Çubuklar

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim bunlar herkezde de çalışmıyor. Alırsın çalışmaz elinde patlar.

carsambali

Bilgili Üye
güzel kardeşim yazık parana,saymaya kalksak inan binbir çeşit çubuk çıkar....çubukta acemi isen para verme,ama illede çubuk kullanmak boşluk bulmak istiyorum dersen bakır,sarı,yada gümüş alaşımlı çubuk al kendin yap ve bol bol tecrübeye çık.olay bu:244:

Şirvan

Operatör
Ben çubugun herturlusunu denedim %70 yaniltiyor. En iyisi anten ile yapilan cubuk lar%70 daha iyi sonuc veriyor

carsambali

Bilgili Üye
Ben çubugun herturlusunu denedim %70 yaniltiyor. En iyisi anten ile yapilan cubuk lar%70 daha iyi sonuc veriyor
bende var bir kaç çeşit antenli çubuk.ama henüz tecrübe sahibi olmuş değilim.Bir de bu çubuklra pil kömürü (tutma kısmına) ilave olduğunda çok güzel bir çekim yaptığını duymuştum.bu kömürlü çubuğu bulgar birinden öğrenmiştim,hertürlü boşluğu bulduğunu ve bazı objelerde bulduğunu söylemişti

Şirvan

Operatör
Nasil oldugunuda anlatayim. Eski radyo teyip antenleri var bir tane ondan bulacaksin. Sap kısmıni kundaklı yap tornacıda icini actır sap kısmı pirinçten yap bir tarafı bilyalı olsun alt taraf icini tornacida actır vidalı yap boşluk bakacaksan boş birak ne arayacaksan gumüş altin bronz ne ise ufak bir parça vidalı hazneye koy vidayı kapat. Antenin arkatarafi açık ise silikon sık hava almasin. Birde bunu dene maliyet 35 tl

Şirvan

Operatör
Pil kömürünü bende duydum bir arkadaş yapmıştı antenli iyi çalışıyor

carsambali

Bilgili Üye
Nasil oldugunuda anlatayim. Eski radyo teyip antenleri var bir tane ondan bulacaksin. Sap kısmıni kundaklı yap tornacıda icini actır sap kısmı pirinçten yap bir tarafı bilyalı olsun alt taraf icini tornacida actır vidalı yap boşluk bakacaksan boş birak ne arayacaksan gumüş altin bronz ne ise ufak bir parça vidalı hazneye koy vidayı kapat. Antenin arkatarafi açık ise silikon sık hava almasin. Birde bunu dene maliyet 35 tl
buralarda olmalı bendekibahsettiğim,resimleyip yüklemeye çalışayım Şirvan ustam,incelemiş olursunuz

Şirvan

Operatör
Bu güzel kardeşim iş yapar ne aramak istiyorsan hazneye ufak bir parca koyarsın tekli olması daha iyi aradığınin üstüne geldiğınde daire çizecektir döner kısmı bilyalı olsa daha iyi olur

carsambali

Bilgili Üye
Bu güzel kardeşim iş yapar ne aramak istiyorsan hazneye ufak bir parca koyarsın tekli olması daha iyi aradığınin üstüne geldiğınde daire çizecektir döner kısmı bilyalı olsa daha iyi olur
eyvallah kardeşim,peki anteni açıp mı arama yapmak sağlıklı olur yoksa kapalı vaziyettemi? antenin uzunluğu kısalığı önem arzedermi?