Davul zurna

balıkçı

Yeni Üye
bende başımdan geçen bi olayı anlatmak istiyorum Ve görüşlerinizi almak. Ben dahil 5 Arkadaş kazı yapmaya gittik yer müsait olduğu için gündüzden başladık 2 3 metre Derken akşam oldu Neyse biz halen devam vakit gece yarısı oldu umutlar tükendi işi bıraktık yorgunluktan sabahı Burda edelim dedik araba uzak mesafedeydi. Neyse o yorgunlukla herkes uyandığı yerde uyuyup gitti bense sivrisinekler Rahat vermediğ için uyuyamadım gözler Kapalı uyuya zorluyorum Kendini bu ara kulağına davul sesi gelmeye başladı Uzaktan dedim herhal bana öyle geliyo Neyse bu ara ara Bakıyo davul ama her defasında dahada bi yakından gelmeye başlıyo sanki bi teyp'in sesini yy yavaş acar gibi. Ses nerdeyse 20 metreye kadar yaklaştı ben başladım okumaya okuyorum okuyorum Yok yanlış oldu diyorum :) arkadaşlarıda kaldırmak istemiyorum hani bana öyle geldiyse Şimdi alay etmesinler Sonradan diyo :) Neyse Baktım bi Arkadaş uyku sersem yüzündeki sivrisineği eliyle kovmaya Çalışıyo salladım bunu uyandı. Dedim Sende duyuyomusun ? Dinle bak diye. Bana şöyle cevap verdi bende ta ne zamandır duyuyorumda bi türlü uyanamadım dedi birazda arkadaşla dinledik sonra bu okudu sesler kesildi sonrada gün ağardi. Gelenler kimdi acep ?

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dostum zaten sesten ziyada sivrisinek dediğinde üçharfli olduğu direk ortada yani ama sen okumuşsun senin okuman yeterli olmamış kim okumuş ise nefesi kuvvetliymiş..

ama içinizde cin korkusu denen şey yerleşmiş dostum ... ve bu yüzden bunları görmüşsünüz

gurcumansur

Member
Kazı yaptığınız alanın etrafında düzlük bir yer yada ağaçlık alan kavak tarlası tarzında bir yer varmıydı ? Eğer bu tarz bir yer varsa büyük ihtimalle orada cinlerin düğünü vardır diye biliyorum çünkü onlarda düğünlerinde davul zurna kullanıyorlar.

kopamamsenden

Yeni Üye
dua edın sızı halaya kaldırmamıslar:)) vallahı sabaha kadar halay cekerdınız

arasmetin

Member
10 yaşında babanemin gecekondusunda kaliyorum. WC dışarda olduğu için tek başına gitmeye korkuyorum. genelde babaanne dediğim gibi uyanan insan bir türlü uyanmadı bende nerden cesaret geldiyse tek başına gitmeye karar verdim bahceye cıktığımda bildiğiniz köy düğünü gibi bahcede halay ceken cinler davul zurna her şey var. aradan 25 yıl gecti hala dün gibi gözümün önünde ( neye benzediklerini bir türlü tam oalrak hatırlayamıyorum ama bir 2 yaşında cocuk boylarında tüylü tüylü yüzleri vardı sanki .... )

balıkçı

Yeni Üye
arazi dağlık taşlık meyilli bi mevki. Ama tesadüfmüdür Bilmem de o gün den sonra hani gece uykuda korkuturlar ya kepeze çöktü filan denir. Bazen bu durum Olurdu bende ama Ogünden sonra rüyamda ne zaman böyle bi hal olacak olsa şunlara bak beni korkutacaklar deyip gülüyorum :) kendi gülme sesime kahkahama uyanıyorum

balıkçı

Yeni Üye
arasmetin kardeşim benim teknoloji daha o kadar ilerlemedi Şimdilik ses var görüntü Yok :)

D

deniz_efe

Misafir
Ey korku sen nelere kadirsin.
İnsanız, hepimizin bilinç altında vardır böyle korkular.

:141:

balıkçı

Yeni Üye
:) deniz efe kardeşim inan o an hiç Aklımda yoklardı. Zaten daha Önceden bi kaç kez karşılaşmışligim var yabancı sayılmayız yani :) o an uykunun tutmadığıda acaba yanlış yerdenmi giriş yaptık işarete göre fazla uzakda değildi Niye böyle olduki diye düşünceden gelmedi uyku demeye kalmadı bi Baktım Onlar geldi :)

joshep

Yeni Üye
allah ondan büyügünü vermesin vermesin kardes

zoka

Yeni Üye
dua edın sızı halaya kaldırmamıslar:)) vallahı sabaha kadar halay cekerdınız

iyiki kaldırmamışlar.. Bu konuda ciddiyim.. Bizim bi tanıdık halaya girmiş "çarşambadır çarşamba, perşembedir perşembe" diyerek sabaha kadar halay çektirmişler.. yorgunluktan ölüyormuş ama bitanesi cebine saat koymuş eski kurmalı saat.. O saat halen durur bildiğin insan yapımı saat herhalde bi yerden yürütmüşler..