Çubuklarda mıknatıs ve bakırsülfat kullanımı

Xir71

Member
Xir71 Ustam konuya katkılarınızdan dolayı bende size teşekkür ederim. Görünen oki bu alanda büyük bir çalışma içerisnde olmuşsunuz emek vermişsiniz. Umarım bu emeğinizin karşılığını bir gün alırsınız. Ustam görseldeki parıldayan taneciklerin ne olduğunu test etmeden bilmek zor zira sahte altında dedikleri pirit olabilir yada demirin işlenmemiş hali. Öncelikle bir kuyumcuya göstermenizde fayda var. Paylaştığım sistem geliştirilmeye açık bir sistem. Önceki yorumlarımdada belirtim hiç bir yöntemin kesinliği yok lakin iyi bir kullanıcı tarafında kullanılırsa iyi sonuçlar alması muhtemeldir. Biraz idalı olacak ama yinede yazayım bu sistemle yakalanan bir noktaya hangi dedektörü tutarsanız tutun sinyal verecektir. Bu metal olabilir mineral olabilir.
Ustam beni kesinlikle yanlış anlamanı istemem ama paylaştığım resimde iki adet altın mevcut parlayanlardan bahsetmiyorum onlarında gümüşten tutunda diğer metal olma ihtimali çok yüksek bence resmi büyüterek bakar iseniz bahsettiğim altınları görebilirsiniz ustam bunlar çok Ä·üçük sarrafa nasıl götüreyim

Sahinler

Aktif Üye
Tespit ettiğimiz bir nokta olursa bu noktaya 20 30 cm kazıp ferit mıknatısı gömüp üzerini kapatıyoruz yaklaşık 30 dakkika bekleyip çubuk tutuyoruz çekim devam ederse metal kesilirse mineral olduğunu anlamış oluruz.
Bazı arkadaşlar bu mıknatısı tespit etiği noktaya günlerce gömülü bırakıp sonra gidip tekrardan çubuk tutuyor.
Aliömer ustam öncelikle paylaştığın bilgi için teşekkür ederim kafamıza takılan birkaç soru var yardımcı olursan seviniriz
1.sistem boşluğa nasıl tepki veriyor
2.tepki verdiği yerde miknatisi gömüp 30 dakika bekledik tekrar bakarken elimize metal aliyormuyuz MİNERAL OLDUĞUNU YADA METAL OLDUĞUNU NASIL ANLIYORUZ
3.Ustam bu sistemde

Sahinler

Aktif Üye
3.bu sistemde derinlik ölçüsü alabiliyormuyuz teşekkür eder saygılarımı sunarım

Ibrahım2

Bilgili Üye
Ya usta bı çubuk yapılacaksa eğer sadece bir metali görmesi lazım yanı altını gerisi boş bana gore ha olsun diyen varsa saygı duyarım

antidepresan

Aktif Üye
Ustalarim bir bilgi paylaşmak isterim konun açılma sebebi neodyum mıknatıs ben gümüş çubuk mıknatıs kullanıyorum bu sistemi en yakın zamanda deniyecem bide bentonit olayı var ki bu hafta karadenizde bir bölgede bentonitin kuvvetli mineral karşısında çokta etkili olmadığını gördük alt frekanslardi minerali eliyor fakat kuvvetli olanlarında sıkıntı yaşatıyor burdada devreye BulursamKader25 ustamin buldugu değerli tespit metoduyla onunda çaresine bakıyoruz Aliömer ustamin yazdığı sistemi bentonitle kullanarak mineral sorununu asabilirmiyiz biz çubuk kullanıcılarının hayalindeki çubuk sadece degerliye giden bir sisteme sahip olmak zaman zaman sitede bazı ustalar çıkıp şunu bulduk bunu yok özelden yazın demekten başka icraatları olmadığını gördük o yüzdendir ki Rabbul alemin sizden razı olsun Aliömer ustam

Son düzenleme:

Xir71

Member
Ustalarim bir bilgi paylaşmak isterim konun açılma sebebi neodyum mıknatıs ben gümüş çubuk mıknatıs kullanıyorum bu sistemi en yakın zamanda deniyecem bide bentonit olayı var ki bu hafta karadenizde bir bölgede bentonitin kuvvetli mineral karşısında çokta etkili olmadığını gördük alt frekanslardi minerali eliyor fakat kuvvetli olanlarında sıkıntı yaşatıyor burdada devreye BulursamKader25 ustamin buldugu değerli tespit metoduyla onunda çaresine bakıyoruz Aliömer ustamin yazdığı sistemi bentonitle kullanarak mineral sorununu asabilirmiyiz biz çubuk kullanıcılarının hayalindeki çubuk sadece degerliye giden bir sisteme sahip olmak zaman zaman sitede bazı ustalar çıkıp şunu bulduk bunu yok özelden yazın demekten başka icraatları olmadığını gördük o yüzdendir ki Rabbul alemin sizden razı olsun Aliömer ustam
Değerli kardeşim eğer bu minarel içerisinde altında barındırıyor ise çubukların kesinlikle bu minerale takılacak ve bence çubukları çeken bütün minarellerin içinde altın mevcut unutulmamalıki altın zaten doğadan temin ediliyor.Bizlerde altın aradığımıza göre ister istemez bu mineral belasına takılacağız biraz zaman kaybı olacak ama BulursamKader25 ustanın tekniğini uygulamak endoğru çözüm bence yani beşi biarada ise uğraşmaya değmez çünkü o mineral

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Değerli kardeşim eğer bu minarel içerisinde altında barındırıyor ise çubukların kesinlikle bu minerale takılacak ve bence çubukları çeken bütün minarellerin içinde altın mevcut unutulmamalıki altın zaten doğadan temin ediliyor.Bizlerde altın aradığımıza göre ister istemez bu mineral belasına takılacağız biraz zaman kaybı olacak ama BulursamKader25 ustanın tekniğini uygulamak endoğru çözüm bence yani beşi biarada ise uğraşmaya değmez çünkü o mineral

Kıymetli Kardaşlarım (Konuyu Okuyan Tüm Kardaşlarıma):

1-Çubuk işi uzun bir süreç, önce bunu kabul etmemiz gerek.

2-Çubuk kullananların en büyük dezavantajı şu:
Çubukla bir gömüyü bulmamış olmaları. Şayet çubuk tuttuğunuz yerde birşeyler çıksaydı,
çubuğun sizdeki hareketlerine, şiddetine kısaca tepkisine şahit olacaktınız.
10 gram altınla 1000 gram altına verdiği şiddet kesinlikle bir olmaz.
Biz hep antıramanlarımızı çok az malzeme ile yapıyoruz.
Adet ve miktarı arttırmak tepkisini de arttırır. Bu net.

3-Antıraman yaparken malzemeleride karıştırıp bakın. Misal altın-gümüş-bakır-demir yanyana olsun.
Koyun bir poşete hepsini. Yürüyün üzerine ne tepki verecek.
Sonra içindeki bir malzemeyi misal gümüşü çoğaltın ne tepki verecek..
Gaye çubuğun dilini öğrenmek. Bu sağlanırsa arazide dolaşmak zevkli olur.
Minerali elinizin tersi ile iter yolunuza devam edersiniz..

4- @Aliömer ustamızın bu sistemi kıymetli bir sistemdir.
Kendinize bu sistemden bir adet yapın ve bu sistemde kendinizi geliştirin.

5- Çubuk kullanmaya yeni başladıysanız veya başlamayı düşünüyorsanız artık size sadece
gümüş çubuk önermek istiyorum. Çubuk çeşidi arttıkça kafalar karışıyor.
3-5 sene gümüş çubuk kullanın sonra çeşitlendirirsiniz.
Gümüş kullanmakla %50 minerali elemiş oluyorsunuz.
Benim yazımın arka sayfalarında teferruatı da var. Oradan bakabilirsiniz.

6- Bilinen bütün teknikleri kullanmak size boş yere işlem yapmanıza engel olacaktır.

7- İşlem yaptığınız yer, çubukta usta değilseniz, muhakkak işaret olan yer olsun.
Boş bir tarlayı veya araziyi taramayınız. Bu işlem ustaların işidir.

8- Maden tepkileri odanın içinden alındıysa kıymet veriniz.
Oda dışındaki yerlerdeki maden tepkileri sizi yorar.
Ustalaştıkça bu tepkilere kıymet veriniz. Tepki alsanızda işlem yapmayınız.
Tecrübe ve antıraman olarak değerlendirme yapınız.

9- Çubuk mermi ucuna ve hatta tüfenkle atılan ve etrafa dağılan saçmaya dahi tepki verir.
Bu hem iyidir hem kötüdür. Usta için iyidir, acemi için kötüdür.
Ufak hacimli madenleri elemek için ÇUBUK KALINLIĞINI artırınız.
Şu ana kadar bu hususda yazdım mı bilmiyorum.
Yazdıysam tekrarı olsun, yazmadıysam bu konuya kulak verin.
En ideal kalınlık 10 mm.dir. Yalınız bu kalınlıkdaki çubuklar herkesde çalışmaz.
Bünye ve bahşedilen yetenek buna uygun olmalıdır.

10-Araziye her çıktığınızda, bağa bahçeye gittiğinizde çubuğunuz hep yanınızda olsun.
10 dakika fırsat eğitimi yapıverin. Diyelim bayram da dayımızı ziyaret edeceğiz.
Evinin yanında bahçesi var. Çubukları alın yanınıza, girin bahçeye, dolaşın..
Çubukla ne buldunuz, herşeyi ile bir deftere kaydedin. Çubuğunuzun dilini çözün.
Uçlarına bakın. çubuk uçları az veya çok, uzun veya kısa süreli titreme yapar. Bütünleşin çubukla.

11-Ustada olsak netice de nasipten öte yol yok. Bunu da bilmek lazım.

12-Açsanız çubuk kullanmayın.

13-Sıkıştıysanız (küçük-büyük abdest ihtiyacı varsa) çubuk tutmayın.
15-20 dakika çalışın 10 dakika mola verin. Molada 1 yudum da olsa su için...

Kolay Gelsin.
Allah cc yar ve yardımcımız olsun. Amin.

Son düzenleme:

antidepresan

Aktif Üye
Ustam BulursamKader25 ustamin tekniğini kullandığımizi belirttik yoksa çok kas yapardık söylemek istediğim hangi sistem olursa olsun en sonunda bu beşli metodu uygulamak gerekir bu benim fikrim

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Ya usta bı çubuk yapılacaksa eğer sadece bir metali görmesi lazım yanı altını gerisi boş bana gore ha olsun diyen varsa saygı duyarım
Ustam her defineci söylediğiniz tarzda tek metale tepki veren bir çubuk yada cihaza sahip olmak ister lakin şuan bu imkansız bir şey. Günümüzde en pahalı jeofizik cihazlar radarlar vs. Böyle bir ayrıma sahip değilken çubuklarda sadece altına gitmesini beklemek ne kadar doğru olur bilemem. Ayrıca varsayalım böyle bir çubuk icad edildi kendi başına bir define olur. Biz bildiğimizi paylaştık isteyen yapar uygular isteyen yapmaz kişiye kalmış bir durum. En azından bazıları gibi çubuğun haznesine ıvır zıvır koyupta milletin parasına göz dikenlerden değiliz

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Rabim sizdende razı olsun.
Bakın ustam çubukla başarıyı yakalayan ustalarimizin sayısı bir elin parmak sayısını geçmez buna emin ol. Ama konu öyle istismara açıkki bir çok sözde usta işi ticaret dökmüş insanların umutlarıyla oynuyor yine allahtan korkmayıp çoluk çocukların rızıklarını elerinden alıyorlar.
Oysa biz bildiğimizi size anlatık size düşen ise sistemi geliştirmek. Bakın yine yazıyorum bu sistem geliştirilmeye açık bir sistem bunu defalarca tekrarlamanın elbetteki bir sebebi vardır. Benim anlatıklarımla sabit kalmayın.
Bentonit olayına gelince gümüş çubuk ile kullanma artısı olmaz aksine dahada seni yanıltacKtır. Bak adam çubuğun haznesine bentonit gibi minerallerle dolduruyor neymiş minerali eleyecekmiş ee sonrada sağ eline altın alıp altın arıyor böyle bir şey olabilirmi bunun mantığı ne
Görmek istemediğini hazneye koyuyorsun ayne hazneye altın iliştirip altın arıyorsun bu ne pehriz bu ne lahana turşusu misali.
Başka biri araziye çıkıyor eline bentonit sürüp çubuklarını alıp aramaya başlıyor oysaki başka bir yerde aynı cins çubuklada başkası eline altın alıp arama yapıyor ortada böyle çelişkiler varken doğruya nasıl bulabilirizki.
Yanı adam benim gibi ilkokul diplomasi bile yok fizikcilerle kimyacilarla yarışır olmuş.
Durum kısaca bu.
Allah ömür verirse ilerki zamnlarda pirinç çubukları olanlar için güzel bir yöntem anlatma niyetindeyim. Amacım kimseye para kaptırmadan 2 adet kaynak teliyle piyasada satılan en iyi çubuklardan daha iyi bir çubuğa sahip olmalarıdır.

DİVANE

Moderatör
Moderatör
Aliömer değerli ustam vermiş olduğunuz bilgiler çok değerli RABBİM siz ve diğer ustalarımızdan razı olsun yapıp yapmamak değerli üye arkadaşlarımızın kendi kararı ticaretini yapanlara hiç bulaşmadım tavsiyede etmem tamamen işin sahtekarlığındalar kolay gelsin saygılar ustam

meratan

Aktif Üye
Kıymetli Kardaşlarım (Konuyu Okuyan Tüm Kardaşlarıma):

1-Çubuk işi uzun bir süreç, önce bunu kabul etmemiz gerek.

2-Çubuk kullananların en büyük dezavantajı şu:
Çubukla bir gömüyü bulmamış olmaları. Şayet çubuk tuttuğunuz yerde birşeyler çıksaydı,
çubuğun sizdeki hareketlerine, şiddetine kısaca tepkisine şahit olacaktınız.
10 gram altınla 1000 gram altına verdiği şiddet kesinlikle bir olmaz.
Biz hep antıramanlarımızı çok az malzeme ile yapıyoruz.
Adet ve miktarı arttırmak tepkisini de arttırır. Bu net.

3-Antıraman yaparken malzemeleride karıştırıp bakın. Misal altın-gümüş-bakır-demir yanyana olsun.
Koyun bir poşete hepsini. Yürüyün üzerine ne tepki verecek.
Sonra içindeki bir malzemeyi misal gümüşü çoğaltın ne tepki verecek..
Gaye çubuğun dilini öğrenmek. Bu sağlanırsa arazide dolaşmak zevkli olur.
Minerali elinizin tersi ile iter yolunuza devam edersiniz..

4- @Aliömer ustamızın bu sistemi kıymetli bir sistemdir.
Kendinize bu sistemden bir adet yapın ve bu sistemde kendinizi geliştirin.

5- Çubuk kullanmaya yeni başladıysanız veya başlamayı düşünüyorsanız artık size sadece
gümüş çubuk önermek istiyorum. Çubuk çeşidi arttıkça kafalar karışıyor.
3-5 sene gümüş çubuk kullanın sonra çeşitlendirirsiniz.
Gümüş kullanmakla %50 minerali elemiş oluyorsunuz.
Benim yazımın arka sayfalarında teferruatı da var. Oradan bakabilirsiniz.

6- Bilinen bütün teknikleri kullanmak size boş yere işlem yapmanıza engel olacaktır.

7- İşlem yaptığınız yer, çubukta usta değilseniz, muhakkak işaret olan yer olsun.
Boş bir tarlayı veya araziyi taramayınız. Bu işlem ustaların işidir.

8- Maden tepkileri odanın içinden alındıysa kıymet veriniz.
Oda dışındaki yerlerdeki maden tepkileri sizi yorar.
Ustalaştıkça bu tepkilere kıymet veriniz. Tepki alsanızda işlem yapmayınız.
Tecrübe ve antıraman olarak değerlendirme yapınız.

9- Çubuk mermi ucuna ve hatta tüfenkle atılan ve etrafa dağılan saçmaya dahi tepki verir.
Bu hem iyidir hem kötüdür. Usta için iyidir, acemi için kötüdür.
Ufak hacimli madenleri elemek için ÇUBUK KALINLIĞINI artırınız.
Şu ana kadar bu hususda yazdım mı bilmiyorum.
Yazdıysam tekrarı olsun, yazmadıysam bu konuya kulak verin.
En ideal kalınlık 10 mm.dir. Yalınız bu kalınlıkdaki çubuklar herkesde çalışmaz.
Bünye ve bahşedilen yetenek buna uygun olmalıdır.

10-Araziye her çıktığınızda, bağa bahçeye gittiğinizde çubuğunuz hep yanınızda olsun.
10 dakika fırsat eğitimi yapıverin. Diyelim bayram da dayımızı ziyaret edeceğiz.
Evinin yanında bahçesi var. Çubukları alın yanınıza, girin bahçeye, dolaşın..
Çubukla ne buldunuz, herşeyi ile bir deftere kaydedin. Çubuğunuzun dilini çözün.
Uçlarına bakın. çubuk uçları az veya çok, uzun veya kısa süreli titreme yapar. Bütünleşin çubukla.

11-Ustada olsak netice de nasipten öte yol yok. Bunu da bilmek lazım.

12-Açsanız çubuk kullanmayın.

13-Sıkıştıysanız (küçük-büyük abdest ihtiyacı varsa) çubuk tutmayın.
15-20 dakika çalışın 10 dakika mola verin. Molada 1 yudum da olsa su için...

Kolay Gelsin.
Allah cc yar ve yardımcımız olsun. Amin.
Ustam yine altın değerinde bilgiler
Allah razı olsun