Çözemediğim kaya .

mehmetce

Member

mehmetce

Member
Soru işaretli yeri yakınen inceleyiniz inş yandan bakılınca taslar basamak halinde görülmektedir .
Bir yerlestirme söz konusu ise bu bir girişi temsil edebilir?
Ustam dediğini yere gittiğimde çok detaylı inceleyeceğim ama şimdi ki fotgrafa göre sanki birleştirme olasılığı çok kenar açık. işte sıkıntı üstteki anıt kalkmadan ne yapabiliriz. Bu arada dikili taşın yüksekliği yaklaşık 2 metre 30 santim

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Ustam dediğini yere gittiğimde çok detaylı inceleyeceğim ama şimdi ki fotgrafa göre sanki birleştirme olasılığı çok kenar açık. işte sıkıntı üstteki anıt kalkmadan ne yapabiliriz. Bu arada dikili taşın yüksekliği yaklaşık 2 metre 30 santim
Soru işareti olan taraf hangi yöne düşüyor doğu batı gibi ?

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör

mehmetce

Member
Ekli dosyayı görüntüle 263345Ekli dosyayı görüntüle 263345

mehmetce
sevgili kardeşim o tepeye iyi bak onu sev. Ben düzde olan kayaları değil tepeyi sormuştum. burda yatan kişi o zamanın önder birisi olsa gerek. Bu medeniyet işine benziyor. Mezarıda yüksekte olur . O tepedeki kayaları iyi incele bakalım bir şeyler görecekmisin
Ustam Bende elimde ki fotograf o olduğu için ekledim yakında ki kayayı size sunmak değildi amacım. O tepede ki kayalık kısımda ne aramam gerekir ustam? aslan nereye bakar işaret ne arayacağım

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Ustam Bende elimde ki fotograf o olduğu için ekledim yakında ki kayayı size sunmak değildi amacım. O tepede ki kayalık kısımda ne aramam gerekir ustam? aslan nereye bakar işaret ne arayacağım
Sevgili kardeşim orada şayet değerli bir mezar var ise illaki ip ucu bulacaksınızdır. Basamaklar olabilir mihrap olabilir . Yada bu bir emaneti gözlüyor ise kapatılmış bir yer olabilir. mağara gibi. Kapak taşı olabilecek taşlara bakılır.vs vs vs Sizin yapacağınız arge burada bir işaretler var ise bulmak için.

mehmetce

Member
Sevgili kardeşim orada şayet değerli bir mezar var ise illaki ip ucu bulacaksınızdır. Basamaklar olabilir mihrap olabilir . Yada bu bir emaneti gözlüyor ise kapatılmış bir yer olabilir. mağara gibi. Kapak taşı olabilecek taşlara bakılır.vs vs vs Sizin yapacağınız arge burada bir işaretler var ise bulmak için.
Ustam ilk fırsatta oraya arge çalışmaları yapıp detayları sizinle paylaşacağım Allah'ın izni ile