Dededen kalma Sikke değeri ve orjinallik testi?

sosoner

Yeni Üye
Esenlikler arkadaşlar dededen kalma elimde 2 adet sikke var bunlar orjinal mi değil mi nasıl anlayabilirim?
Eğer orjinal ise değerleri nedir?
20210509_131136[1].jpg
20210509_131141[1].jpg

Karabulut

Operatör
IYI usta görünce dönüş yapar inşallah

Eweress

Aktif Üye

gülbahçeli

Editör

gülbahçeli

Editör
Verdiğin link ile bende ki sikke nin alakası yok.
ikincisi bu konularda bilgi sahibi olduğun konusunda şüphe sahibiyim.
Yanılıyor da olabilirim.
Ancak fotoğraf çekiminde hatalı olduğumu düşünüyorum tekrar fotoğraf atacağım.
doğru bu konularda sizin kadar fazla bilgi sahibi deyilim selametle

sosoner

Yeni Üye
doğru bu konularda sizin kadar fazla bilgi sahibi deyilim selametle
Yapmış olduğum yorum içerisin de yanılma payımı ortaya koydum ancak şüphelerim bu verdiğin cevaptan sonra ortadan kalktı.
Kesinlik ile değilsin.
(Sonrasında yapmış olduğum yorumu ortama uydun olmadığı için düzenlemiştim lakin tekrar aynı düzene getireyim)

akıltopağı

Operatör
Sc orjinal değeride yok denecek kadardır, diğeri fil robota benziyor uyumsuz. Ve alakasız.

gülbahçeli

Editör
Yapmış olduğum yorum içerisin de yanılma payımı ortaya koydum ancak şüphelerim bu verdiğin cevaptan sonra ortadan kalktı.
Kesinlik ile değilsin.
(Sonrasında yapmış olduğum yorumu ortama uydun olmadığı için düzenlemiştim lakin tekrar aynı düzene getireyim)
birincisi benim anlayıp anlamamam önemli deyil ikincisi bir paranın resmini nasıl atılacağını öğren iki parayı aynı karede yazı ve tura taraflarını çekip karıştırırsan beni yanılttığın gibi diyer kişileride yanıltırsın paranın tura ve yazı tarafını aynı karede göstermen lazım böyle resim atarsan herkezi yanıltırsın aslında resim atmıyacaktım fakat genede atıyım bak roma olanını Antoninus Pius Æ as. ANTONINVS AVG PIVS P P TR P XII Laureate head right / MVNIFICENTA AVG Elephant standing right, COS IIII S C in ex. Cohen 565. * Sear RCV 4308 * WildWinds.com ikinci olarak sana yardımcı olmaya çalışanlara böyle cevap verirsen fazla bir yardım eden bulamassın