çubuk hareketleri

may77

Moderatör
Moderatör
değerli ustalarım bir alana gittiğimizde çevre tamamen mağara ve yığma dolu.pirinç çubuk ile acemi olarak yapabildiğimiz kadar araştırma yaptık. çubuk şekillerini çizdim.solo sağa sürekli açılıp kapanma bile yaptıkları oldu. açılıp kapanma mağara 1.5 m genişlikte 1 m uzunlukta bir mağarada gere geri uzuklaştık aynı hizada 5 m kadar aynı hareketii yaptı.şekil 1 de derinlik 4 yandan 50 cm verdi.nedir ne değildir bu hareketler.saygılarımla.fotolar yakında yüklenir umarım.resim olan arkadaş işe gitmek zorundaydı alamadım.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çubukların vedigi tepkiler kişiden kişiye farlılıklar gösterebilir. bana göre 1. altın 2. değerli diğer madenler (bronz,bakır... ) 3 yü anlayamadım, ikiside dışa açıyorsa boşluktur. gümüşte ise sol kapanır sağ sabit kalır. bende böyle.

may77

Moderatör
Moderatör
Çubukların vedigi tepkiler kişiden kişiye farlılıklar gösterebilir. bana göre 1. altın 2. değerli diğer madenler (bronz,bakır... ) 3 yü anlayamadım, ikiside dışa açıyorsa boşluktur. gümüşte ise sol kapanır sağ sabit kalır. bende böyle.
yok üstat sürekli sağa sola hareket halindeler aynı anda içeri dışarı açılıp kapanıyorlar x ve v oluyorlar.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ozaman sende şöyle; 2. şekil boşluk, boşluğun içindeyken açıp kapandığı noktada değerli maden.

adil_e

Aktif Üye
arkadaşım mrb. ben çubuk işine yeni girdim hala birşeyler deniyorum ancak şunu söylemek istiyorum şekil 2 deki gibi bende boşluk veriyor. tuvalet kuyusu üzerinde ve açılmış bir kaya mezarı üzerinde yaptığım denemelerde şekil 2 dekinin aynısı

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
1. hareket çok net altın. boşluk içindeki maden tespitini şöyle yapın ustam. yanınıza bakır, bronz, gümüş, altın alın, sag elinize tek tek madenleri alarak o noktada tepki verip vermediğine bakın.madenin ne olduğunu anlayabilirsiniz.

may77

Moderatör
Moderatör
üstatlar her yerde delikli taşlardan var.basamakların 2 m sağ yanındaki 25 cm genişliğindeki giriş gibi yere yılan kamera saldık. kameraya bunlar takıldı.üstten çubuk tutunca tam o noktada şekil 1 oldu.detay resimleri bekliyorum gelince atarım. o sarılar nedir sizce.abat olarak kameraya göre 1 tl den büyük mü küçkümüdür bilemiyorum. yalnız üstüne toprak kayıyor alamadık.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
çubuğun değerli işareti verdiği paralar. sadaka deliği galiba,merdivenlerin çıktığı yeri merak ettim usta. orda tespitiniz varmı?

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
yok üstat sürekli sağa sola hareket halindeler aynı anda içeri dışarı açılıp kapanıyorlar x ve v oluyorlar.

Oradan uzak dur kardaşım. Sıkıntılı yerdir. 10 cm işlem yapsan üstüne kediler atlar, kurbağalar zıplar.:)

BulursamKader25

1. hareket çok net altın. boşluk içindeki maden tespitini şöyle yapın ustam. yanınıza bakır, bronz, gümüş, altın alın, sag elinize tek tek madenleri alarak o noktada tepki verip vermediğine bakın.madenin ne olduğunu anlayabilirsiniz.
Çoğunada tepki verirse, yani;
aynı yerde ALTIN-GÜMÜŞ-BAKIR-KURŞUN-DEMİR vb. tepki verirse orada hiçbirşey yoktur, MİNERALDEN başka.

kerti17

Aktif Üye
Çoğunada tepki verirse, yani;
aynı yerde ALTIN-GÜMÜŞ-BAKIR-KURŞUN-DEMİR vb. tepki verirse orada hiçbirşey yoktur, MİNERALDEN başka.
Dün kesin altın var dedikleri yere baktım gümüş çubukla; aklına gelebilecek herşeye altın,gümüş,demir,kemik,küp kırığı me varsa tepki verdi. Demek oluyor ki mineral var

BulursamKader25

Dün kesin altın var dedikleri yere baktım gümüş çubukla; aklına gelebilecek herşeye altın,gümüş,demir,kemik,küp kırığı me varsa tepki verdi. Demek oluyor ki mineral var
Minerali anlamanın en kısa yolu budur kardaşım.
Altın hariç diyelim 4 değişik madenle baktın. 2 sinde tepki verdi 2 sinde tepki vermedi.
O zaman aklına, bu tepki verenler yan yana mevcutturu getirebilirsin.
Sonrasında diğer kontrole geçilir.
hepsinde tepki verirse (bazı yerlerde Altına tepkisiz kalabilir) %1.000 mineraldir.
Bu usulü ve tekniği bilen pazu yapmaktan kurtulmuş olur.