çubuk sistemi yardim - çubuk bende çalişmiyor

Shekiller

Aktif Üye
selamun aleyküm kardeşim ben ilk bakır çubukla başladım BulursamKader25 üstadımızın ve diğer üstadlarımızın yazılarını hatim ettim sordum soruşturdum çok enteresan bir olay hemen buldum zannediyon ama işin aslı öle olmuyor çok çalışma lazım mesela ben 3-4 ay yanlış çalışıyordu bilmiyordum pratikle düzelttim sen bende çalışmıyor demişssin rulmanla falan uğraşma bakır tel al sanayiden onlarda dene oda da halıya bi yüzük koy üstünden yavaşca geç bakalım tepki vercek mi birde 5 kişide denedik demişin 1 çubuk kullanan bildiğin kişi varsa çalıştığını bildiğin onda deneyin sonra yine siz deneyin sizde çalışmıyorsa vardır bir hayır kısmet artık

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bende hem pirinç hem bakır war ikiside kesinlikle çalışmıyor rulmanlı olmasına rağmen yahu arkadaş haydi bende çalımıyor iyde 5 kişide denedik yine çalışmadı tutuşlarda hiçbir problem yoktur pil bağladım yok 5kişide denedim yok çubukların içine hiçbirşey koymadım yok civa koydum yok pil kömürü koydum yok tamamen pırıl pırıl sildim yine yok sorun nerde daha?

Hangi çalışmayı yaptınız..?
Nerede çalışma yaptınız..?
Nasıl çalışma yaptınız..?
Biraz detay verirseniz, durumu algılıyabiliriz inşallah.

karakus1

Aktif Üye
Aynı çubuktaki; alt ve üste konan mıknatıslar birbirini ÇEKECEK, ben aralarına kürdan çöpü koyup bantlıyorum. Birbirine değmesin mıknatıslar.

Sağ ve Sol eldeki çubuklardaki mıknatıslar birbirini İTECEK..
Şimdi daha anlaşılır oldu inşallah.
@tnchy

ustam ben mi yanlış anlıyorum acaba: burada her iki çubukta da mıknatıs var. hatta bu konunun 2. sayfasında resim bile atmışsınız her ikisi de mıknatıslı. zemin altı boşluk ya da metal aramada sadece sağ çubukta iki tane mıknatıs olmayacak mıydı. teşekkürler şimdiden cevabınız için

BulursamKader25

ustam ben mi yanlış anlıyorum acaba: burada her iki çubukta da mıknatıs var. hatta bu konunun 2. sayfasında resim bile atmışsınız her ikisi de mıknatıslı. zemin altı boşluk ya da metal aramada sadece sağ çubukta iki tane mıknatıs olmayacak mıydı. teşekkürler şimdiden cevabınız için
Hepsi doğru. kahkaha:3:

En son paylaştığımız çubuk sistemi sadece KASA TESPİTİ içindir.
Diğerlerinde yazdıklarımız geçerlidir.
Kasaların durumu biraz farklı olduğundan dolayı, bu sistemi tavsiye ediyoruz.

Zirkonyum

Member
BulursamKader25 üstadım 4mm 304 paslanmazdada bu neodyum mıknatısları gümüşte tarif ettiğn iz gibi kullansbilirmiyim faydali olurmu minerali elermi Allah c.c ilminizi arttırsın

BulursamKader25

BulursamKader25 üstadım 4mm 304 paslanmazdada bu neodyum mıknatısları gümüşte tarif ettiğn iz gibi kullansbilirmiyim faydali olurmu minerali elermi Allah c.c ilminizi arttırsın
Kardasim bu cins cubugu hic kullanmadim.
Deneme yapmak lazim.
Faydasi olur diye zannim var.
Once sag cubukda deneyin,
Sonra hem sagda hem solda deneyin.
%100 mineral elemesede faydasi olur diye dusunuyorum.
Aklimiza gelen herseyin sonucunu ancak deneme yanilma ile tespit edebiliriz.

harunasln

Aktif Üye
Selamın aleyküm, üstadlarım. Geçen hafta sadece deneme amaçlı, arkadaşın tarlasında bakır çubuklarla tecrübe yaptık. 5 dönümlük tarlada adım adım dolaştık, çubuklar sadece bir noktada kapandı. Sonuç ne çıkacak diye kazmaya başladık. Şu an 2,50 metredeyiz. 70-80 cm normal toprak, 20-30 cm çakıl ve dere çakılı karışık, 90-100cm kistli toprak,10-15cm dövülmüş toprak ve şu an mıcırlı katmana geldik. Çukurun içinde çubukları tekrar tuttuk ve resimdeki tepkileri verdi. 2metrede 2. resimdeki gibi sağ elimizdeki sabit durdu, sol elimizdeki sağa kapandı, zeminde 3. resimdeki gibi çarpı oldu. Sadece tecrübe edinmek için kazıyoruz, anlamı ne olabilir ve devam edelim mi? Aklıma gelmişken, kazdığımız yerin 6 metre güneyine wc için 2 metre çukur kazdırdılar, oradaki toprak katmanı 70-80cm toprak,15-20cm kist sonrası yine toprak, taş,mıcır vs hiçbirşey çıkmadı. Şimdiden ilginize ve sabrınıza teşekkür ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 221422Ekli dosyayı görüntüle 221427Ekli dosyayı görüntüle 221432

Son düzenleme:

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Resimlerde anladığım kadarıyla açmış olduğunuz yer doğal. Bana kalırsa minerali bir yapıya denk geldiniz.

BulursamKader25

Bosa yorulmayin kardasim.

Cubuk isaretlerine onceden calisiniz.
Senin isaretlerde hem bosluk hem metal tespit hareketleri mevcut.
Bu durum da sizin henuz arazide on islem yapmamanizi gerektiriyor.

Cubukla alakali yazilan tum yazilari okuyunuz ve bol bol tespit antiramani yapiniz.

Keske sizin gibi azimli 3 adam olsaydi Konya da. :))

Kolay Gelsin.

harunasln

Aktif Üye
Bosa yorulmayin kardasim.

Cubuk isaretlerine onceden calisiniz.
Senin isaretlerde hem bosluk hem metal tespit hareketleri mevcut.
Bu durum da sizin henuz arazide on islem yapmamanizi gerektiriyor.

Cubukla alakali yazilan tum yazilari okuyunuz ve bol bol tespit antiramani yapiniz.

Keske sizin gibi azimli 3 adam olsaydi Konya da. :))

Kolay Gelsin.
Ustam teşekkür ederim. Fazla uzak değiliz, ben de Ankara'dayım ve antıramanlıyım. :200: Bu tarlada arkadaşlar kaz yetiştiriyorlar. Bende haftada bir-iki akşam uğrayıp çay, muhabbet takılıyoruz. Oralardan bayağı çıkaran olmuş, bizde acemiyiz belki şansımız tutar hesabı yaptık. Dedik sonuçta ne kaybedeceğiz "hiç", hem de spor olur diye vurduk kazmayı. Bugün cihazla bakacağız İnşallah.