Dedektör Hakkında Yardım

kaya.adam

Member
Ustalarım merhaba, kullananlardan ve bilgisi olan ustalarım yardımcı olursa sevinirim. Araştırmalarım sonucu birkaç dedektör bakındım sizce en oluru makulu ve iyisi hangisidir.?

Yerli dedektörler bile geçen sene buzaman 2.800e olanlar 5bin tl civarlarda o sebepten yurtdışından almayı planlamaktayım çünkü ülkemizde fiyatlar aldı başını gitti.

Benim için ayrımdan ziyade derinlik önemli olan.

garret at max : kaliteli ancak test videolarında çok derine gittini göremedim. 788$ civarı

minelab equinox 800 : güzel bir cihaza benziyor pratik kullanımı rahat gibi bununda fiyati 900$ civarı

son olarak xp deus ; hakkında hemen hemen olumsuz bir yorum göremediğim ve çok begenilen bir cihaz amma velakin extrem bir derinlik farkı yoksa maddi sebepten tercih etmediğim cihaz 1,500$

Olay bu ustalarım eklemek istedikleriniz ve tecrubelerinizi şu hobi dostunuzla paylaşırsanız çok mesut olurum. Teşekkürler.

Hostia

Moderatör
Moderatör
hepsi iyi cihazlardık kalbini ferah tut. derinlik olarak deus biraz daha derindir fiyat farkıda buradan gelir. sana fazla gelirse at max önerimdir. kullandığım cihazdır. derinlik artışı için ek başlık takanlar var çokta verim alıyorlarmış ben almadım normal dd başlık bana yetiyor. 4 arama modu var tüm metaller modunu kullandığın zaman demirede öter ama cidden 45 cm deki tek parayı alır. demiri eler coin moduna geçersen 35 cm civarlarında tek parayı rahat alırsın. bu şekildedir. kalbini rahat tut yazdıkların iyi cihazdır.

kaya.adam

Member
Kıymetli yorumun için güzelce anlatmışsın öncelikle çok teşekkür ederim. Hani aralarında uçurum yoksa xp deus tuzlu kaçıyor biraz.
At max için - bi yön var mı?
pek bi fark olmadığı için minelab da fena durmuyor çünkü

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
mala gpr iyidir...ekonomin iyiyse lidar tarzi takil..kesin cozum pahali ama ekmek cikarir corba kaynatir...maalum sektorde maket yapar gibi cihaz yapiyilar..millet memnun olsa ikinci el sitelerde yarifiyata satmaz....ekonomik guc =kalitecihaz=iyigomu= mutluson..kendi gorusumdur kimseyi baglamaz.

kaya.adam

Member
Çok doğru demişsin usta ancak 185 bin en uygunu okadar bütçem yok maalesef :) sendekini kullanabilir miyim bi ekmek çorba çıkarayım :p

Sizin seviyelerinize gelmek için önce bi kırıntıyla başlamak bana dahadoğru gelen ustam

senin formulü kendime uygulayacak olursam
makul ekonomi= standart cihaz = akmasa da damlar = mutlu yeni hedefler

Mal bulanındır

Çok doğru demişsin usta ancak 185 bin en uygunu okadar bütçem yok maalesef :) sendekini kullanabilir miyim bi ekmek çorba çıkarayım :p

Sizin seviyelerinize gelmek için önce bi kırıntıyla başlamak bana dahadoğru gelen ustam

senin formulü kendime uygulayacak olursam
makul ekonomi= standart cihaz = akmasa da damlar = mutlu yeni hedefler
tirnagimla kazidim ackaldim vahsi dogada yattim.aradigimin gecmisini medeniyetini ogrendim.kendimi.gelistirdim hurafeye kahvelerdeki hikayelere kulak asmadim.umuttacirligi yapmadim.aradiklarimi buldum belgeledim devlete verdim taktir ettiler.aldigim odemeleri ilede kalite cihaz aldim..havadan gelmedi.....buyuzden kusura bakma veremem izinsiz kazida yakalatirsan.yerine koyabilecekmisin

kaya.adam

Member
Ustam espiri yapmıştım :)
Sana havadan geldi veyahut başka bir amaçla yazmadım yanlış anlaşılma olmuş. Sürçu lisan ettiysem affola

Bende en baştaki maddelerden geçmeyi tüm zorlukları yaşayıp herşeyi kendim yapmak isterim.
Allah çaba gösterene daha çok nasip etsin.

(Senden ciddi manada dedektör isteğim olmadı ustam.)

Demek istediğimi örneklersem; araba kullanmamış birine ferrari vermek gibi olur, benim o cihaza sahip olmam.
Ben bu işin başında olduğumu ve arazide bana yardımcı olarak başlangıç ekipmanı aramaktayım.

Mal bulanındır

Ustam espiri yapmıştım :)
Sana havadan geldi veyahut başka bir amaçla yazmadım yanlış anlaşılma olmuş. Sürçu lisan ettiysem affola

Bende en baştaki maddelerden geçmeyi tüm zorlukları yaşayıp herşeyi kendim yapmak isterim.
Allah çaba gösterene daha çok nasip etsin.

(Senden ciddi manada dedektör isteğim olmadı ustam.)

Demek istediğimi örneklersem; araba kullanmamış birine ferrari vermek gibi olur, benim o cihaza sahip olmam.
Ben bu işin başında olduğumu ve arazide bana yardımcı olarak başlangıç ekipmanı aramaktayım.
ben ciddiyim cok ac kaldim toroslardan asagin inmedim aylarca...2013 te 35 bine mala easy locator aldim 10 aylikti ikinci el...itimat etmeyen otarihte farmet sitesindeki resmi satis konularina baksin...sen bu sitenin guvendigi sponsor reklam alan firmalariyla gorus baslangic icin 2.el 1500 2500 luk cihazla tecrube edin.bolnasipler kolaygelsin

kaya.adam

Member
Değerli yorumların için teşekkür ederim ustam saolasın.
Allah herkese güzel bol nasipler versin.

kaya.adam

Member
Minelab equinox 800 bu cihaza sahip veya kullanan var mı?