Cinler defineyi yer değiştirir mi ?

yolgezer

Bilgili Üye
Sonuç olarak bence bulasmamak en iyisi ☺

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dostum Allah tan başka İlah yoktur .Hz Muhammed Kulu ve elçisidir.. Siz Allah'a sığının ya bismillah diyip
===== Bismillâhillezî lâ yedurru measmihî şey'un fî-l (ea)rdi ve lâ fis-semâi ve hüves-semîul alîm=====. okuyunuz..

zivali28

Yeni Üye
ertan78 kardesim %100 cinler definenin yerini degistiremezler bi kere fizik kurallarina haykiri

KORBEY

Member
BU cinler kostebekmiki sagi solu kazip kaydirabilsin. Bunlar acemilerin uydurmasidir. Tilsim olayinada rast gelmedim etrafimda birebir yasayan da gormedim. Insan beyni o derece ileridirki bizler kontrol edemedigimiz her seyi buyuye mucizeye tilsima yorariz. Tilsim olsa idi once misirdaki hazineler bulunamazdi. Cunku simdilik onlardan daha gosterisli ve zenginleri yok. Ayrica teknik olarakda cok ileride olduklarini hesaba katarsak misirin heryeri tilsimla dolu olmaliydi. Turkiyedeki buyuk hazineleride bulanlar oldu ama tilsim olayi hic anlatilmadi. Bizler gibi kazma kurek calisip buldular. Once halis niyet sonra tevekkul geriside rabbimin takdiriyle nasip meselesidir. Herkesin isi gucu rast gele..

tılsım 06

Yeni Üye
acaba bankalardaki altın rezervlerinide sahiplenen cinler varmı düşünsene kasa ayarlarıyla oynayıp açtırmıyolarmış :) aklıma geldi birde definecilerin seçtiği saatler gece saatleri oldugu için ses 5 kat hızlı ilerler çıt dese aha cin geldi kara bi köpek gördüm denir aklım bunu dedi gene...

karakanat

Yeni Üye
@ertan78 kardesim %100 cinler definenin yerini degistiremezler bi kere fizik kurallarina haykiri
seni yermek ya da eleştirmek için söylemiyorum beni yanlış anlama.
Cin de fizik kurallarına aykırı. İstediğine görünüyor, istemediğine görünmüyor. Bedeni var ama duvarlardan geçebiliyor. Neyle besleniyorlar bilmiyorum.
bakış açın yanlış onu söylemek istedim.
metafizik dediğimiz olay zaten fizik ilminin ötesindedir.

gökdeniz

Yeni Üye
aynen katılıyorum. cinler ateş gurubunda canlılar oldukları için. toprak grubunda hiç bir şeye tesirleri yoktur. kaldıki toprak altında olan her hangi bir metaryele..

zorluefe

Aktif Üye
seni yermek ya da eleştirmek için söylemiyorum beni yanlış anlama.
Cin de fizik kurallarına aykırı. Istediğine görünüyor, istemediğine görünmüyor. Bedeni var ama duvarlardan geçebiliyor. Neyle besleniyorlar bilmiyorum.
Bakış açın yanlış onu söylemek istedim.
Metafizik dediğimiz olay zaten fizik ilminin ötesindedir.
peygamber efendimizin bir hadisi şerifinde onlar için para kuru soğan ve sarmisak kabuğudur ve tezek ile beslenirler,bu nedenle tezeğe bulaşmayin abdesliyken ellemeyin , onlarin olduğu yerde de soğani sarmisak kabuğunu yakmayin buyurmuşlardir,