cubuk yapımında püf noktalar

feltom

Engellendi
Sedegor Usta selamlarımı sunarım.Dediniz doğru artı bir uçta eksi bir uçta dışarıya boşluğa atıyor frekansı karşılıyan yok yani alıcı yok benim sıkıntım bu elimde vlf ve pulse dedektör var boşta duruyor fakat bu bobinli kafalı olduğu için bir bağlantı yapamadım antenle geri dönüşü alması lazım hala çözemedim iki çihazıda dağıttım fakat geri dönüşü aldıramadım diğer toprağa verilenide yaptım oda artıve eksi olarak toprağa veriyorum 3 aydan beri çalışmalar yapıyoruz oda minereli çanlandırıyor mala yaklaşamıyoruz .sevgi ve saygılarla.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sedegor Usta selamlarımı sunarım.Dediniz doğru artı bir uçta eksi bir uçta dışarıya boşluğa atıyor frekansı karşılıyan yok yani alıcı yok benim sıkıntım bu elimde vlf ve pulse dedektör var boşta duruyor fakat bu bobinli kafalı olduğu için bir bağlantı yapamadım antenle geri dönüşü alması lazım hala çözemedim iki çihazıda dağıttım fakat geri dönüşü aldıramadım diğer toprağa verilenide yaptım oda artıve eksi olarak toprağa veriyorum 3 aydan beri çalışmalar yapıyoruz oda minereli çanlandırıyor mala yaklaşamıyoruz .sevgi ve saygılarla.
elindeki pulse ve vlf yide boşuna sökmüşsün onlardaki hiç bir şey işine yaramaz. Anladıgım kadarıyla malzemeye yaklaşınca ses almak istiyorsun. Bulabirsem bir vidyo var çok detay yok ama işine yarar elektronikten anlıyorsan biraz yaparsın. Ama önce cubuklardan frekans jeneratörünü cıkar cift çıkışlı bir osiloskop ayarla.

Sen ben beklerim diyenlerden degilsin ))) vidyoyu bulabilirsem gönderecem.

Son düzenleme:

feltom

Engellendi
Sedagör Ben elektronik elekronik teknikeriyim o karışık dediğin şema bana göre normaldir şemayı görmek lazım sizin yaptığınız alet çıkana kadar ben bu şemayı yapsam araziye çıksam öyle çalışsam en azından alıcı olarak kullanırım .zaten sizin alet ne zaman çıkacak diye senin mühendisleride aradım beklemede kal diyorlar çok yakında olucağını söylüyorlar takip ediyorum .

feltom

Engellendi
Sedagör Aynen usta malzemeye gelince ses almak istiyorum bu da bana yetecek tek sorun bu bugünde bi snufer dağıttım ama yok .

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
feltom vidyoyu bulamadım ama senin için bakacam bu kadar ugraşmışsın bari sonunu getir tam olmasada en azından işine yarasın. Yarın dönerim sana uyumazsam gece bakarım gönderirim. Ama silinmişsede yapacak bir şey yok. İşe yarar yaramaz bir sürü vidyo çekilip atılışmış bu dedigim şeye çok oluyor. Bir nevi pulse sistem ama çok hassas bildigin bir bobin sarımı var ev ortamında asla susturamazsın capıda sadece 10 cm kadar arazide arabaya yaklaşınca 100 metreden sesi alırsın. Arazidede denedim bir yag tenekesini 20 metre tünelin icinden alıyor ayrım yok ))) sadece sesli ikaz bobinin metal üstüne gelmesinede gerek yok yaklaştıkca ses artıyor. Kaptan alan taramadada var bu dedigim

Son düzenleme:

feltom

Engellendi
Sedagör Usta bende öyle birşey arıyorum zaten. benim için zor olan mükelmel yapılan şeydir .kaptan alan tarama bu bölgede kimsede yok açıp bakayım.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Hazne mazne hepsi safsata doğru hazne demir içine altın koyup altın arıyosun ama orda demirin ne işi var hepsi bir oyun ben bunu bilirim benimde yıllarca anlatmak istediğim de bu bendekı çubuk L çubuk değil dörtlü iki kişiyle tutulur ve çok şükür hiçbir minareli metali boşluğu görmez sadece ve sadece altına gider bu işe yıllarını veren biri olarak yazıyorum çubuk işi usta işi bunu bilen bilir binlerce tur çubuk çeşidi var her metalden hepside başka bırseye gider sevdiği neyse odur onu bulur.birde şu var evde deneme yapan arkadaşlar altını çekiyor evet derler arazide şaşar kalırlar buna dikkat etmek gerek şöyle bı tıyo verıyım L değil de dörtlü çubuk yapın ve bunu eğer altın madeni varsa civarlarda yanı maden ocağı altın çıkaran madenler orada deneyin ve çekim gücünü ayarlayın ben boyle yaptım ve sonunda muradıma erdim.ekmegınıde yedim çok şükür şuan ben mezar falan bakmıyorum büyük lokma arıyorum.arkadaşlar her çubuğa inanmayın çubuk işi zordur boşluk su mınaral bunları eledınmı tamam buna yogunlaşin
ustacığım dörtlü çubuk nasıl hiç görmedik,piyasada satılan pirinç bir tane gördüm ama, en azından şekli şemalini resim çekip atsaydın, bir de onu denerdik, ayrıca dörtlü çubukla derinlik nasıl alabiliyormusun? doğruluk payı ne kadar? kolay gelsin

feltom

Engellendi
Arkadaşlar burda elekronik ve frekanslı çubuk fikir alışverişi ve bilgi paylaşımı yapılıyordu siz mekanik çubuklara çevirdiniz işi. sitede bu konuyla ilgili yer var .sevgi ve saygılarla