Dedektör + Android

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Merhaba sevgili dostlarım. Android telefonu ya da tableti dedektöre bağlamayı düşünen, yapmaya çalışan, yapabilen var mıdır?

Telefondan veya tabletten yer altı görüntüleme programını açıp taramayı dedektörle yaptıktan sonra görüntüyü telefondan izlemek isteyen biri bunu nasıl gerçekleştirebilir? Mümkün müdür?

Bunu GPR cihazları yapıyor. Pulse dedektörle böyle bir işe girişirsek sonuç sizce nasıl olur?

Sevgiler.

ragıp

Uzman
güzel bir düşünce, ama beni aşıyor.
konu ile ilgili arkadaşlardan yardım isteyelim.
@kadirkadir kurtkaya1

ilk aklıma gelen
ilmine, bilimine güvendiğim üç usta
bu konuda sizlerin fikirleri ne olur?

böyle bir şey yapmak mümkünmüdür?

Son düzenleme:

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Iyibir elektronik muhendisi ve deneyimi kaliteli biri olmasi lazimki dediginiz sekilde bir sonuca ulasabilsin. Normalde dediginiz gibi calisan cihazlara markalara yillarini vermilerki verimli bir sonuc alinabilsin diye.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Iyibir elektronik muhendisi ve deneyimi kaliteli biri olmasi lazimki dediginiz sekilde bir sonuca ulasabilsin. Normalde dediginiz gibi calisan cihazlara markalara yillarini vermilerki verimli bir sonuc alinabilsin diye.
Yani sadece uygun ara kabloyu takmakla olmuyor demek ustam. Bakalım zaman ne gösterir.

Sevgiler.

timur964

konularim
cihazların zarar görür uyum sağlamaz usta benim fikrim bu yönde

saftilki

Moderatör
Moderatör
elektronikci değilim ama bir fikirde benden olsun, elimdeki rüzgar türbini'ni bu kış bitirip satacağım ve japon yada çin mühendis le görüşüp bir anakart yaptıracam tabii nasipse, yalnız boşluğa ağırlık verecek olabildiğince derin tarama,

bobini I I şeklinde düşünüyorum ( bot'ların altına) tabana sabitleyip ikinci bir taban daha, tıpkı ayakkabı keçesi gibi bobin olacak zaten,
anakart sırtta gizli taşınabilir olacak, datayı telefona transfer edecek,
hatta dedektörün ayarları ve reset vs işlevlerini de telefondan yapmak fena olmazdı ama extra yazılım ve donanım gerektirir, maliyet ne derece yükselir kim bilir,

öyle bir mühendis bulamazsam boşlukta hiç kaçırmayan bir cihazın anakrt'ını temin etmekten başka çare yok

kurtkaya1

Yeni Üye
Ustam Olur..Çok zor bir iş değil Ama ekstra bir devre ve yazılım lazım. Pulse dedektörün kendi ekranını başka bir tablet yada ekran üzeride görmek yazılım ve devre dizaymı doğru yapıldıktan sonra ,yapılabilecek bir iş.
İmal ettiğim yer altı görüntüleme sistemlerinden birinde bunu uyguladım. Cihaz yaptığı çekimleri kaydedip daha sonra bir bilgisayara atıyordu. Cihazın kendi üstüne Tablet bağlayıp, gerekli yazılım ve devreyide yapınca aynı görüntüyü tabletten almaya başladık.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Benim görüşüm ekstra sensor takılmadığı ve bu sensörün aldığı verileri işleyecek bir yazılım yapılmadığı sürece imkansız gibi birşey. Çünkü detektörlerin çalışma mantığı böyle bir yazılım için uygun değildir diye düşünüyorum.

grasviti

Member
Adamlar yapmis bile teknoloji ekibi bende bugun buna bakiyordum hatta linkini atayim bakarsiniz veya sorarsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:

Suboxone

Aktif Üye
Ellerindeki vlf pulse sisteme yapılabilir aldığı sesi yazılımla görüntüye geçirebilirlerse yapsalar ne olcak sesden ayırt ediyorsunuz saten yıllardır kulak dan aldığı sesi ayırt edemeyen insan çok ülkede onlar için yararlı olur bence yoksa sesden metali ayıranlar için hiç bir işe yaramaz