Daha Önce Görülmemiş Bir sikke BU NEDİR ? Yardım

The Thing

C*
Süper Moderatör
Temiz olanın bassana bi oyun hamuruna bakalım ortaya ne çıkacak, mühür gibi geldi bana emin olmamakla beraber.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bulunduğu noktadaki uygarlıklar fikir verebilir. sanırım konu uzmanları ıYı bi cevap verecektir.söylemim olası bir nadirlik durumunda sikkeler üzeri motiflerin aynı görülmesi collect değerleri adına en küçük sikkeden büyüğe kadar eksiksiz sıralanması büyük önem taşır.temizlik için kimyevi madde kullanmayın kazıma yapmayın.rast gelsin.

Son düzenleme:

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bunlar sikke değil.nerede ne şekilde ve neyin içinde bulundu?
eskiden mezarlara tabakların içinde yemekte konurmuş.sanki bunlar ortadan kesilmiş soğan gibi?
ama sikke değil.

Madnet

Yeni Üye
bunlar sikke değil.nerede ne şekilde ve neyin içinde bulundu?
eskiden mezarlara tabakların içinde yemekte konurmuş.sanki bunlar ortadan kesilmiş soğan gibi?
ama sikke değil.
şekilleri soğan gibi andırıyor ama metalimsi moddalar fosilmi soğanmı demirmi bakırmı ne olduğunu halen anlamış değiliz. Bunlar bir sandık gibi bir şeyin içinden çıkmış baya bi adet var muhafazası çöp olmuş ufalandı gitti bu tarihi bi şey ama heralde bizim definecilerin elinde duman olacak alkeolojik bir bulguda olabilir kanısındayım artık

nathandrake

Aktif Üye
Benim gördüğüm kadarıyla düğme olarak kullanılmış objelere benziyor ilik kısmı nerede sorusu geliyor tabii akla sanki bazılarında görür gibi oldum yada koparılmış veya takılmamış da olabilir ilikleri

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bir tanesinin iki tarafini da daha net gorulecek bir isik altinda cekilmis fotolarini paylasirmisin. Disardayim telefondan bakinca anlasilmiyor.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Eger bu fotograftaki ornege benziyorlarsa, deniz sungeri fosili: Alcyonite

Son düzenleme:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
şekilleri soğan gibi andırıyor ama metalimsi moddalar fosilmi soğanmı demirmi bakırmı ne olduğunu halen anlamış değiliz. Bunlar bir sandık gibi bir şeyin içinden çıkmış baya bi adet var muhafazası çöp olmuş ufalandı gitti bu tarihi bi şey ama heralde bizim definecilerin elinde duman olacak alkeolojik bir bulguda olabilir kanısındayım artık
Konu basligiyla resimin alakasi yok..bukadar arkeolojik objelere hassassan.sikkeyle muhuru.tasla tahtayi sari metalle altini ayirt edebilmelisin..burasi define sitesi.herkes once maddi kazanim pesindedir hakli olarak...........kimsede antik objeleri duman etmez zarar vermez..once bir numunastikcilere yada muzeciye danismaliydin.bunu yapmadina gore sende maddi kazanim icin arastirip soruyon define sitesinde..gitmedigimi nerden biliyon dersen...once onlara sorsan tum cevaplara ulasirdin meraakin giderdi.oyuzden butip ortamlarda duyar kasmaya gerek yok...benim bu yazima darilmaca gucenmece olmasin.gercekte olmasi gerekeni yazdim