Çözemediğim işaret!

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Beğendim boş konuşmayıda sevmem burda beni tanıyanlar bilir arşivlerim 8 yıl sonra açılır
o zaman destekleyici bir veri aktarayım. Bu kısımdan zamanın bir kurum müdürü bir gölete taş çıkarma doldurma maksatlı çalışma yapmış. Çok şaşırdım daha yakınlarda daha elverişli kayalık alanlar varken bu Kısımdan Kaya alıp gölet doldurma isteği şüphemi çekmiş idi. Demek ki adam mağarayı açma derdinde imiş. Mesele kazanmış yahu.
teşekkür ederim aktarımın için.
Taşlar oturuyor yavaş yavaş.
yalnız böyle kalmamalı devam et bakalım. Bilgilendir bizi inşallah.

deli firat

DOĞACI
o zaman destekleyici bir veri aktarayım. Bu kısımdan zamanın bir kurum müdürü bir gölete taş çıkarma doldurma maksatlı çalışma yapmış. Çok şaşırdım daha yakınlarda daha elverişli kayalık alanlar varken bu Kısımdan Kaya alıp gölet doldurma isteği şüphemi çekmiş idi. Demek ki adam mağarayı açma derdinde imiş. Mesele kazanmış yahu.
teşekkür ederim aktarımın için.
Taşlar oturuyor yavaş yavaş.
yalnız böyle kalmamalı devam et bakalım. Bilgilendir bizi inşallah.
Kardeş sen boş biri değilsin leb demeden leblebiyi anlarsın açılmadıysa sen bulursun o mağarayı bildiğin gibi her şey yazılmaz anladın sen onu bak bir ara burda çok bilmiş geçinen bir öye vardı konu açardı ama kimsenin yorumunu beğenmezdi döndü dolaştı sonunda benim yönlendirmemle sonuça giti ha ben çokmu anlarım asla böyle bir idam olmaz ben bu konularda daha çırak bile degilim ama bir tecrubem olmuştu o konuda onu akdardım dadece onun için herzaman derim tecrübe ve bilgi çok önemli selametle

Keskingöz

Süper Moderatör
Kardeş sen boş biri değilsin leb demeden leblebiyi anlarsın açılmadıysa sen bulursun o mağarayı bildiğin gibi her şey yazılmaz anladın sen onu bak bir ara burda çok bilmiş geçinen bir öye vardı konu açardı ama kimsenin yorumunu beğenmezdi döndü dolaştı sonunda benim yönlendirmemle sonuça giti ha ben çokmu anlarım asla böyle bir idam olmaz ben bu konularda daha çırak bile degilim ama bir tecrubem olmuştu o konuda onu akdardım dadece onun için herzaman derim tecrübe ve bilgi çok önemli selametle
Övgün ve mütevaziliğin için teşekkür ederim. Allah razı olsun..

Keskingöz

Süper Moderatör
kaynak uyudun mu arkadaşım? Sen ne dersin bu işe ?

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tahminimi ve tecrübemi aktarayım. İşaret zamanının yaşam alanıyla iç içe sayılabilecek yakındadır. Büyük ihtimalle bölgenin askeri bir yetkilisinin mezarıdır. Genelde yüksek ana kayalarda olur mezarı. Bulması,ulaması açmasıda zordur.
Yılan işaretini bu işaretten ayrı değerlendir,yılanın mezarı genelde hemen dibindedir. Anladığım kadarıyla yaşam alanları ve nekropolleri iç içe olan bir bölge. Tahmini ms. 6. Yy. Olabilir diye düşünüyorum

R00T

Profesyonel
Co Admin
kaya ile toprak zemin ne kadar mesafeli

Keskingöz

Süper Moderatör
Tahminimi ve tecrübemi aktarayım. İşaret zamanının yaşam alanıyla iç içe sayılabilecek yakındadır. Büyük ihtimalle bölgenin askeri bir yetkilisinin mezarıdır. Genelde yüksek ana kayalarda olur mezarı. Bulması,ulaması açmasıda zordur.
Yılan işaretini bu işaretten ayrı değerlendir,yılanın mezarı genelde hemen dibindedir. Anladığım kadarıyla yaşam alanları ve nekropolleri iç içe olan bir bölge. Tahmini ms. 6. Yy. Olabilir diye düşünüyorum
ermeni bölgesi mi diye sor. Evet cevabını alırsan tahminlerini gizle olur mu ? Geçen yılan işareti ile ilgili bir kaç kelam yazdım fırsat bulursan onu da oku. İlgin içi teşekkür ederim.

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
ok işaretine düz iken bakınca oyma ters bakınca kabartma gibi görünüyor ilginç yoksa bir ben miyim böyle gören üzerinde de 5 rakamı var birde 3. fotoğrafta bir göz var göz değilse bile işlem var sanki 5 rakamının sol tarafında balık var gibi

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
@kaynak uyudun mu arkadaşım? Sen ne dersin bu işe ?
Uyumadım kardeş yemin töreni için kastamonuya gittim.
Küçük oğlum uzman asker oldu...
Haliyle bir babanın duyacağı gururu duymakla beraber duygusal bir yapım oldugundan bende pert oldum:)

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Konuyu takip edemedim,
Konu başlığını özetlersen memnun olurum

Keskingöz

Süper Moderatör
Uyumadım kardeş yemin töreni için kastamonuya gittim.
Küçük oğlum uzman asker oldu...
Haliyle bir babanın duyacağı gururu duymakla beraber duygusal bir yapım oldugundan bende pert oldum:)
Hayırlı uğurlu olsun. Sevindim adına :)

Bir önceki sayfada geniş açıklama mevcut göstergenin kapalı bir mağara, mağara ortasında bir sal taşı ve altında hatırı yüksek meblağ olarak daha önce tecrübe edilmiş.