Çok büyük kare işaretli mezar .

The Thing

C*
Süper Moderatör
Burayı daha geriden geniş açılı çekmeye çalışınız, hatta var ise bir hakim tepeden,
krokiye bakarak basamakları varsayarsak kutsama alanıda olabilir,
şayet sizin dediğiniz gibi mezar ise basamak statüdür,
kanal vs. bakıldığı zaman burada çokca arge gereklidir.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Bu fotograflar ile giriş bulunamaz ustam. Sen çıplak gözle baktığın halde bulamaz iken bizler bu kısır fotolardan nasıl bulalım??
@The Thing
abim çok güzel söylemiş. Hakim bir tepe demiş, geniş açılı demiş. Bir görelim bakalım, inceleme yapmaya değer bir yer..
Fotoğraf çekmek.bedava ustam, çek çekebildiğin kadar..

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Bu alanın tamamını görülecek şekilde resimleyiniz

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Sahsen burada bir şeyler olabileceğine inanıyorum, fakat işaret tarzı şeylerin zamanla toprağın uçmasıyla meydana geldiği düşüncemdeyim,yani toprak altında bir çok şekil ve işaret tarzı iz çıkabilir, bu alana ilk işlen yapıldığında kayalarda toprakla kaplı olduğunu düşünmüyorum, zamanla bitki ve toprak kaplamış ve yine toprak ürkmesiyle dışarı çıkmı izler, bu kayalığın temizlenip diğer işaretlerinde bulunup ne oldukları anlaşılması gerekli diye düşünüyorum

Son düzenleme:

muslum3769@gmai

Yeni Üye
Sahsen burada bir şeyler olabileceğine inanıyorum, fakat işaret tarzı şeylerin zamanla toprağın uçmasıyla meydana geldiği düşüncemdeyim,yani toprak altında bir çok şekil ve işaret tarzı iz çıkabilir, bu alana ilk işlen yapıldığında kayalarda toprakla kaplı olduğunu düşünmüyorum, zamanla bitki ve toprak kaplamış ve yine toprak ürkmesiyle dışarı çıkmı izler, bu kayalığın temizlenip diğer işaretlerinde bulunup ne oldukları anlaşılması gerekli diye düşünmüyorum.
Aynen o şekilde toprak ürktü ortaya çıktı yıllarca toprak altında kalmış fakat bitki örtüsünü temizlemek çok zor ağaç kökleri çok fazla, biz elimizden geleni yaptık ancak bu kadar işareti açığa çıkarabildik. Bu işaretleri biz yorumlayamadik ve yorumlayabilen birini de bulamadık. Kare oyma kaya mezarı doğru ama kare yanındaki çizgilerin bir örneği daha yok.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
X olan yeri tokmala birde delikmi var orada nedir, burada dedektör şart araziye iyi bir şekilde dedektöre tutulmalı