Çubuklar hakkında bilgi sahibi olanlar

berkm10

Yeni Üye
Bişey danışmak istiyorum. Benim kendi yaptığım L cubuklar var. Evde bulunan çelik askıyı ikiye kestim. L haline getirdim. Cubukların uçlarına altın parçasını tv kablo içindeki aliminyum folyo ile sardım. Daha sonra kablo içindeki bakır telide folyonun üzerine sardim. Evde denedim eşimin kolye ve yüzügüne gitti. Daha sonra cıkarıp başka yere koydum ve cubuk oraya yöneldi. Metal parçaların bulunduğu başka yere bıraktım yine altına gitti. Topraga gömdüm gömdüğüm yere çekti. Kireçtir horasanda ve diğer topraklarda denedim altına çekiyor. Görüşlerinizi alabilirmiyim.

aga_0074

Member
Sen altini en fazla 20 cm e gomdun...arazideki define 20 cm de olmayacak

berkm10

Yeni Üye
Öyle bir çekiyor kii. Neye cekecek o zman

D

deniz_efe

Misafir
Bişey danışmak istiyorum. Benim kendi yaptığım L cubuklar var. Evde bulunan çelik askıyı ikiye kestim. L haline getirdim. Cubukların uçlarına altın parçasını tv kablo içindeki aliminyum folyo ile sardım. Daha sonra kablo içindeki bakır telide folyonun üzerine sardim. Evde denedim eşimin kolye ve yüzügüne gitti. Daha sonra cıkarıp başka yere koydum ve cubuk oraya yöneldi. Metal parçaların bulunduğu başka yere bıraktım yine altına gitti. Topraga gömdüm gömdüğüm yere çekti. Kireçtir horasanda ve diğer topraklarda denedim altına çekiyor. Görüşlerinizi alabilirmiyim.
Bu anlattığın uygulamada özne hep sensin.
Hemen yarın bir uygulama daha yap;
sen evdeyken aileden birisi o dediğin altınları bahçede bir yere gömsün mesela.
Sonra da sen evden çık çubuklarla, ara bakalım bulabilecek misin ???

berkm10

Yeni Üye
Anlattıklatıma bakmıyosunuz sanırım. Gayet herşekilde buluyor. Sorun yok

berkm10

Yeni Üye
Denedik herşekilde merak etmeyin. Ben sadece herkes faydalansın istiyorum. İsteyen denesin.

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Bir fotograf eklesen anlattıkların ve cubugun şekli şimali yapımı daha netleşmiş olur yapmak isteyenlerde yapar dener.

Fakat çelik,aliminyum folyo bakır vs ile kusursuz bir cubuk zannetmiyorumki mümkün olsun.

Çok ciddi mineraller var dedektörleri şaşırtıyor.

Fotograf ekleyin denemek isteyenler denesin kendi bölgelerinde ve minerallerinde.O zaman netleşir cubugun nasıl calışıp calışmadıgı.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
çubukların hayırlı olsun sadece 5 mm lik 50 cm çubukları 2 ye bölüp L yaparsan sana daha çok yardımcı olur ama alan taraması için... sadece define yeri için...