Dedektör tavsiye

Zemin bozuk

Bilgili Üye
Yolun açık olsun. Ama önce kimseyi tanimadan bilmeden karsindakini kucuk görme. ezmeye calisma. sert kaya olur. Bizi bilen bilir. Ne alcak gonullu oldugumuzu. lakin tavrimiz karsimizdakine gore degisir. Bir Allah rizasi icin 7000 mesaj yazdim. bu forumlara hepsi dibine kadar bilgiydi. hosgeldin x niki formumuza degildi. Bayram seyran mesajlari haric bu sayiya dahil degil. Alt alta 4 cilt buyuk kitap ansiklopedi olur. Bunlari yazmak istemezdim bunlari bilen bilir. eskiyse herkez bilir.. son söz tavrin kucumsemeydi. Tekrardan yolun acik olsun..
ya sen küçümseen ne olur küçümsemesen ne olur , unutma kibir ancak bir olan ALLAH'a yakışır
ikincisi ben küçümsemedim bundan rabbime sığınırım küçümseyen insanda kibir olur niyetimde değil ancak çubuk hakkında doğru düzgün bir bilgi olmadan yazılan yazınaydı halende arkasındayım
unutma ne kadar iyiyim dersende el elden üstündür

Mehmetarkın

Member
ya sen küçümseen ne olur küçümsemesen ne olur , unutma kibir ancak bir olan ALLAH'a yakışır
ikincisi ben küçümsemedim bundan rabbime sığınırım küçümseyen insanda kibir olur niyetimde değil ancak çubuk hakkında doğru düzgün bir bilgi olmadan yazılan yazınaydı halende arkasındayım
unutma ne kadar iyiyim dersende el elden üstündür
Sen ne okuyorsun bilmiyorum ben cubuk hakkinda bu konuda hicbirsey yazmadim ki.. sen ne okuyorsunda ne anliyorsun.. hayretsin..

Mehmetarkın

Member
Alantarama diyorsan o işler boş işler.. basit cubuklara zaten birsey yazmadim.. sen birdaha sonra birdaha oku..

Bumin Keykubat

Aktif Üye
Pulse cihazlarla tek para aranmaz. 45 lik basliklarla hernekadar aransada vlf raharligi vermez. Bu cihazlar toplu malzeme odaklidir.
Sofu arkadas pulseyi sordugu icin ona cevap verdim. yoksa takim tutmuyoeum. sen daha konuya vakıf olamamissin.. ayrica pulse ile tek para aranmaz demedim. vlf kadar tat vermez dedim. vlf basliklar hizli sallanmayla iyi karar verir. pulsede boyle degildir. tabi recovery speed nedir bilmezseniz olacagi budur... hwy gidi hwy.. komik..
Teknik olarak ta ele alırız meseleyi dert değil de:
Bu şekil olacak ise zaten konuya biz vâkıf olmayalım da siz vâkıf olun ahkâm bey. :)

Mehmetarkın

Member
Tek para ören yerlerinde aranır. o kadar çok atık gazoz kapağı çatal bıcak vrsaire vesaire yazmakla bitmez.Siz pulseyle değersizin yanında aşağisinda yukarisinda 10 cm, 20 cm yaninda üstunde pulseyle arama yaparsiniz... halbuki vlf alirken cihazin recovery sperd testlerini yapmazsan bilmezsen cihaz alirken bilmezken hic duymamisken. mehmetarkin uzaydan bahseder gibi gelirse sizlerin daha ogreneceginiz cok sey var.. ogrenin bunlari..Pulse kullanmanin ince noktalarini cok yazdim cizdim.. bana laf yetistirmeyin cocuklara yeni gelenlere anlatin hikayeleri..