Çubuklarla gömünün ölçümü yapılır mı

mhmt65

Aktif Üye
Değerli ustalarım bi çubukçu bir yere götürdük ve adam çubuklarla yer yespiti yaptı sonra burda şu kiloda şu kadar mal var ve atıyorum kazanın içinde veya sandığın içinde gibi sizde çubuklarla bunu yapmak mümkün mü yani malın kilosunu neyin içinde olduğunu bulmak mümkün mü...

edirne22

Editör
çubuk işi tecrübe işidir.
ne kadar çok tecrübe etmişsen o kadar doğru tesbit yaparsın.
çubuğun hareketlerinin neyin işareti olduğunu ancak bir kaç yüz denemeden sonra öğrenmeye başlarsın.

çubuk işaret verecek sen kazacaksın. sonra bir tane demir çıkacak., boyutu, derinliği vs. hepsi birer değişken.
sen de bu çok sayıda değişkenden her seferinde yeni bişey öğreneceksin.
çubukta en önemli şey kullananın tecrübesidir. ondan sonra aşağıdaki şeyler önemlidir.
1- yer altındaki metalin cinsi, saflığı
2- derinlik
3- miktar
4- toprağın altında kaldığı süre
5- yanında bulunan etkileşime geçtiği temas ettiği diğer metaller
6- çubuğun hassaslığı, elcik içinde bulunan rulman-bilyelerin ne derece sürtünmesiz olduğu

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ya usta Allahını dinini seversen. Nolursunuz lütfen yapmayın şunları. ya. O adam kimse gelsin ayaklarından öpeyim. Şıhım şeyhim. Diyeyim. Bukadar mantıksızlık olurmu. Yaratan verdiği aklı. Bu tip adamlara Bi tık fazlamı vermiş.. O tiplere bide evinden oturup arazide yer tarif edenlere. Benim uc harflım var ama kendime gömü alamıyor yok yer değiştirmiş yok yana kaymış diyenlere itibar etmeyin alayı taklacı. Ha aksini ispat eden varsa açsın bir konu tartışalım. Bak. Mesala. OsiriS. Adam naaptııı.. burdakı yorumlarla kendi bilgisini birleştirdi aslanlar gibi ar-ge yapıp çalışıyo. Kardeş yok öyle kazanda gömü tarifi

mhmt65

Aktif Üye
Valla kardeşim bende inanmadım açıkcası ama çubuklar hakkında fazla bi tecrübem yok onun için olma ihtimali varmı diye konuyu açtım adama dedim zaten sen neye göre diyorsun şu kadar kiloda ve işte kazanın içinde neye göre diyon çubukların yerden görüntümü alıyor dedim oda yok ben 20 yıldır bu çubukları kullanıyorum hareketlerinden anlıyorum dedi

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
BulursamKader25 usta burda çubuk işinin duayeni olmuş. O bile nokta atışı. Diyemiyor. Kaldıki. sana verilen ayrıntıları Bi soralım kendisine. Bakalım ne dicek. Sen yinede aklınla hareket et o dayıyada. Söyle sen çıkar senin olsun hepsi bana Bi bayram harçlığı ver yeter de bakiyim ne dicek

mhmt65

Aktif Üye
Tamam derim ����

mhmt65

Aktif Üye
Peki ben kendime bi çubuk yapmayı düşünüyorum ne önerirsiniz pirinç mi bakır mı

The Thing

C*
Süper Moderatör
Bunu yaparken siz yanında mıydınız ,ne yaptı çubuk dışında ne kullandı.

Jookerturk

Bilgili Üye
İlk önce kendi aklınla hareket etmen şart. Bu işte taklacılara aldanırsan her söyleneni yaparsan maddi ve manevi yönden çok yorulursun. Emeğine yazık olur. Bu işlerde bende yeniyim ama detayları araştırıp sonuca ulaşmaya çalışıyorum. Her gördüğümlede bileğileri paylaşmıyorum çalışma yaptığım kişilerle istişare ederim yanlızca. Tek derdimizde altın gümüş vs değil. Tarih ve medeniyetin izini araştırıyoruz.

İşe zengin olma hayali ile yaklaşanların hepsi çabuk emekli oluyorlar. Bu işte Sabır ve tecrübe çok önemlidir.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Değerli ustalarım bi çubukçu bir yere götürdük ve adam çubuklarla yer yespiti yaptı sonra burda şu kiloda şu kadar mal var ve atıyorum kazanın içinde veya sandığın içinde gibi sizde çubuklarla bunu yapmak mümkün mü yani malın kilosunu neyin içinde olduğunu bulmak mümkün mü...
derinlik tutmayabilir. ama yüzeyde ise fazlaca tecrube sahibi biri tutturabilir. içinde şu miktarda değerli var diyen arkadaşa da çay verip gönderin. yalandır. çubukla içindeki malzemeyi ölçemezsin. şeklini çizersin. küp ya da sandık dersin buna da okey ama malzeme miktarını diyemez.

mhmt65

Aktif Üye
The thing ustam evet yanındaydım bakır gümüş ve pirinç çubuklarını kulladı ve ayriyetten sağ eline altın aldı baktı gümüş aldı baktı bide başka bişi aldı eline baktı onu çözemedim kemiğe benzer bişi di başkada bişi yoktu

Tastan

Editör
Öyle bir ihtimal olsaydı piyasada hiçbir dedektör firması olmazdı kimse binlerce tl vermezdi bu makinelere aldanmayın mantık aklın yoludur anlarsınız olanı yada olmayacak olanı...