Cinler - Tılsım - Kan akıtma vs.

Kristof34

DogacıyıZ
Esselamun Aleykum sevgili kardeşlerim. Görüyorum ki site içerisinde bazı mevzularda hak ile batıl, kurt ile kuzu, ak ile kara birbirine karışmış. Cinler, tılsım vs gibi konular ile ilgili merak ettiğiniz karşılaştığınız veya duyduğunuz her ne olursa olsun bildiğim kadarı ile size yardımcı olmak isterim. Bu konular ile ilgili herşey hakkında soru cevap seklinde bu baslık altında paylaşımlarınızı yapabilirsiniz. Ben biraz üstünden gececegim. Büyü tılsım ve cinler her dinde varolan şeylerdir islamın gelişi ile diğer dinlerin hükmünü yitirmesi büyü mevzusuna engel teşkil etmemektedir. Büyü zamanında Peygamberimiz Muhammed s.a.v de yapılmıs ve etkisi altında kkalmıştır. Peki nedir islamda büyünün tarihçesi? Allah insanı yarattığı vakit ona nefs vererek dünya hayatında bir nevi sınava tabi bırakmıştır. Her kula akıl verip doğruyu ve eğriyi idrak kabiliyeti ile donatmıştır. Yeryüzüne düsen ilk kan habilin kardeşi kabil tarafından öldürülmesi ile vuku bulmuştur. Nitekim sonrasında insanların çoğalması ile kavimler oluşmuş ve tarihte bu kavimler yaptıkları bazı sapkınlıklar ile aşırıya kaçtıkları için Allahın kendileri için biçtiği azabın hükmüne razı kalmışlardır. Böyle bir zamanda Allahı sürekli tevekkül eden Meleklerden bazıları Allah tealaya sen insanı en mükemmel şekilde yarattın ve ddiğer yyarattığın her nefsin ona secde etmesini emrettin lakin onlar sana yeteri kadar tevekkül etmiyorlar vallahi biz olsaydık senin yasaklarına koşulsuz şartsız uyardık ama insanlar birbiri ile sapkın ilişkiler içerisinde birbirlerinin kanını bile akıtmaktan crkinmiyorlar diye hayıflandı. Hak teala meleklerine ben ademoglunu hepinizden üstün kıldım ona nefs verip dünyaya hakim kıldım aynı şeyi size yapsaydım siz onlar kadar bile olamazsınız deyip meleklere içinizden iki kişi seçin onlara nefs verip dünyaya gönderecegim der. Melekler toplanıp içlerinden en çok güvendikleri iki melek Harut ve marutu sseçerler. Allah Harut ve marut'u nefs vererek yeryüzüne gönderir ve insanlara ilim ögretmelerini emreder. Harut ve marut yeryüzüne indiğinde insanların arasında gezerken güzellikleri ile dikkat çekerler her ne kadar nnefs verilip insan seklinde olsalar da beyaz tenleri ve güzel yüzleri insanların dikkatinden kaçmaz. İnsanları bir meydanda toplayarak kendilerinin Allah tarafından gönderilen melekler olduğunuve insanlara ilim ööğretmek üzere yeryüzüne geldiklerini söylerler. Hergün bir ilmi kelam öğrenirler bitkilerinin bereketli olması için yazılacak kelimeler iki kişi arasında ki celbi muhabbet için yazılması gerekecek kelimeler yağmur yyağdıran kelimeler su kuyularındaki suların çoğalması için gerekli kelimeler vs. Vs. Hergün insanların yararına olacak ilmi kelamlar öğretirler. Kadınlardan birisi bir kuyunun basında iken öğretilen kelimelerin ters yyazıldığı vakit etkilerinin de terse döndüğünü farkeder. İki kişinin celbi muhabbeti için yazılması gereken kelime ters yazılınca iki kişinin birbirlerine kin ve nefret güttügünü farkederler. Bu şekilde birbirlerinin kötülüğü için büyüler yapmaya başlarlar. İnsanların içerisinde kaldıkça onların yasattısına ayak uydurmaya başlayan Harut ve marut için sınav baslar. Allah Zühre isimli bir yıldızı güzel bir kadın kisvetinde yeryüzüne gönderir. Zühre insanların yanına geldiğinde güzelliği ile herkesi büyüler Harut ve marut bile aşık olur ona. Zühre ile karşılaştıkları bir günde ikiside onunla birlikte olmak istediğini söylerler. Zühre sarabımdan icerseniz sizinle olurum der. Harut ve marut Allah bize onu haram kıldı olmaz deselerde birkaç gün sonra içlerindeki nefs baskın geldi ve kabul ettiler Zühre ile beraber şarapiiçerek sarhoş oldular. Harut ve marut gökyüzüne çıkarken Allahın ismi azamını söyleyerek cçıkarlardı. Zühre onların sarhoslugundan istifade ederek Allahın ismi azamınıda öğrendi gökyüzünde yasananları seyreden melekler dehşete kapıldılar. Allah onlara gördünüzmü insanları yaratılanlardan üstün tutan şeyin ne olduğunu deyince melekler mahcup bir şekilde Harut ve marutu lanetlediler. Allah Harut ve marutu göğe çekerek cezanızı dünyada mı yoksa burada mı çekmek istersiniz diye sordu. Onlar biz cezamızı dünyada çekmek istiyoruz deyince onları babilde bir su kuyusuna bas aşağı suya bir kkarış mesafede asılı bıraktı ve kıyamete kadar bu sşekilde
Kalmalarını emretti. Hala babilde asılı dururlar. Görülüyorki büyü dinler öncesinde var olan ve nesillerin birbirlerine aktarmaları sonucunda günümüze kadar uulaşmıştır. Kuran, İncil, tevrat,zebur farketmeksizin yazılan bazı dua ve kelimeler ile büyü yapmak çok kolaydır. Hatta şamanlar bile büyü yaparlar. Bu bir ilimdir bunu iyiye de kötüyede kullanmak kişinin kendi elindedir.

Kristof34

DogacıyıZ
Tılsım; bazı kelimelerin birkaç defa tekrarlanması ile bir ruhani şifreleme sistemidir. 3. Boyut ile bir kapı açılır bazı isimlerin yazılarak veya tekrarlanarak bir şekilde istenilen noktaya hapsedilmesi ile bitirilen bir sistemdir. Yapılışına göre çözülmesi kolay olan veya zor olan tılsımlar vardır. Bazı tılsımların yapımında bazı taşlar dahi kullanılmıştır. Mavi kuvars kristali ile at tılsımı yapılır mesela. Mekana tılsımlama yapılmıs ise isleme başladığınızda at sesleri nal sesleri etrafınızda koşma sesleri hatta üstünüze gelen bir at bile görebilirsiniz. Mesela tılsım yapma ilmine hakim birisi kendi emanetini gömdükten sonra gömünün üzerine bir halat parçası veya kemerini çıkartıp atarak ilgili tılsım sözlerini birkac kez tekrarlar ve işlemi bitirir. Gömünün yerini tespit eden birbaskası açmak istediği vakit karşısına yılan çıkar ve ona izin vermez. Bunlar birkaç örnek sadece çeşitleri kkişilerin aldıkları ilmi bilgi ile değişik değişiktir. Çözülebilen tılsımlar olduğu kadar henüz başarılı çözümüne ulaşılamayan tılsım sayısı daha fazladır.

D

deniz_efe

Misafir
Dostum emeğine sağlık bu bilgilendirme için.
Bölümdeki konulara da bir ayar çekersen memnun olurum.

Kristof34

DogacıyıZ
Gelelim yok cinler kurban istiyor yok kan istiyor vs.vs. evet bunlar vardır cinler kurbanda ister kanda ister lakin siz kanı akıtsanızda kurban kessenizde sonuç sadece dininizi zedelemenize sebep olur. Çünkü Allah cinler ile ticari çıkar ilişkilerini yasaklamıştır. Size bir kaç anlatımdan örnekler vereyim;

Zamanın birinde bir mahalda çok büyük bir define olduğu herkesçe bilinir. Herkes bu definenin pesindedir. Yer bilinen bir yerdir bir ddağın basında iki büyük kaya parçası kapı gibi kapatılmıştır ve açmanın mümkünatı yoktur. Köylü kafayı takmıştır bir kere herkes zengin olma peşinde defineyi nasıl alırız diye o hoca bu hoca zamanın bilindik hocalarına giderler ve nihayet bir hoca ilmi sayesinde tılsımı çözer yapılması gereken;

Ana ile oğul zina yapacak kapı kendiliginden yarılıp açılacak

Herkes dehşete kapılır böyle birşey nasıl olur? Ana ile oğul nasıl zina eder? Bu zenginlik hırsı uğruna kim girer bu günahın altına? Hoca bile sasmıstır bu işe vazgecin bu sevdadan der. İçlerinden bir çoban takmıştır kafaya bu işe ne olursa olsun alacağımo defineyi ama nasıl olacak diye ddüşünür de düşünür. Aradan epey bir zaman geçer. Çoban hala düşünmektedir. Derken aklına bir fikir gelir olurmu ki acaba der kendi kendine. İneğin yavrusu erkek dana büyüyünce getirir ikisinide definenin olduğu mekana ineğin yavrusu danayı inek ile ciftlestirince kaya yarılır ve alır defineyi. Bu kıssa ibarettir arkadaşlar herşeyin bir çözümü vardır Allah bu aklı ademogluna boşuna vermedi.

herakles

Yeni Üye
emeğine sağlık kardeşim

conservationist

DogacıyıZ
Ustam iyiki varsınız. deniz_efe ustanında dedigi gibi bölümdeki konulara bir acıklık getirmeniz cok iyi olacaktır.
Ve ayrıca dini konudaki tüm paylasimlarinizi ilgiyle takip ediyorum
Saygilar.

Kristof34

DogacıyıZ
Ustam iyiki varsınız. deniz_efe ustanında dedigi gibi bölümdeki konulara bir acıklık getirmeniz cok iyi olacaktır.
Ve ayrıca dini konudaki tüm paylasimlarinizi ilgiyle takip ediyorum
Saygilar.
Saygılar benden ustam iyiki hepimiz varız. Herkes bilmediğini ögrensin diye burdayız kişilerin din üzerine yorumları kendilerini bağlar vebal kendileri üzerinedir. Kesin yazılar kişiyi şirk e götürür en doğrusunu Allah bilir demek en güzelidir. Bu mübarek dini yasamak istiyorsa aÂdemoğlu Yaradana, Peygamberine, kitabına, peygamberinin sünnetine emir ve yasaklarına kısacası herşeyi ne riayet edecek. Mesela deistler vardır Allahı kabul ederler peygamberini ve kitabını kabul eetmezler bilirsiniz bu ara yenileri türedi Allahı kitabı kabul edip peygamberi sıradanlastırıp sünnetlerine batıl süsü vermeye çalışıyorlar yazık ki imanlar sakatlanıyor farkında değiller bu şahıslar iiçin en güzel cevap Allah hidayet versin

hatei

Yeni Üye
Bilgilendirdiginiz için çok tesekkur ederim.

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hocam Allah razı olsun sizden.bu konulardan birini de ben açmıştım.bazı açıklamalarınız benim sorduklarıma istinadendi sanırım.oldukça açıklayıcı olmuş.