Çubuk severlere ve kullananlara emsal mevzu

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Hala günümüzde bile bu adam revaçta işin Piiri bilinçli ve maddi manevi kazaniyor.2008 yılından beri..manuel yöntemle su buluyor.babamin oğlu değil reklamınida yapmıyom ancak nette çubuk satıp istismar peşinde olanlara kapak olsun diye açtım konuyu...
..
Ekli dosyayı görüntüle 242024

Dünyanın gözü bu adamda... Jeoloji Yüksek Mühendisi Ali Seydi Gültekin, 'çatal çubuk yöntemi'yle su, maden ve petrol kaynaklarının yerini tespit ediyor. Üstelik bunu 1 saatte yapıyor. 'Maden bulmak benim için nefes almak kadar kolay' diyen Gültekin'e göre pahalı bilimsel yöntemlerin başarı şansı yüzde 50, çatal çubuğun ise 95...

Ali Seydi Gültekin, TÜBİTAK bursuyla İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünü bitirmiş, doktorasını vermiş, jeoloji yüksek mühendisi unvanı almış.

Gültekin, radyestezi yöntemiyle Türkiye'nin ve dünyanın çeşitli yerlerinde su, maden yatakları buluyor, deprem faylarını tespit ediyor. Akşam'ın haberine göre radyestezi üzerine çalışmasına izin verilmediği için üniversiteden istifa eden Gültekin, yönteminin istatistiksel olarak yüzde 95 başarılı olduğunu ve bu nedenle bilimsel sayılması gerektiğini söylüyor.

Nasıl başladı, çatal çubukla su arama işi?

1990'da sahada su arıyorduk. Avcılar kampusundan Silivri'ye yürüyordum. Çatal çubukla gezen bir adam gördüm. "Amca burada ne yapıyorsun" dediğimde, "su buluyorum" dedi. Çok kızdım, "biz güneşin altında saatlerdir su arıyoruz, sen herhalde benimle dalga geçiyorsun" dedim. Amca, "beni Gaziantep'ten uçağa, sonra da Mercedes'e bindirip buraya getirdiler. Ben çatal çubukla su buluyorum" dedi. Merak ettim, üniversiteye döndüğümde hocama durumu anlatım: "Oğlum sen akıllı çocuksun, böyle şeyler söyleme, atarım okuldan" dedi. Sonra iş inada bindi. Kütüphanede ‘Amerika'da Su Nasıl Bulunur' diye bir kitap buldum, üzerinde bir çatal çubuk resmi vardı. Onunla başladım. Yurtdışından kitaplar getirttim. Sonra Almanya'dan bir öğrencim, çatal çubuk getirdi. Fayların, kuyuların üstünde çalıştım onunla. 100'ün üzerinde sondaj yapılmış yerde ölçüm yaptım. Ölçtüğüm değerlerle sondaj değerlerini karşılaştırdım. Yerin altını okuyup söyleyen biri konumuna geldim. Üniversite hocalarıma, öğrencilerime anlattım durumu. Doktora tezimi bitirdikten sonra, radyestezi üzerine doçentlik tezimi vermek istedim.

Radyestezi ne demek?

Radyetezi, deneysel ve istatistiksel bir bilim dalı. Cisimlerin yaymış oldukları ışınların, duyarlı kimseler tarafından algılanış ve yorumlanma sanatı da diyebiliriz. Her cismin bir manyetik alanı var; insan vücudunun da. İkisi arasındaki karşılaşmayı, çatal çubukla ya da sarkaçla ölçüyorum.

Nereye dayanıyor kökeni?

Çin kitabelerinde, Çin imparatorunun elinde çatal çubuk resmi var. 6 bin yıldır süren bir gelenek, dünyada biliniyor. Rusya'da devlet üniversitesinde ders olarak okutuluyor. Dünyada cemiyetleri var; ‘Society of Dowsing' diye internete girdiğiniz zaman binlerce sayfayla karşılaşıyorsunuz. Bunu kullanan, eğitimini veren çok insan var.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Güzel bilgiler.. Ayrıca motivasyon deposu.
Teşekkürler..

wesli1986

Aktif Üye
Çok haklı gerçekten bu adam ıs çözmüş okumak ve arazide calismak ikisi birleşince başarı geliyo desene biz elimize alıp dağ taş koşuyoruz nerede delik gorsek aha burda değip vur kazmayı bilim ilim tecrübe başarıyı getiriyor tabiki

Tastan

Editör
Güzel konu cevher belli sadece sabır ve inanmak

wesli1986

Aktif Üye
@mal bulanindir ustam Ali Bey'in elindeki çatal çubuk neden yapilmadir yani pilastikmi veya başka bişey mi sırrı nedir bilginiz varmı hoşuma gitti denemek isterim her cubugu kullanabiliyorum bilginiz varmı nasıl temin edebilir kendimiz yani cubukculardan satın almam hazır ben kendim yaparım tek merakım bu yapılışını ve neden olduğunu anlatmamis tabi anlatmamasi normal adam para kazanacak hakkidir

Şef

Member
@mal bulanindir ustam Ali Bey'in elindeki çatal çubuk neden yapilmadir yani pilastikmi veya başka bişey mi sırrı nedir bilginiz varmı hoşuma gitti denemek isterim her cubugu kullanabiliyorum bilginiz varmı nasıl temin edebilir kendimiz yani cubukculardan satın almam hazır ben kendim yaparım tek merakım bu yapılışını ve neden olduğunu anlatmamis tabi anlatmamasi normal adam para kazanacak hakkidir

wesli1986 Almanya menşeli diye tabir edilen bir plastik türevi çubuk.Yurt dışı sitelerinden veya Ali beyden Alman gerekiyor.ortalama fiyatı 200 TL gibi...

Son düzenleme: