Dedeketör onerileri

D

deniz_efe

Misafir
Başka onere bileceginiz cihazlar var mi arkadaşlaR
Acelen yoksa şunu da araştır derim.
Ortalık ısınacağa benziyor.
3s'i artık emekliye ayırdım, siparişi vermiş bulunuyorum.
Kısmet olursa bir kaç ay sonra arazi deneyimlerimi paylaşmayı düşünüyorum.

:230:

ugurena

Yeni Üye
STARMAXX PULSE nasil bir cihaz arkadaslar

Ordinaryüs

Member
3s'i artık emekliye ayırdım, siparişi vermiş bulunuyorum.

:230:
Abi vidyoyu izlemiş bulunmaktayım, hüseyin beyle zaten telefonla görüşüyorum.

Şimdi sipariş verdiğine göre, 3s ve nano arasındaki farkı anlamışsın, ve nano almaya karar vermişsin. Anlayacağımız şekilde anlatırsan makbbule geçer, aralarındaki fark nedir abi?

Son düzenleme:
D

deniz_efe

Misafir
Abi vidyoyu izlemiş bulunmaktayım, hüseyin beyle zaten telefonla görüşüyorum.

Şimdi sipariş verdiğine göre, 3s ve nano arasındaki farkı anlamışsın, ve nano almaya karar vermişsin. Anlayacağımız şekilde anlatırsan makbbule geçer, aralarındaki fark nedir abi?

Valla dostum hafta sonu bizzat deneme fırsatı buldum.
Şimdi burada, arazide deneme videoları eklemeden bir takım veriler sunsam,
ne cihaz satıcılığım kalır ne de şarlatanlığım.
...
Ben yine de soruna cevap olarak biraz bilgi vereyim:
İlk olarak Delta Pulse 3s ten farkı, nano sallamalı modda da kullanılabiliniyor.
Bu, vlf gibi gezebilmek anlamına geliyor.
Ve pulse olduğu için gpx gibi bir çalışma sergiliyor.
Normal modu 3s ile aynı.
Bu durumda hem lorenz hemde gpx serisinin yaptığı işleri yapabilir halde oluyor.
Cihazın kutusu, tutma koluna sabitleniyor ve sallamalı modda tek para aramalarında kullanılabiliyor.
Koldan kutu çıkatılıp boyna asıldığında ise lorenz gibi kullanılabiliyor.
İkinci özellik bu dedektör 22 lik başlıkla doğal altın aramalarına uygun hale geliyor bu da aynı gpx serisi gibi.
Üçüncü özelliği bu dedektörün başlıkta manyetometre var.
Manyetometre ile demiri çok net ayırabiliyorsun.
Bir diğer özelliği bu dedektör 3s den daha derin.
Mesela 1x1 başlıkla 3s kutu kolayı 130 cm den algılarken bu 180 cm gibi algılıyor.
Toprak altında eskiden kalma ise daha da artar.
Tek parada 1tl 50cm yada biraz fazladan alır ama toprak altında eski kalmış olacak ve hava almamış olacak.
Yeni koyarsan 40 cm gibi alır.
...
Cihazda opsiyonel olarak 22 ve 36 lık başlık ile 1x1 mt. kare derin arama başlığı olacak.
Ben 36 lık ile 1x1 mt. siparişi verdim.
Çok küçük elektrum para ile nugget bizim buralarda olmuyor.
Bu bakımdan 22 lik başlığa gerek görmedim.

Ordinaryüs

Member
Usta teşekkür ederim. Gayet açıklayıcı olmuş, ALLAH razı olsun.
Hayırlı olsun yeni makine inşallah boş dönmezsin, cihazı kullanırken yine tecrübelerini parlaşırsan sevinirim. Zira ben henüz cihaz almadım. Sabırla bekliyorum. :)

gakkoş1

Yeni Üye
BOUNTY HUNTER VLF bu dedektörü almayı düşünüyorum fiyatı 450 tl acaba işe yarar mı

Metehan0770

Aktif Üye
arkadaşların dediği gibi, ilk olarak kullanım amacın önemli, tek tek yapayım, arada yüzeye yakın büyük bişeyler rastgelsin dersen ayrı (hem cihaz hem para olarak), yok ben büyük işler peşindeyim dersen farklı. (o cihazlara verecek parası olan bu işle uğraşırmı bilinmez).
benim en iyi sonuç aldığım cihazlar whıtes pro s 600 (ibreli ve güçlendirilmiş) ve de garret gtı 2500 dür. garret eğer teknoloji ile aran iyiyse güzel işler çıkarır, ama değilse sinir krizleri geçirtir insana.
şunu da eklemeden edemeyeceğim, dedektör diyince toprağın max.1 metresini altını unutacaksın.

D

deniz_efe

Misafir
@Metehan0770,
mesajın güzel olmuş da, son cümlesine katılamayacağım.
VLF cihazları baz alıp böyle dediyseniz eyvallah da,
dedektör deyince deyip Pulse cihazlarıda işin içine katarsanız
itiraz etmek durumunda kalırız.
Kaliteli Pulse cihazların 1 metrenin altından çok rahat metal tespit ettiği
hatta büyük kütlelerde 2 metrenin aşıldığı sır değil.
İlk defa cihaz alacak arkadaşların da
bu tip anlatımlardan çabuk etkileneceğini düşünerek
daha dikkatli yorum yapmak gerektiğini düşünüyorum.
garret gtı 2500 ve whıtes pro s 600 cihazlarınızın
kullanım tecrübelerinizi ilgili başlıklarda paylaşırsanız memnun oluruz.

Metehan0770

Aktif Üye
deniz_efe
mesaj alınmıştır. ama hep dediğim gibi, bu sitede yaptığım tüm yorumlar tecrübelerime dayalıdır. daha derine inen cihazlar dedektörlerden ziyade gps ler jeotermal cihazlardır. ha kocaman bir başlık takınca dedektöre biraz derinlikte artma olacaktır illaki ama onunda kullanım alanı çok dardır. heryere öyle 2 mt ye 2 mt bir başlıkla gidilme şansı yok.
ek bilgi: yeni dedektör alan arkadaşlar, cihazdan maximum verim almak için kullanım klavuzuna çok takılmak yerine arazide deneme yanılma yöntemleriyle cihazın özelliklerini keşfetmeliler.

çarçabuk

Yeni Üye
inanın arkadaşlar ülkemizde satılan tüm yerli yabancı dedektörler bence verilen paraları hak etmiyor. Elektoniğin teknolojinin bu kadar pahalı olduğu bir ülkede yok. tüm vlf ve pulse cihazların yaptıkları beklentilerimizin altında olmasına karşılık insanımızın bütçesinin üzerinde bir parayla bana biraz oyuncak satıyorlar gibi geliyor. işçilik sıfır. bizler bunu haketmiyoruz ama kaderimiz bu...