Cin. ifrit .marid .reptilian ..goren ve bilgisi olan varmı.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
CooL kardeşim evet doğru söyledin.. bizlerde hatalı veya yanlış veya eksik bilgisi olanları uyaracağız... ilk önceliğimiz bilgisi tecrübesi olan kişiler... teşekkür ederim

Y2J

Aktif Üye
Reptilian nedir? İlk defa duydum.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
reptilian olayı bana müthiş bir kurgu gibi geliyor ama Kur'an; Alemlerin Rabbidir O(c.c.) diyor. alemler kaç tanedir nedir necidirler tam bir bilgiye sahip değiliz bu sebeple kesin yoktur gibi bir cümle kuramıyorum.
En iyisini Allah Bilir..
tabi bu cümlem; e yani her çıkan şeye de var mı diyeceğiz ? gibi bir soru doğurur.

bu durumda da, hadislere bakmak icap eder.

Resullah A.s.v. Bizlere nelerin çıkacağını nelerin olacağını nelerle karşılacağımızı, bize lazım olan bilgileri uzun uzun anlatmıştır.

e ben hadislerde reptilian meptilian'a denk gelmedim baboş :)))

varsa denk gelen söylesin.

Ümmeti Ümmeti diye tüm hayatınca ve mahşerde çabalayacak olan o nur, o güzel efendimiz a.s.v. bize faydalı ya da zararlı olsa aktarır bildirirdi diye düşünüyorum.

o yüzden bu reptilian olayı çok sarmadı beni.
diyeceklerim budur vesselam.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
İmami Şibli Hazretlerinin yazdigi bir kitap var:
Cinlerin Esrari

Detay isteyen bu kitabi okuyabilir.
Bende vardi, hangi kitapevi haturlamiyorum. Birisine vermistim getirmedi. Kime verdigimide unutmusum.:(

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Yok aga ben yokum ))) bir insanın bir konuyu bilmesi değil önemli olan, anlatabilmek anlasılabilmektir mesele.
Bir sen birde ben kendimizi anlatamadık ifade edemedik
Sana bir onerim var
Rakım 3500 olan bir yer biliyorum
Birimiz doğudan birimiz batıdan buraya tirmanak zirveye önce kim çıkarsa
Zirvede sana öyle bir yer gösterecem ki
Küçük dilini yutacan :200:

CooL

Bilgili Üye
Aslında konuya yazılacak çok şeyler varda kelimelerle anlatıolmıyor bazen.yazarken kelimeler eksik kalıyor yada ifade etmek istediğin anlatmak istediğin farklı algılanıyor.konuya dahil olunacaksa konu devam edecekse böyle başına bişeyler gelenler önce yazarsa daha güzel gidilir yorumlarda diye düşünüyorum

sef_er

Operatör
Sedegor, yapma ustam, biraz ufkumuzu ac, sabaha çok var buyur lutfen,

Emin ol anlayisimiz kıt degil

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sedegor ustam şu şeytanın havva annemizle olan ilk yasak ilişki meselesini..birazdaha acarmisin ... mesela yani ... buna da inananlar da var mi demek istedin .. yoksa bu bumudur demek istedin ...... merak ettim konuyu .. bilgilendirirsen memnun olurum ... cunki ben hiç duymadım..
Arkadaş benim inandığım Allah kelamı Kuran dır dedim ötesi varmı ? Demekki inanan var demek istemişim. Konudan beni uzak tutun lütfen. İnsan önce kendine bakmalı ben bu o konuya her be kadar yazsamda, bu konuları tartışacak konumda hissetmiyorum kendimi. Bir konu tartışılacaksa her kes kendini soyutlayıp ortak bir noktadan bakmalİki doğru görebilsin. Aramızda bu konuya gücü yetecek biri olsaydı diğer konu cözülürdü. Ben yokum tartışın.

codex

Aktif Üye
Seni dinliyoruz o halde @codex :))
Merhum agabeyin mevzusunu anlatayim. Bir kac defa bunlardan karsiliksiz iyilik gordum. Bobreklerimin ikisi %90 civari tamamen iltihaplanmisti. Durumum iyi degildi. Hastaneye kontrole giderken tesaduf karsilastik ve bana , ben soylemeden problemimi soylemeye basladi ve izin verirsem bana ilac yapacaklarini anlatti. 1 hafta sure istedi. Bu arada tedavime devam ediyordum ama bazi ilaclara karsi alerjim oldugundan iyilesme zor oluyordu. 1 hafta sonra beni aradi ve ilacimin hazir oldugunu soyleyip beni aldi. Onu kirmamak icin gittim ama tabi inanmiyorum boyle bir durum olacagina. Giderken bir yerden 2 tane biber ve 2 pet bardak almami soyledi ve ormanlik issiz bir yere gittik. Gittigimiz yerde yarim saat sonra ilacimi getirdiklerini ve cebimden biberleri cikarmami soyledi. (Kesinlikle biberlere elini vurmadi.) biberi ve pet bardagi cikarttim, biberi ortadan kestik ve civa renginde bir sivi pet bardaga dolmaya basladi ve bardagi tamamen doldurdu. Aradan yarim saat tekrar gecti ve ikinci ilacta geldi deyip ayni islemi yapti ve yine biberi kesince icinden akan sivi pet bardagi doldurdu. Kullanma seklini tarif edip 5. Gun sonunda rahatsizligimdan eser kalmayacagini soyledi. Dedigi gibi kullandim ve 5. Gun tekrar kontrole gittim. Iltihapli bobreklerim anadan dogmus gibi tertemizdi. Doktorumda cok sasirdi ama bahsetmedim tabiki. Allah in izniyle rahatsizligimin iyilesmesine vesile oldular sadece.