olur karsisindaki tepede olur biraz yukarda olur asagida olurda olur ama olur...

aslanbey

Bilgili Üye
Pscyhe ustam kaç mt çevresinde aramalıyız 50mt biliyorum boşluk kalmadı 50 mt etrafında bu oymalar 3 sedire ait olabilirmi ben öyle düşündüm oymalar havaya bakar vaziyette

61alanındauzman

Yeni Üye
bu taşın koldugu yapı yer ne için kullanıl mış? bu taş orda ki yapıda kullanılanlardan farklı önce onu bir aydınlığa kvuşturalım sonu gelir inşaAllah

Turko

Uzman
Kum taşı çok eski değil fakat bunun geldiği yerde çok değerli olmasa da bir şey ler çıkar.

61alanındauzman

Yeni Üye
[FONT=&quot]önce bu işaretin adını koyalım ben bunu halka olarak değerlendiriyorum ve mahzen girişlerinede halka işaretleri yapıldığı görülmüştür bunu genelde kilise manastır gibi kutsal yerlerin mahzen girişlerini belirtmek için yapılmış bir işarettir diyorum [/FONT]

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Yazdım yazdım sildim ...
Bu iyiligin taa gözünden opuyum ..
Sanki kelimesine milyarlar yatırmış gibi bide üste çıkıyor.Babasinin usagina , coluna çocuğuna gücü yetmeyen sanalda erkek oluyor.
Ateş eden klavye satılır.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Arkadaşının babası getirdi diyen sen değilmisin, bende arkadaşının babası böyle yerden getirmiş deyince niye içindeki 3 harfliler çıktı .Ne var bunda ne ignelemesi ? Ne iması ? Burda tek ima ,senin boş konusman ve benim senin gibi biriyle muhattab olmam.

Erhan48

Aktif Üye
Ustalar bu isaretten bende gördüm. Ama benim ki sabit köklü bi kayanın kuzeye bakan yüzünde 15 ~20 cm capinda . Bu isaretin biraz kuzey dogusuna dogru 500~1000 metre otesinde bir tepede antik yunandan kalma kale var .isaretin bulunduğu yer düzlük 20 metre dogusunda da kayalik alan var .fikri ve tecrubesi olan ustalrim aydinlatirsa memnun olurum.

aslanbey

Bilgili Üye
kazama ustam akşam bu tartışmaya son verdik her ne ise kapatalım lütfen

Erhan48

Aktif Üye
Usta bu dedigim yer uzak ha deyince gidilecek yer degil .fotograflayacaktim sarjim bitmiş. O yuzden burdan yazdım. Ama en yakin zamanda fotograflayacagim.