Çiftlik baskinindan kurtulan kiz

İstanBoLu

Member
Ustalarim saygılar sevgiler

Bizim buralarda yeni öğrendiğim bir hikaye var eskiden göl boyunda zengin bir aileye ait çiftlik varmış birgün eşkıyalar baskın yapıp tüm aileyi katletmisler evin küçük kızı ormanlardan kaçıp kurtulmuş. Buraya kadar herşey normal bizim bir abiye tanımadığı birileri bu olayı anlatıp o zaman kurtulan kızı bulduklarını söyleyip yeri bulurlarsa kadının babasının altınlarını gömdüğü yeri hatırladığını ve onlara gosterecegini söyler.
Bizim abi yeri bilmiyor tabi bilmediğini söylüyor bizin haberimiz oldu sorustururkeb eskiden ciftlik varmıydı diye bi amca evet anlatilirdi hatta bi çocuk kaçıp kurtulmuş tüm herkesi öldürmüşler dedi burdan hikayenin dogrulugunu ve yeri tespit etmiş olduk
Şimdi asil mesele

Okudugunuz eşkıya belgelerinde buna benzer bir hikayeden bahsediliyor mu acaba ben bulamadım bilen duyan olursa çok memnun olurum

eski

Editör
Şimdi asıl mesele demişsin.

Umuda yolculukta
Asıl mesele nedir bilirmisin yeğen. Asıl mesele zokayı yutup taklaya gelmemektir.

Söz alıntıdır, tv de bir dayının sözü.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
konu sahibi senin bu olayı çözse çözse Müge Anlı çözer gerisi hikaye
:322:

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Bence o işin icinde tokat var hemde osmanli tokadi..

İstanBoLu

Member
Ustarim tokalık bir durum yok sordugumuz amca arkadaşımızın dedesi bizi goturdu dediği yere gösterdi buralar diye. Şöyle bir durum var bu olayı soran kisilerle bu dediğim amcanın arası 30 km

İyi niyetinizle dikkat et anlamında belki uyarıyorsunuz sagolun varolun ama kimse harita var para ver satayım yada şöyle boyle demiyo biz adamlardan önce bulmuş olduk sadece he bisey var yok yerde onu bilmiyoruz

Moneyman

Bilgili Üye
Ustarim tokalık bir durum yok sordugumuz amca arkadaşımızın dedesi bizi goturdu dediği yere gösterdi buralar diye. Şöyle bir durum var bu olayı soran kisilerle bu dediğim amcanın arası 30 km

İyi niyetinizle dikkat et anlamında belki uyarıyorsunuz sagolun varolun ama kimse harita var para ver satayım yada şöyle boyle demiyo biz adamlardan önce bulmuş olduk sadece he bisey var yok yerde onu bilmiyoruz
ustam bunlar şehir efsanesi düşün ben o kurtulan kızla konuşsam bile kendim inanmam, aynaya bakınca sağ gözüm sol gözüme bile inanmıyor bazen:) sen sen ol bu tip efsanelere inanma benden uyarması definecilikte altın kural; hayaller Paris gerçekler Somali kuralıdır:)

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör

Kardeşim sen diyorsunki ben bu işi nasıl çözerim. Öncelikle şunu bilmen gerekir. Hala aileden yaşayan ve malın sahibi olan kız hayattayken sana haramdır ve hayır getirmez. Çözmen için öncelikle kızla beraber oraya gidip çıkarman ve vereceği paya razı gelmen gerekir. Diğer türlü kız hatırlamıyorsa veya bulamadı senin işi sağlam bir çubukcu veya alantarama çözebilir.

İstanBoLu

Member
Kardeşim sen diyorsunki ben bu işi nasıl çözerim. Öncelikle şunu bilmen gerekir. Hala aileden yaşayan ve malın sahibi olan kız hayattayken sana haramdır ve hayır getirmez. Çözmen için öncelikle kızla beraber oraya gidip çıkarman ve vereceği paya razı gelmen gerekir. Diğer türlü kız hatırlamıyorsa veya bulamadı senin işi sağlam bir çubukcu veya alantarama çözebilir.
haklisin usta kendim bi çubuk yaptim onu öğrenmeye çalışıyorum bu yere o çubuklarla birgün giderim hem kendimi denemiş olurum hemde merakımı gideririm