Çubuk Eğitimi 1nci Kur @YaralıYüz @BulursamKader25

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Çabuk sıkılıyorum ben , Hemen alım gidim o tarz bir eğitim lazım.
Bilmez mıyim..
Bu nedenle sen sorunlusun dedim. :244:

Çubuk ustası çok sabırlı, sakin tabiatlı, heyecanı az, ağır vasıta giden, dünya sallansada sallanmayan adamlardan olur.
Balık tutmasını sevmeyen, olta başında saatlerce zilin sesini beklemeyenlerden çubukçu olmaz.
Aceleci adamlar çok hata yapar çubukda.
Birde çubuk ustasının cebinde para olacak, aşağıdaki parayı düşünmeyecek.
Aşağıdaki parayı düşündükçe çubuklar sihirbazın bastonu gibi firfir dönmeye başlar.

Sen mangalı yakacan, semerverde çayı demleyecen, köfteler pişene, çay demleninceye kadar
ben bakarım. Yeme içme faslı bittikten sonra; burada mineral varmış der geçerim.:200:
Kısa yoldan bu şekilde çözeriz...

YaralıYüz

Aktif Üye
Teferruatı yazdığında analizi yapalım inşallah.
Atlanan şeyler olabilir.

Bahsettiğin şeyler her yerde var.
Burada şunu tavsiye ederim:
Siz yer tespiti için hevesli olmayın,
Talebi olanlar sizi bulsun.
3 yerde hedefe ulaştığınızda zaten aranan adam olursunuz.
Gelen kişiler kalbinize sıcaklık verirse, ilk intiba iyi olursa gidersiniz,
Geleni sevmediyseniz bir bahane bulup gönderirsiniz.
Tespite gittiğiniz zaman ilk şartınız da şu olmalı:
Ben oradayken işlem yapmayacaksınız, işlem yapılan yerde ben durmam demek lazım.
Eyvallah ustam müsait zamanda detaylı olarak yazacağım.Artık öyle yapıyorum,her hadi yürü diyenin önüne düşmüyorum.Gidilecek yer gitmeye değer ise gidiyorum.Çoğu var denilen yerde tespitlerimi yaptım, olmadığını söyledim inanmadılar,benden sonra başka çubukcu veya makine ile gitmişler,bir şey çıkmamış yada boş fişek bulmuş gelmişler.Bu seviyeye gelmem senin sayende ustam.

Extra06

Engellendi
BulursamKader25 ustadim bir iş kazası nedeniyle sol el işaret parmağımin yarısı koptu ve parmak dağıldığı için doktorlar toparlayamadilar.Sonuç olarak işaret parmağımin yarısı yok.cubuk tutmama zarari olur mu?

asx5

Member
Cubuk isine bende merak saldim. Evde kaynak elektrotu demiri ile birtane L yaptim. Baktim calisiyor. Karsima gumus altin bakir sikke bronz yuzuk 20 cm aralikla dizdim. Sol elime hangi madeni alsam o madene yoneliyor. Cok sevindim. Ama zihinin de etki ettigini bu konuda farkettim. Size sorum cubuk lar bakir celik yada elektrot demirinden olsa calismazmi. Bende calisiyor yon veriyor. Fakat sabit durus yurumeden cubuklari kurup besmele cekiyorum bu sekilde kardesime saklattigim sikkeleri buldum bahcede. Siz yurumeden yon vermez diyorsunuz.ben sabit durup cubugu kurunca yon veriyo yurumeye baslayinca S seklinde yon vererek hedefe götürüyor uzerine gelince kapanıyor. Cubugu tam uzerinde kolum ileri aciyorum pervane gibi donmeye basliyor.. birde asil merak ettim konu cift cubuk sartmi. Daha yeniyim biraz karışık oldu ama cevaplarsiniz sevinirim.. gümüş cubuk olmadan olmazmi. Bakir demir celik krom kaynak çubuğu

Şef

Member
Cubuk isine bende merak saldim. Evde kaynak elektrotu demiri ile birtane L yaptim. Baktim calisiyor. Karsima gumus altin bakir sikke bronz yuzuk 20 cm aralikla dizdim. Sol elime hangi madeni alsam o madene yoneliyor. Cok sevindim. Ama zihinin de etki ettigini bu konuda farkettim. Size sorum cubuk lar bakir celik yada elektrot demirinden olsa calismazmi. Bende calisiyor yon veriyor. Fakat sabit durus yurumeden cubuklari kurup besmele cekiyorum bu sekilde kardesime saklattigim sikkeleri buldum bahcede. Siz yurumeden yon vermez diyorsunuz.ben sabit durup cubugu kurunca yon veriyo yurumeye baslayinca S seklinde yon vererek hedefe götürüyor uzerine gelince kapanıyor. Cubugu tam uzerinde kolum ileri aciyorum pervane gibi donmeye basliyor.. birde asil merak ettim konu cift cubuk sartmi. Daha yeniyim biraz karışık oldu ama cevaplarsiniz sevinirim.. gümüş cubuk olmadan olmazmi. Bakir demir celik krom kaynak çubuğu
Öncelikle hayırlı olsun. Güzel bir başlangıç. Herhangi bir çubukla çalışabilirsiniz.en güzeli çubuğu olduğu yerde kurup sinyal aldığın noktaya yürürken zigzak çizerek ulaşabilirsin.toprak üstü çalışmalar her zaman başarısızlığa uğratır. Önceleri bende senin gibi bulabiliyordum ama şimdi maalesef bulamıyorum.toprakta olan herhangi bir metalin manyetik alanını sezmen gerekir.Öncelikle toprak altında metal bulmaya çalış.ve değersiz metal demir çivi vs bulmamak için çubuğun boyunu en az 30 cm,den yukarı olmaması,na dikkat et. Tekli çubukta kullanabilirsin hedef üzerinde pervane gibi döner...

asx5

Member
Öncelikle hayırlı olsun. Güzel bir başlangıç. Herhangi bir çubukla çalışabilirsiniz.en güzeli çubuğu olduğu yerde kurup sinyal aldığın noktaya yürürken zigzak çizerek ulaşabilirsin.toprak üstü çalışmalar her zaman başarısızlığa uğratır. Önceleri bende senin gibi bulabiliyordum ama şimdi maalesef bulamıyorum.toprakta olan herhangi bir metalin manyetik alanını sezmen gerekir.Öncelikle toprak altında metal bulmaya çalış.ve değersiz metal demir çivi vs bulmamak için çubuğun boyunu en az 30 cm,den yukarı olmaması,na dikkat et. Tekli çubukta kullanabilirsin hedef üzerinde pervane gibi döner...
Cevap icintesekkur ederim ustam. Arazide denedim iki nokta tespit ettim ikisindede eski taput civisi buldum.. cok umutluyum birazdan tekrar araziye cikacagim. Tek sikintim pirinc cubuk bulamiyorum. Bakir celik ve kaynak cubugu aldim yanima. Cantam hazir birsey bulmak icin degil egitim icin cikiyorum. Gece bu konuyu hepsini okudum. Bu gun egitim 1 gunu olcak insallah. Allah gonlunuze gore versin insallah..

Şef

Member
Cevap icintesekkur ederim ustam. Arazide denedim iki nokta tespit ettim ikisindede eski taput civisi buldum.. cok umutluyum birazdan tekrar araziye cikacagim. Tek sikintim pirinc cubuk bulamiyorum. Bakir celik ve kaynak cubugu aldim yanima. Cantam hazir birsey bulmak icin degil egitim icin cikiyorum. Gece bu konuyu hepsini okudum. Bu gun egitim 1 gunu olcak insallah. Allah gonlunuze gore versin insallah..
Şöyle bir şey yap ustam,elektrot,ta olabilir bakır çelik,te olabilir fark etmez.Çubuğu çıplak elle kundaksız kullanıyorsun herhalde, çubuğu tuttuğun parmak uçlarından itibaren çubuğun boyunun uç kısmına kadar olan arasını 25/26/27 cm,lerde dene.bakır çelik elektrot bunlarla deneyebilirsin.ve tekrar çalışmaların sonucunu buraya yazabilirsin başarılar...

Şef

Member
Şöyle bir şey yap ustam,elektrot,ta olabilir bakır çelik,te olabilir fark etmez.Çubuğu çıplak elle kundaksız kullanıyorsun herhalde, çubuğu tuttuğun parmak uçlarından itibaren çubuğun boyunun uç kısmına kadar olan arasını 25/26/27 cm,lerde dene.bakır çelik elektrot bunlarla deneyebilirsin.ve tekrar çalışmaların sonucunu buraya yazabilirsin başarılar...

Son düzenleme:

asx5

Member
Bilgiler icin tesekkur ederim ustam. Bu gun hava cok ruzgarli idi. Arkadasimin sakladigi yuzuk ve sikkeyi iki defa buldum 4 defa yanlis nokta verdi. Noktaları dedektorle test ettim bostu. Hava ruzgarli olmasi nedeniyle egitimi biraktim. Zorladikca tespit sapiyordu. Kundak olarak boya kalemini kullaniyorum. Yarin bahceye egitim alani yapacam. Nokta atisi yapana kadar araziye tespite cikmayacam. Her yanilgida sitres yaşıyorum cubuklara olan guvenim kiriliyor. Hata hatayi getiriyor. Sakin sakin ara vererek kendimi gelistirmek istiyorum. Sunu anladimki cubuk isi en kiral dedektorden iyi ve garanti. İyice usta olmak emek sabir ve irade gerektiriyor galiba. Ve ben kararlıyım. Allaha emanet. Saygilar.

antidepresan

Aktif Üye
İlk önce hayırlı olsun çubukla tanismaniz faka bu yaptığınız olay komut işi.bu komutla 10 yerden 1 veya 2 yer tutturursunuz bulduğunuz da değerli olmaz gelenlikle tavsiyem komut olayını bırakıp normal bir şekilde tarama yapmaniz bunu içinde gümüş çubukla başlamanız bunla ilgili @bulursamkader ustamin yazılarını okuyun minarel eleme sistemi nasıl yapılıyor değerli tespiti nasıl olur bu yaşadıklarınizi bizlerde yaşadık sonuç alamadık hatta başka sıkıntılar ilerleyen zamanlarda başımıza geldiği için tavsiyem komut olayından uzak durun hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

Bahhalebah

Aktif Üye
Allah razı olsun elleriniz dert görmesin bir şekilde bir kardeşimize mutlaka faydası olacaktır allah gönlünüze göre versin saygılar

Storm

Editör
@BulursamKader25 merhaba ustan nasılsın? Biliyorsun bende enerji cok. Pirinç çubuk ile ben elime neyin parçasını alsam oraya yönlendiriyor. Geçen bi hayvan iskeleti buldum bi parçasını elime aldım direk cekti oraya iskeletin üzerine gittiğimde carpı yaptı buna benzer birçok örnek bi hissiyat iyi. Birde sana birşey soracağım. Dikdörtgen bi sekli çizdi derinlik 4 metre verdi ve de hemen yanına O şekli çizdi. Pirinç çubuğa aliminyum sap yaptım. Sağ elime pil aldım.