• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Dede Dobri Değirmeni

Hoplit

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selam usdam : Guzel bir konu acmıssiniz , Bu kel tepe nedir nasıldır usdam , Dobri dedenin degirmeni yakinlarinda neler var , 15 Aileden olusan Ķök boya isi yapan Ve evlerinin etrafinin ras duvarla cevrili ve etrafinda kendileri sirayla nobet tutduklarını ve buna ramen tamamını Eskiyanin dedigi gibi orda canli hiç bir sey birakmadiklarini anlatıyormuş, Bu sakladigimiz esyalari kim.bulursa öldürdüğümüz insanlarin ruhlari icin bir mevlut okutsun onlarin için hayir versin sadaka versin ,Biz onlari çok kötu oldurduk diye yaziyormuş , burdaki gercek nedir usdam . Saygılar
tamam işte orada keçi deresi yok diğer dereler var kurt çok yerde var bu dede sakarya bölgesinde olabilir. her yeride birbirine benzer isimler var hocam ben şaşırıyom. şimdi bildiğim bu dede dobri değirmeni ile keçi dere birbiriyle bağlantılı değil. bunlar başka bir yer biri bulgaristansa biri sakarya biri samsun öle diyeyim.

vokko hocam senin dede beni etkiledi keşke bizim dedemiz o olsa dedik tek sıkıntı banyo etmemiş iyi bi yıkardık olur biterdi. tarih olarakta pek uymadı sebebi volçan belgeleri 1790 yıllarından başlar 1870 yıllarında biter volçan 100 yaşına kadar yaşamış çok geç ölmüş. senin dede olaydan 50 sene sonra doğmuş buradan bağlantı çıkaramadım.

Üst Alt