Çubukun ucundaki sinek

Şirvan

Operatör
Selamunaleykum arkadaşlar. Eski fotolara bakarken başımdan geçen bir olayın yerini gördüm sizlerle.paylaşayım dedim.
Bir arkadaşım beni aradı ceyhan tarafinda bir yer var çiftlik evi su sıkintısi var bir yardimcı olabilirmisin dedi olur dedim. Birkaçgunsonra gitmek için sözleştik giderken çubuklarimıda aldım. Dağın eteğinde büyükbaş hayvan ciftliği adamla tanıştıktan sonra su sıkıntısı çektiğini bulursanız size koyun kesecem dedi tamam bulalımda sen koyunu fakir fukaraya dağıt bize bir çay demle yeter dedik biraz dolaştım eski yaşantı yeri beraber gittiğimiz arkadaşla iki yer tesbit ettik burlardan çıkar dedik su. Bizi ilgilendiren mevzuya geldik arkadaş senin burda eski yaşantı yerleri var biraz baksak sorun olurmu dedik istediğiniz gibi çalışın bulduğunuzda sizin olsun dedi. Sunaklar üzum sıkma yerleri var sunaklar fakir di ellemedik. Cubuklarla dolaştik bizi 30mt ileride incir ağacinin oraya götürdu baktıkki açılmış orasi adama burayı sizmi açtınız dedim yok diyerekten geçiştirdi tekrardan dolaştik dağa doğru bizi yönlendirdi birnci tepeye çıktik tekrardan çubuklarla baktim bir incir ağacının yanina götürdü önunde taşyığmalar vardi tekrardan tuttum cubuğu bitane sinek çubuğun önune konuyor çubuk deli gibi hir sağa bir sola dönup duruyor kovuyorum sineği tekrardan gelip konuyor bir türlü çubuğu kullanamıyorum baktim nefesim kesilir gibi oluyor dedim bunlar cinconlarin işi oturdum yere dua okudum 33 tanede ayetelkürsi okudum tekrardan cubuğu tuttum sinek yok busefer daha yukarıya götüruyor en tepeye çıktık orda tuttum düz bir alandı bir yere götürdu bizi sonra arkadaşi telefonla aradim mevzuyu anlattim oda orada çalışmayin adamlar hayince düşünüyorlar moraliniz bozulur dedi bizde yok öylebirşey onlar aşağıda dedim sen bilirsin dedi. Bana önunde bir kaya var onun altında saklı olan dedi çubuklarla arasi 1 mt anca var tamam dedim başladık calısmaya 3 satte kayayı kıramadık baya bir zaman sonra manivelayı kayaya taktik kaldiracagız 4 arkadaş hepimiz tuttuk tam kaldıcagız bunlar abi biri bizi itiyor dedi elleri kaydı yek benim elim kaldi demirde ayaklarımin ortasindan güc alıyorum nafile elimdn kaysa ayağımı pacalayaç biri beni cektiği gibi fırlattı demir pantolonu yırttı sadece ucuzkurtulmuştum. Benimle gelen hoca bir arkadaş var burdan gidelim sonra geliriz korumaya aldım ama teefonla konuştuğumuz arkadasi aradık boşverin gelin dedi aşağı indik inerken ben dört sefer düştüm allahtan birşey olmadı . Ciftlik sahibinin yaninda 3 kişi daha var ne oldu dbulamadınizmı diye sordu yok sonra tekrardan geliriz bunca saat yukarda bulamadınizmı şimdi bizimi yiyorsunuz demezlermi bana bakin çok merak ediyorsanız bizimle gelirdiniz yukari burda boyle konuşarak ne demek istiyorsunuz biraz çıkışinca sustular yukarda eşilen yer belli gidin çıkarın dedik. Ypla koyulduk arkadaşın söyledikleri aklimiza geldi hocayla bunlari konuşarak adanaya vardık. O arkadaşin yanina gittik ben size demedimmi bunlar hayinlik düşünüyor diye. Neyse baya bir zaman sonra oğlu çıkmış çalısırken ayağı kırılmıs. Sonrasında çiftlikte bunları rahatsız etmişler bizi aradılar durumu anlattılar siz bize böyle davranırsaniz onlarda.size böyle davranır diyerek telefonu kapattım.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kiymetli ustam,
Prensip olarak asla baskasinin topragi olan yerde asla elime sigaradan baska birsey almam. Yeri tespit ederim derinligi soylerim, nasil calisacaklar anlatirum. Her seferinde beraber yapalim derler kabul etmem. Allah cc sizi hedefe ulastirirsa benim adima filan vakfa gonlunuzden koptugu kadar yardim edebilirsuniz der oradan uzaklasirim.

Devletimin topragi her zaman iyidir.
İnsan hased sahibidir. En tehlikeli an bildigin uzre malin ciktigi andir. Ekibimin harici birileriyle gittiysem her zaman ruhsatli makinam yanimda ve mermi namliya surulu durur. Kimin ne mal oldugu mal ortaya ciktiginda anlasildigindan her zaman uyanik ve tetikde olmak cok iyidir.

İyiki orada birseylere ulasamamisiniz. İnsan cinconlardan daha tehlikelidir. Onlar carptimi en gec 6 ayda iyilesirsiniz lakin insan carpmak isterse ya katil yada maktul olunur. Hobi olarak ugrastigimizdan bize yaramaz tapulu mulkun sahibi ile beraberlik.

Şirvan

Operatör
BulursamKader25 ustam çok doğru bir kişi ağzından çıkan laf söz iyi ise mayası iyidir kötü ise mayası bozuktur. Esasinda arkadaşın lafını dinleyecektik nerden bilecek aklindan geçeni diye düşünduk biz yanildik. Ayetelkürsi okur bu arkadaş yıllardir banada bu aşıladı bunu 40 binde gelenler olur demişti ilk okuduğumda bazı şeyleri yaşadıgımızdan doğruluk payı %100 oluyor bunların söyledikleri. O gelmediği halde bizi uyuarmısti.