Çözülememiş oyma işaretleri

Sharpa

Aktif Üye
Fotosunu atacağım bölgenin biçok yerinde kazı yapılmış ama yıllardır hiç kimse bi sonuç alamamış. Sözü değerli üstadların yorumuna bırakıyorum.

Sharpa

Aktif Üye
Son resim oymaların yaklaşık 30 m batı yönünde.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Mekanın güzelce resimleri görülse her açıdan bakma imkanı olsa burda hedef tahtası kendini ele verecek sanki .İnanın eksik kalıyor birşey söylemek için .

kazama

Bakın resimdeki yere . Bu halde ben ne amaç için yapılmış net anlayamadım ama Kanalın aktığı yer nereye kadar gidiyorsa orda güzel mezar olabilir.
Burası tören alanı sunum yapılan yere benziyor .
Resimlerinizi düzeltiyorum bu arada yan yüklenmiş sizde :) .
Buranın geniş manzara halinde resimlerini görmüş olsak teker teker anlarız mekanda neler var . Medeniyet zengin .

kazama

Devede tüğ gibi kalmış resimler .. O sarp yamacı inceleyin .Toprak nerden gelmiş buraya nereyi deşmişler acaba ? ? .

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim aradıklarını yanlış yerde aramışlar o yüzden bulamamışlar. Buradakilerin çoğu kayaların içinde :)

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
kazama ustam döktürmüş yine. :)
Sharpa ustam, elinde ne gibi verilerin var. Belirtirsen işin kolaylaşır. Boşluk bakman gerekiyor. Çubuk sana çok yardımcı olur. Elinde porçöz olsun. İşaretlenen yerlere sık. Köpürürse horasandır. Tahta tokmakla yüne işaretlenen yerleri teyit et. Kolay gelsin.

Sevgiler.