Çıkarılan maldan bekçiler için pay bırakma mevzusu

atasdibi

Bilgili Üye
Define çıkaranlara musallat oluyorlar da yeraltından sudan altın çıkaranlara acaba niye musallat olmuyorlar. 2 günde tümülüsü boşaltanlara da sizce temas ediyorlar mıdır ya da merkez bankalarındaki altınları acaba neden sahiplenmiyorlar. Yasal kazı yapan ve hazine bulanları , arkeologları neden korkutmuyorlar ki. Hep korku içinde kaçak kazı yapanlara musallat oluyor bunlar.

İnnovia

Aktif Üye
Arkadaşlar bu tamamen hurafedir .
İtibar edip kafa yormayın bu meseleye .

x man

Yeni Üye
Niye hikaye olsun ki benim babamı evire çevire dövmüşler.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Define çıkaranlara musallat oluyorlar da yeraltından sudan altın çıkaranlara acaba niye musallat olmuyorlar. 2 günde tümülüsü boşaltanlara da sizce temas ediyorlar mıdır ya da merkez bankalarındaki altınları acaba neden sahiplenmiyorlar. Yasal kazı yapan ve hazine bulanları , arkeologları neden korkutmuyorlar ki. Hep korku içinde kaçak kazı yapanlara musallat oluyor bunlar.
Daha önce de yazdım ustam isteyen inanır isteyen inanmaz herkes fikrinde özgürdür. Bu saydıklarının hiçbirine büyü yapılmaz ya da yapılamaz. Her yerde ya da her altın tanesinde üç harfli vardır ya da korur diye bir kaide yoktur. Benim anlattıklarım büyü yapılan gömüler ve ya üç harflilerin bekçi olarak bağlandığı gömüler için geçerli. Bunu genellikle ermeniler yapar yani ermeni gömülerinde görülür. Bu nedenle çok nadir görülen bir olaydır. Her gömüde özellikle de mezarlarda bu tür durumlar daha önce görüldüğünü yada yaşandığını hiç duymadım. Şunu eklemek isterim: Eğer tümülüs bölgesi üç harflilerin işgalinde ise yine rahat vermezler. Gece dolaşırken herhangi bir kabileye denk gelirseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Rabbim göstermezse de göstermez kimse inanmak zorunda değil.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
İşte bizim de anlatmak istediğimiz tam olarak bu zaten. Kişi ister kendi inanır ister inanmaz ama yaşanmışlıklar var. Allah muhafaza etsin cümle müslümanları bu tür şeylerden inşallah.

Zaman

Bilgili Üye
Olay gerçekten hem ilginç bi o kadar da korkunç ..
Yanliź olayda 100 kadar koyun telef oldu kısmı aklıma getirdi..
Bizim bölgemizde gece sıkıntılı bir durumla karşılaşınca " koyun sürüsünün içine gir ve çıkma " deniyor yani cinler koyun sürüsünün içine giremiyormuş.
Hatta bizzat köyümde yaşanmış olay
5 6 sene önce çoban gece koyun sürüsünün içinde ve sürü oturuyor ..köy tarafından bir vasıta geliyor çobanın yanına .. köydeki komşular.. bunlar diyor ki iste ailenin başına iş geldi seni götürecez.. çoban gitmek istemiyor ne kadar ısrar etselerde. Sabah gelirim diyor.. sonra içlerinden bi tanesi hele sürünün içinden bir çık demiş tabi çoban çıkmıyor.. bunlarda gidiyor ..sabah olup eve gidince tabii bisey yok hersey normal seyrinde..
Yani bizim buralarda hep derler koyunların olduğu yere giremezler diye ama ne kadar doğru bilemem

Safakk

Bilgili Üye
Slm koyun sürüsüne girermi girmez mi bilmem ama bir zarar verilmişse onlara sende zarar görürsün onlardan ama er definede cin var değil korunaklı yerlerde var yok değil ama alınamaz diyede değil alabilecek kişiye bağlıdır aa birde cinler erkeze zarar verecek diye bi'şey yok bana bu güne kadar çok denk geldim ama sana zarar verelim demediler tesadüf olarakta denk geldim bilerek denk geldim tılsımada denk geldim ama sana zarar vericez deyen olmadı bu yaşıma kadar düğünlerine de denk geldim ama kötülük görmedim... Kötülük karşılıklıdır bana göre..

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Sene olmuş 2022 böyle şeylere inanmayın.
Elin gavuru kral mezarı tümülüs piramit açıyor birşey olmuyorsa size de olmaz. Şayet çekinirseniz beni arayın ben veririm paylarını.

atasdibi

Bilgili Üye
Daha önce de yazdım ustam isteyen inanır isteyen inanmaz herkes fikrinde özgürdür. Bu saydıklarının hiçbirine büyü yapılmaz ya da yapılamaz. Her yerde ya da her altın tanesinde üç harfli vardır ya da korur diye bir kaide yoktur. Benim anlattıklarım büyü yapılan gömüler ve ya üç harflilerin bekçi olarak bağlandığı gömüler için geçerli. Bunu genellikle ermeniler yapar yani ermeni gömülerinde görülür. Bu nedenle çok nadir görülen bir olaydır. Her gömüde özellikle de mezarlarda bu tür durumlar daha önce görüldüğünü yada yaşandığını hiç duymadım. Şunu eklemek isterim: Eğer tümülüs bölgesi üç harflilerin işgalinde ise yine rahat vermezler. Gece dolaşırken herhangi bir kabileye denk gelirseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Rabbim göstermezse de göstermez kimse inanmak zorunda değil.
Ustam yazmamızdaki amaç kendi düşündüklerimizi söylemek, benim söylediğim kimseyi yalancı durumuna düşürmez ve ben de o amaçla söylemem. Bu konu biraz karışık o yüzden net doğru diye kimse bir şey söyleyemez. Yeminli ya da nöbetçi bırakılan diye tabir edilen gömüler dışında kendiliğinden sahiplenme diye bir şeyden de bahsediliyor. Sizin söylediğinizin dışındaki kısım için söylüyorum. Bu tür olaylara bakıldığında büyük kısmı kaçak yapılan çalışmalarda ortaya çıkıyor. Resmi izinlilerde ya var bizim haberimiz olmuyor, ya da bu tip yasal kazılarda bu tür olaylar olmuyor. Eğer böyleyse yani izinli kazılarda ortaya çıkmıyorsa o zaman bu olayın sahiplenme ya da bekçi bırakma ile ilgisi yok diyebiliriz.

Strator

Member
Yav abi bana zırva işi gibi geliyor. hiç sanmıyorum 3 harflilerin altınla vs. işi olsun. Onları kullanmak zor iştir.