Cihaz yapımı yardım!!

Ksmt

Yeni Üye
Arkadaşlar uzun süredir bi cihaz üzerinde çalışıyorum radyo frekansları kullanarak yeraltı su maden bosluk ve altın tespiti yapabilecek bi cihaz alıcısını oluşturdum yazılım herşey tamam sadece takıldığım bi nokta var yere yani toprağa ayarlanabilir yüksek frekansta radyo dalgası göndermem lazım bunu nasıl yapacağımı birtürlü bulamadım hangi anteni kullanmam gerektigini hangi devreyi kullanmam gerektigini bilmiyorum bana yardımcı olacak arkadaslar varmidir

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
maalesef bassrili olamazsin cihazdan net dogru veri alamszsin sebebi cok denemeler sonucu manuel toplama cihaxlarin is yapmamssidir yazilim goruntu ve sensor uclemedi elle olmiyi.senin ilacin ve en kalite cihaz bireysel olani GPR GEORADAR dir ve pahalidir.alttaki resimlerde cihazin urunleri var 3 boyutlu goruntu gomu odasi digeri coklu zemin kstmanlaridir.hoyugun.

Bir yer radarı yer yüzeyinin altındaki verileri elde için etmek elektromanyetik enerji kullanır. Enerji incelenecek bölgeye doğru yönlendirilir ve bir inhomojenite ve yer katman sınırlarında farklı elektriksel iletkenlikle karşılaştığında enerji yansıyarak antene döner. Gönderim sinyali ve yankı sinyali arasındaki geçen süreden bu inhomojenitenin derinliği belirlenebilir. Radar tipine ve toprağın yayılma özelliklerine bağlı olarak birkaç on metrelik derinliğe kadar inebilir ve katmanın bir kesitsel resmi çıkarılabilir.

Ksmt

Yeni Üye
maalesef bassrili olamazsin cihazdan net dogru veri alamszsin sebebi cok denemeler sonucu manuel toplama cihaxlarin is yapmamssidir yazilim goruntu ve sensor uclemedi elle olmiyi.senin ilacin ve en kalite cihaz bireysel olani GPR GEORADAR dir ve pahalidir.alttaki resimlerde cihazin urunleri var 3 boyutlu goruntu gomu odasi digeri coklu zemin kstmanlaridir.hoyugun.

Bir yer radarı yer yüzeyinin altındaki verileri elde için etmek elektromanyetik enerji kullanır. Enerji incelenecek bölgeye doğru yönlendirilir ve bir inhomojenite ve yer katman sınırlarında farklı elektriksel iletkenlikle karşılaştığında enerji yansıyarak antene döner. Gönderim sinyali ve yankı sinyali arasındaki geçen süreden bu inhomojenitenin derinliği belirlenebilir. Radar tipine ve toprağın yayılma özelliklerine bağlı olarak birkaç on metrelik derinliğe kadar inebilir ve katmanın bir kesitsel resmi çıkarılabilir.
Hocam tek ihtiyacim olan radyo frekansini taopraga nasil verecek olmam

Ksmt

Yeni Üye
Farkli methot kullaniyorum gpr sistemi gibi degil
Alicim farkli

Ksmt

Yeni Üye
Vallahi bosa kazma sallatmicak bi cihaz yapilmis ve cok ml cikartmis bi cihaz yeterki topraga hangi antenle frekans gondercem hangi devreyu kullancam onu soyleyin gerisi bende cihaz bittimi insallah karsiliksiz yayinlicam vallahi bosa kazma sallamazsiniz

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Vallahi bosa kazma sallatmicak bi cihaz yapilmis ve cok ml cikartmis bi cihaz yeterki topraga hangi antenle frekans gondercem hangi devreyu kullancam onu soyleyin gerisi bende cihaz bittimi insallah karsiliksiz yayinlicam vallahi bosa kazma sallamazsiniz
alsana devre ...anten olarakda direnc olcere bagli 4 tane bir mt lik metal cubugu 5 er mt arayla topraga saplayip elektrik vercen sonuc verilerini isleyip sayisal deger cikarcan

Ksmt

Yeni Üye
alsana devre ...anten olarakda direnc olcere bagli 4 tane bir mt lik metal cubugu 5 er mt arayla topraga saplayip elektrik vercen sonuc verilerini isleyip sayisal deger cikarcan
US $51.41 23% OFF|Aletler'ten Sinyal Jeneratörleri'de 10 khz 2 ghz geniş bantlı yazılım radyo MSI. Sdr alıcı uyumlu Sdrplay RSP1 sinyal jeneratörü AliExpress'da hocam o zaman bu benim işimi görürmü toprağa çubuk saplayarak yapmak istemiyorum aynı wifi anteni gibi dalga yaymak istiyorum

Ksmt

Yeni Üye
Çok kanallı geniş bant kullanman gerekir. Toprağa prob çakmam ben anten yapacağım diyorsan imt advenced teknoloji si diyorlar buna. Freknas miktarını 570-580 mhz lere çıkarmak gerekiyor. Bu nedir ne demek istedin sen örnek ver dersen 4.5 g 5 g mobil ağ yada otobanlarda tüneller var bilirsin 8-10 km lik girdigin zaman USB CD radyo ne dinliyorsan arabada kanalı iptal edip kamu spotu için radyo yayınına geçer sayın yolcu tünel bilmem kaç km duble yol sollama yasak far aç kemer bağla vs vs der işte o yayını yapmak için tünelin içine anten koyuyor lar 800-900 mhz lerde frekans bombası atıyor tünele . Rast gelsin.
hocam cevapladığınız için çok teşekkür ederim yukarıda paylaşmış olduğum alet işimi görmezmi yada sizin bu söylediğiniz sistemin frekansını kendim ayarliyabilirmiyim

Ksmt

Yeni Üye
daha doğrusu bu sistemi kuyllananlar var adam potansiyometre ile çıkacak olan frrekansın gücünü ayarliyo sistem 12 v 7 amper akü ile çalışıyor akü ile antenin arasında potansiyometreli bi devre var ondan sonrada bi antene frekans gönderilip yayılıyor

Ksmt

Yeni Üye
Böyle bir cihazın çalışma mevzusuna hiç şahit olmadım genel olarak amacını anladım cihazın ama PC ve anten bağlantısı ile nasıl çalışıyor bilmiyorum.
hocam ayarlanabilir radyo frekansı nasıl anten aracılığı ile iletebilirm toprağa

Ksmt

Yeni Üye
Atmosfer de dahi yayın yapmak frekans sabitlemek çok zor iken toprak katmanlarını nasıl delip geçecek . Daha önceki konularda da yazmıştım elektrik olmadan yani toprağa bire bir temas etmeden çok zor.
hocam radyo dalgaları ile gezegen buluyorlar