Dedektör tavsiye

Sofi0747

Yeni Üye
Selamün aleyküm değerli ustalarım.. öncelikle şunu söyleyeyim ben daha önce examiner 3d cihaz kullandım ve hiç ama hiç bir işe yaramadı..ve Garrett ve ismi aklıma gelmeyen yerli malı bir tane daha kullandım verim alamadım bir türlü.. sizden ricam taşlık alanda kullanabileceğim ve boşluk tespiti yapacak bir cihaz iyi bir cihaz ...ben genelde lorenz z1 düşünüyorum bu benim ilk önceliğim pulse cihazlar içinde en iyisi diye okudum ama hiç kullnamak nasip olmadı..ama lorenz boşluk tespiti yok diye biliyorum..sizden ricam şudur lorenz taşlık alanda derinliği ne kadarda alıyor..ve bir tane alan ve boşluk tarama onerebileceginiz bir cihaz varmı.. lorenz harici pulse daha iyi bir cihaz da olur....yer doğuda ve limit 70 bin kadar... değerli cevaplarınızı bekliyorum...

Zemin bozuk

Bilgili Üye
Aleykumselam kurbanım , öncelikle konu açmadan önce daha önce açılmış konuları incelersen cevabını bulacağına eminim , ayrıca boşluk için sana tavsiyem çubuk kullan ;)

Zemin bozuk

Bilgili Üye
kurbanım bilgi edinmeden olmaz . bilgilenirsende boşluk tesbiti çubukla daha kolay olur emin ol

Sofi0747

Yeni Üye
kurbanım bilgi edinmeden olmaz . bilgilenirsende boşluk tesbiti çubukla daha kolay olur emin ol
Doğrudur üstad ama çubuklar herkesin elinde iş görmez diye biliyorum heleki sigara içenlerde genelde çalışmaz diye okumuştum onun için dedim çubuk zor diye..yoksa çubuk ile çalışan bir çok arkadaşım oldu ..verim alamadılar ama kısmet olmadı belki...ben onun için alan tarama ile boşluk tespiti yapacak cihaz tavsiyesi istedim

toprak2525

Member
pulse cihaz ne kadar pahalı olursa özelliği o kadar artar ve kullanmasıda o kadar zorlaşır ama iyi bir makine bilgisi ve eğitimi olan biri bu sayede daha derine inmeyi başarır.

ucuz özelliği az pulse kullanmak daha basit . elektronik bilginiz ne kadar iyise başarı şansınız o kadar yüksek olur yoksa yüksek paralar vermek size + değil - verecektir.

pulse cihazlar 1 tlden buyuk malzemeleri daha derinde bulmak için üretilmiştir net 2 metreye ulaşabilirsin ,boşluk ve ayrım özelliği vardır ama pek randıman alamazssın.

koskoca alman malı lorenz boşluk ekleme özelliğinimi bilmiyorda eklemiyor tabiki biliyor ama randıman vermediği için eklemiyor

fakat ülkemizde illada boşluk bulan cihaz isityorum diyenler çoğalınca ticaret adamları kendi cihazlarına satış ve kullanıcıyı tatmin amaçlı eklemeyi ihmal etmemişler.
nasılki çubuk kullanmak marifet istiyorsa cihazdan tam verim almak içinde elektronik bilgin olmak zorunda

Sofi0747

Yeni Üye
pulse cihaz ne kadar pahalı olursa özelliği o kadar artar ve kullanmasıda o kadar zorlaşır ama iyi bir makine bilgisi ve eğitimi olan biri bu sayede daha derine inmeyi başarır.

ucuz özelliği az pulse kullanmak daha basit . elektronik bilginiz ne kadar iyise başarı şansınız o kadar yüksek olur yoksa yüksek paralar vermek size + değil - verecektir.

pulse cihazlar 1 tlden buyuk malzemeleri daha derinde bulmak için üretilmiştir net 2 metreye ulaşabilirsin ,boşluk ve ayrım özelliği vardır ama pek randıman alamazssın.

koskoca alman malı lorenz boşluk ekleme özelliğinimi bilmiyorda eklemiyor tabiki biliyor ama randıman vermediği için eklemiyor

fakat ülkemizde illada boşluk bulan cihaz isityorum diyenler çoğalınca ticaret adamları kendi cihazlarına satış ve kullanıcıyı tatmin amaçlı eklemeyi ihmal etmemişler.
nasılki çubuk kullanmak marifet istiyorsa cihazdan tam verim almak içinde elektronik bilgin olmak zorunda
Sağol üstadım eyvallah...senden ricam bilgin varsa eğer.... lorenz z1 cihazı taşlık alanda nasıldır...yani taşlık alanda randıman verirmi.??? Beni bu konuda bilgin varsa ve aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Sofi0747

Yeni Üye

Taşlık alandan kastım üstad.. kayalık alan ..bizim buralarda kayalık çok ondan sordum ...bide yer altındaki bir mezarın içini kaç cm den tespit eder..

Mehmetarkın

Member
Lorenz firması boşluk özelliğini randuman vermediği için koymuyor. Dedektörler asla boşluk bulamayacağı için koymuyor. Önce bu noktayı anlayalım acıda olsa içimize sindirelim . Firma sahtekar değil aksine dürüst.

Boşluk bulan bulduğunu ısrar eden bütün dedektör firma ve modellerden uzak durun. Metal dedektorü metal bulur. Kandırılmazsıniz.

Sofi0747

Yeni Üye
Lorenz firması boşluk özelliğini randuman vermediği için koymuyor. Dedektörler asla boşluk bulamayacağı için koymuyor. Önce bu noktayı anlayalım acıda olsa içimize sindirelim . Firma sahtekar değil aksine dürüst.

Boşluk bulan bulduğunu ısrar eden bütün dedektör firma ve modellerden uzak durun. Metal dedektorü metal bulur. Kandırılmazsıniz.
Üstad kayalık alanda lorenz iş yapar mı veya başka cihaz...bide alan tarama ile ilgili hangisi iyidir çubuktan anlamadığım için elektronik istiyorum..

Mehmetarkın

Member
Üstad kayalık alanda lorenz iş yapar mı veya başka cihaz...bide alan tarama ile ilgili hangisi iyidir çubuktan anlamadığım için elektronik istiyorum..
Hiçbir alantarama cihazı iyi değildir. Belkide yazacaklarimi ciddiye almayacaksin inanmayacak yine araştiracaksin. Ama tecrube edeceksin arazide bir ora bir bura alantarama ile gezeceksin lafima geleceksin. o teknoloji sahtekar teknoloji. iyisi kötüsü yok. hepsi yalantarama. vakit kaybetme. para verme. sağligindan olma.
Gelelim diger soruya lorenz kayalik alanda iş yaparmi evet yapar. kaya taş derinliģe çok etkisi olmaz. kuru toprak taşlik arazide hatta daha güzel iş yapar.

Mehmetarkın

Member
Pulse cihazlarla tek para aranmaz. 45 lik basliklarla hernekadar aransada vlf raharligi vermez. Bu cihazlar toplu malzeme odaklidir.