Çubuk hareketleri

Nikneym

Member
Merhaba arkadaşlar,

Çubuklar konusunda çok fazla konu var ama ben çubuktan çok çubukların hareketleri konusunda deneyimli arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

Mesela siz bir madene rast geldiğinde çarpı yapar diyorsunuz. Ama benim bakır çubuklar ya sağ kapanıyor ya da sol diğeri düz kalıyor. Çarpıyı ise sadece kapanmadan önce yapıyor ki kapanması da benim bildiğim kadarıyla boşluğun başladığı yer. Boşluk bittiğindeyse açılıp geri dönüyor.

Sizden ricam gerçekten tecrübe etmiş kişiler yazabilirse bakır çubuklar neye nasıl tepki veriyor sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

timur964

konularim
ilaçlar kişiye göre yan etkilerini gösterir ya çubuk hareketleri de öyledir

kadirkadir

Engellendi
Merhaba arkadaşlar,

Çubuklar konusunda çok fazla konu var ama ben çubuktan çok çubukların hareketleri konusunda deneyimli arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

Mesela siz bir madene rast geldiğinde çarpı yapar diyorsunuz. Ama benim bakır çubuklar ya sağ kapanıyor ya da sol diğeri düz kalıyor. Çarpıyı ise sadece kapanmadan önce yapıyor ki kapanması da benim bildiğim kadarıyla boşluğun başladığı yer. Boşluk bittiğindeyse açılıp geri dönüyor.

Sizden ricam gerçekten tecrübe etmiş kişiler yazabilirse bakır çubuklar neye nasıl tepki veriyor sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
Kardeşim: altın ve bakırda çubukların tepkimeleri X denilen çarpraz duruş hareketidir farklılık ise

ALTIN: ÖNCE SAĞ ÇUBUK SONRA SOL ÇUBUK KAPANARAK ÇARPI YAPAR

BAKIR: ÖNCE SOL ÇUBUK SONRA SAĞ ÇUBUK KAPANARAK ÇARPI YAPAR

GÜMÜŞ : HER İKİ ÇUBUK DİREK KARŞIYA BAKAR KIPIRDAMAZ

PASLI DEMİR :SAĞ KAPAMA YAPAR SOL DİREK KARŞIYA BAKAR

BOŞLUK : KAPAMA YAPAR ÖNCE SAĞ SONRA SOL ÇUBUK

MİNERAL: KAPAMA YAPAR ÖNCE SOL SONRA SAĞ ÇUBUK

Bu çubuk hareketleri başlı başına çubuk hareketleridir ( orjinal elektron çarpışmalarına dayalı hareketlerdir ) yani boş tel hareketleridir
hiçbir frekansal destek almayan çubuklarda geçerlidir işde sapına mineraler vs vs vs konan çubuklarda ve elektronik frekansal destek verilen çubuklarda farklılık gösterebilir.