Çok saçma bir sorum var :)

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
anadolu yakasından İzmit'e kadar nerelerde eşkiya güzergahi var nerelere gitsem hevesimi alırım acaba :) çok saçma ama sordum yinede
Aydos'a çıkmanı tavsiye ederim çıkarken Aydos kalesini de görürsün hem
girişe izin veriyorlarsa kalenin ortasındaki doğuya bakan kayaların yüzeyinde haç işaretleri duruyor mu bakarsın
tam aydosun tepesine çıktığında da bir yanda istanbulun avrupa yakası silivriye kadar diğer yandan da izmit körfezi ve karşıda uludağ ı izlemenin keyfine varırsın

timur964

konularim
istanbula gşderken kocaelnden eski ist yolunu takib etmek gerek 3 gözlutaş köpruden başlarsıngerisini bilmem zor iş eşkiya işi

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Belgeli denen EŞKİYA işaretleri dipsiz kuyudur. Boşa uğraşma, heves etme derim.

( Daha çıkanı duymadık da görmedik de)

Elde avuçta ne varsa hepsi gider.
Orta yerlerde dolanan Valchan/Volçan belgeleri safsatadan ibaret dediğin gibi dipsiz kuyu
Ulaşabilirseniz başka kaynaklardan belgelere ulaşmayı deneyin saçma olmadığını görürsünüz
Şimdiye kadar birden fazla belgeli yerde çalıştım fakat sonuç alamadım sebebi maalesef işaretlerin tahrip edilmiş olması
gerçek belge size yer aratmaz adrese teslim gönderir yapmanız gereken o alanda verilen işaretleri takip ederek sonuca varmaktır
durum bu kadar basit olunca size yalnızca seyahat masrafı çıkartır hepsi bu
tabi son noktayı bulabilirseniz yapmanız gereken çalışmanın masrafına katlanmak kaydıyla

asnhbh

Member
Dediğim gibi benim amacım incelemek belki bu bahaneyle zayıflamak :) amaç yürüyüş ama boş yurumemek eşkıya belgesi de merak okuyorum ama hiç eline kazma kürek alipta gidip kazmisligim yoktur

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Oldum olası eskiya isini tümülüs isini sevmemisimdir..yaw bi oda mezar bulmak açmak neden bu kadar zoruna gidiyor insanların yada bulması işlem yapamasi en kolayi bunlarken neden fantezi yapılıp arayış içine girilir..bende bugune kadar eşkiya işinde ne bulani cikararani duydum hatta isaretlerini bile tespit edeni gormedim daha..eskiya işi şehir efsanesi gibi bişey bence..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Orta yerlerde dolanan Valchan/Volçan belgeleri safsatadan ibaret dediğin gibi dipsiz kuyu
Ulaşabilirseniz başka kaynaklardan belgelere ulaşmayı deneyin saçma olmadığını görürsünüz
Şimdiye kadar birden fazla belgeli yerde çalıştım fakat sonuç alamadım sebebi maalesef işaretlerin tahrip edilmiş olması
gerçek belge size yer aratmaz adrese teslim gönderir yapmanız gereken o alanda verilen işaretleri takip ederek sonuca varmaktır
durum bu kadar basit olunca size yalnızca seyahat masrafı çıkartır hepsi bu
tabi son noktayı bulabilirseniz yapmanız gereken çalışmanın masrafına katlanmak kaydıyla
Calisma yapip sonuca ulasmadiginiz yerler İstanbulday miydi ustam?
( Sadece evet -hayir demeniz yeterlidir )

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Oldum olası eskiya isini tümülüs isini sevmemisimdir..yaw bi oda mezar bulmak açmak neden bu kadar zoruna gidiyor insanların yada bulması işlem yapamasi en kolayi bunlarken neden fantezi yapılıp arayış içine girilir..bende bugune kadar eşkiya işinde ne bulani cikararani duydum hatta isaretlerini bile tespit edeni gormedim daha..eskiya işi şehir efsanesi gibi bişey bence..
kalıplaşmış birtakım işaretler kullanılmaz her zaman
örnek olarak 2 fotoğraf ekliyorum inceleyin fantezi değil belgede ne yazıyorsa o
:)

Ekli dosyayı görüntüle 213039

Ekli dosyayı görüntüle 213040

Son düzenleme:

timur964

konularim
ben pek anlamam ilgilenmemdeeşkiya işiyleilk resmin arkada ki kalyon sonu eski 3 gözlu taş kopru var kutluca cuma köy arasi