Çubuk secimi ve bilgi yardımcı olurmusunuz

İstanBoLu

Member
Apollon01 üstadım aliminyum çubuk yuvarlak içi boş ama olur mu acaba birde ben bakırdan yaparken 50 cm kestim 10 cm den büktüm bende tam anlamıyla çalışmaması onunla alakalı olabilir mi acaba

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Mirkut ustam sizin sistemde çelik yüzük sağ elde aliminyum çubuğa değer vaziyette boşluğu tespit ediyoruz dimi ? Öyle kalmış aklımda

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@Apollon01 üstadım aliminyum çubuk yuvarlak içi boş ama olur mu acaba birde ben bakırdan yaparken 50 cm kestim 10 cm den büktüm bende tam anlamıyla çalışmaması onunla alakalı olabilir mi acaba
içi boş olursa bir şey değiştirmez ama sengit hırdavatçıya aliminyum kaynak teli al 3 mm. olsun aynen dediğim gibi 12 cm. bük ve yap, ben 3 tl ye almıştım, pahalı bişe değil yani onu da al dene sen bilirsin, çalışmaması uzun kısa dan değil her şartta çubuk çalışır, çok çalış denemeler yap dediğim gibi altta boş olan yerlerde çalış sendeki hareketleri iyi öğren çözersin inşallah çubuk la çok çalışmak gerekiyor, şakraların açılması için, kolay gelsin

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@Mirkut ustam sizin sistemde çelik yüzük sağ elde aliminyum çubuğa değer vaziyette boşluğu tespit ediyoruz dimi ? Öyle kalmış aklımda
değil Gönül_Eri ustam, aliminyum çubuk eldeyken avuç içinde bişe olmayacak , o zaman sadece boşluk bulur, başka hiç bişeye tepki vermez, sağ avuç içinde çelik yüzük olursa sadece metal bulur, yani yer altında ne varsa altın,gümüş,bakır,kurşun,bronz hepsine gider, bundan sonra ayırt etmek için gümüş çubuk la bakman lazım, ustam çok basit dene gör derim

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mirkut ustam sizin sistemde çelik yüzük sağ elde aliminyum çubuğa değer vaziyette boşluğu tespit ediyoruz dimi ? Öyle kalmış aklımda
Hayir kardesim o sekilde metal tesbiti icin, mineral ayriminda kullaniliyor. Ayrica bu sistem benim degil baska bir ustam bana vermisti. Ben sadece ucuna kursun ekledim. Selametle kal

Kocadağ

Member
Ustalarım aliminyum içi boş olsa olur mu yapı markette gördüm alcaktım içi boş diye kendimce dolu olması lazımdır heralde dedim almadım şuanda ilk fırsatta alabilirim.
Mıknatıs için hurdacıya gidip harddisk alıcam oradan sökerim hem @Aliömer ustamızın bakırsülfatlı bir denemesi var onuda denemiş olurum.
Pirinç çubuk bugün 10 yere sordum yok büyükçekmecede satan bir yer varmış oraya gidicem gerekirse yada internetten alıcam kundak meselesi kafamı karıştırıyor yapılmalı mı yoksa yapılmadan direk mi kullanılmalı
Bilgi ve görüşleriniz benim çok değerli
İstanBoLu arkadaşım pirinç çubukları beylik
düzü osb de bulabilirsin ben ordan almıştım olmazsa iki telli demirciler sitesinden ne ararsan bulabilirsin orda daha fazla bu tür malzemeleri satan yer var

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
değil Gönül_Eri ustam, aliminyum çubuk eldeyken avuç içinde bişe olmayacak , o zaman sadece boşluk bulur, başka hiç bişeye tepki vermez, sağ avuç içinde çelik yüzük olursa sadece metal bulur, yani yer altında ne varsa altın,gümüş,bakır,kurşun,bronz hepsine gider, bundan sonra ayırt etmek için gümüş çubuk la bakman lazım, ustam çok basit dene gör derim
Not aldım ustam çok teşekkür ederim. Mirkut ustam sizde sağolun Allah razı olsun ikinizdende :)

İstanBoLu

Member
İstanBoLu arkadaşım pirinç çubukları beylik
düzü osb de bulabilirsin ben ordan almıştım olmazsa iki telli demirciler sitesinden ne ararsan bulabilirsin orda daha fazla bu tür malzemeleri satan yer var
usta beylikdüzündeki aldığın yeri hatırlıyormusun.avcılarda çalışıyorum hergun geçiyorum hatirliyorsan yarın geçerken ugrar alırım çok iyi olur benim için

Kocadağ

Member
usta beylikdüzündeki aldığın yeri hatırlıyormusun.avcılarda çalışıyorum hergun geçiyorum hatirliyorsan yarın geçerken ugrar alırım çok iyi olur benim için
İstanBoLu arkadaşım tam olarak ismini bilmiyorum bende sorarak bulmuştum osb sitesinin içinden migros tarafından ileri ye doğru sitenin ortalarına yakın parça satan yerden almıştım sende şansını deneye bilirsin pirinç kaynak teli diye ararsan daha çabuk bulabilirsin

İstanBoLu

Member
Ustalarim

Hirdavatciya princ kaynak teli varmı dedim oda sari çubuk var dedi prince benzettim aldım bende nasıl bukeyim simdi 50 cm kesip 10 cm den mi bukeyim yoksa daha farklı mi Mirkut
Ekli dosyayı görüntüle 230197

telefondan resim atmaya çalıştım inşallah olmuştur oldu ise ilk resimler aldığım çubuğun digeri ise 6mm bakir telden yapmaya çalıştığım cubuk

Son düzenleme: