Dedektör tavsiyesi ve satış yapan mağazalar hakkında

aykut2590

Member
Herkese merhaba değerli hocalarım öncelikle siteyi üye olmadan önce ara sıra takip eden birisiyim yazılarınızda ve yardım isteyen arkadaşlara tavsiyerde bulunmanız teknik yorumlarınız dikkatimi çekti bende sizden ufakta olsa bir bilgi ve tavsiye almak istiyorum.
Uzun zamandır bir dedektör almak istiyorum fakat ne alacağımı bilemiyorum 15 bin lira bütçem var bu bütçeye uygun ne alabilirim kullanımı kolay ayarları konusunda eğitimi hızlı bir şekilde alabileceğim hangi marka modeli tavsiye edersiniz.
Bir farklı konuda nereden alabilirim hangi mağazalar güvenilirdir İstanbul da yaşıyorum ürünleri satan mağazaları paylaşmak yasak diye biliyorum özelden bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim değerli hocalarım herkese saygılar.

Pirana

Bilgili Üye
Minelab lorenz en iyileri ama kullanmak zor heleki minalab zor arazide zorluyor insani vlf dedektor almak daha mantikli derinligi pulseye gore dusutur ama pulse kullanim zor herseye otuyor arazi atik metal dolu ayrim yok

Ngdl51

Editör
Pirana usta gerekenleri soylemis ise yaramayan ota çöpe taşa topraga oten cihaz cok piyasada iyi cihazlarda var iyi arastir ince ele sık doku oyle al cihazi usta

odin

Editör
o kadar butcem olsa minelab gpx 5000 alirdim. hep gozum var bu cihazda :200: yalniz bu dedektor isi biraz kafa karistirici. mesela adam kullanamiyor bir ise yaramaz diyor, ayni cihazi baskasi kendi uretmis gibi kullaniyor herkese tavsiye ediyor. almadan once mumkun oldugu kadar kullanici yorumlarini arastir. youtube videolarini izle. her cihazda her arazide iyi bir performans sergileyemiyor. o butceye 2 iyi cihazda alabilirsin bu secenegide dusun derim. tasimasi kullanmasi vs secenekleri goz onunde bulundurarak karar ver.

CooL

Bilgili Üye
Rezistivite cihazlar nasıl arkadaşlar kullanan varmı.nasıl sonuç alınabilirmi bilgi verme şansınız varmı Saygılar

Turko

Uzman
o kadar butcem olsa minelab gpx 5000 alirdim. hep gozum var bu cihazda :200: yalniz bu dedektor isi biraz kafa karistirici. mesela adam kullanamiyor bir ise yaramaz diyor, ayni cihazi baskasi kendi uretmis gibi kullaniyor herkese tavsiye ediyor. almadan once mumkun oldugu kadar kullanici yorumlarini arastir. youtube videolarini izle. her cihazda her arazide iyi bir performans sergileyemiyor. o butceye 2 iyi cihazda alabilirsin bu secenegide dusun derim. tasimasi kullanmasi vs secenekleri goz onunde bulundurarak karar ver.
4000 tl yi geçme dedektor sınıfı mantık çalışma şekli aynı

CooL

Bilgili Üye
Turko ustam işin kolayı olmadığı gibi cihazında zorlukları olması normal.önemli olan cihazın nasıl olduğu nasıl iş yaptığı.sonuca gidermi ? özellikleri ve tesbitlemesine güvenebilirmiyiz araştırmam bu yönde

Moneyman

Bilgili Üye
Tek tek işi yapacaksan hepsi hemen hemen aynı mantık maksimum derinlik 0-1.5 metre ile 3 metre ( çok zor) arası yakalarlar kimisi 90% kimisi %30 isabetle ..daha derin arayacağım dersen ancak boşluk gösterir cihazlar sana o da kaliteli cihazlar ama velakin boşluğun içinde değerli tespit edebilen bir cihaz daha ben görmedim..gören duyan varsa yazsın öğrenelim..ayrıca yok 25 metre yok 50 metrede değil onlar bile en fazla 10-15 metre derinliklerde ki boşlukları gösterir..ama bazı devlet kurumları ve özel kuruluşlarda ki cihazlar olduğunu biliyorum zaten onları parayla dahi alma şansın yok..bunlar benim düşüncelerim ustalardan katılan olur katılmayan olur onu bilemem:)

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bu yazi ilk defa alacak sahislara yeterli....yoook burdaki yorumlarin disinda sende su bu cihaz marka model ozellik tanitimi yapacaksan mevzu bellidir zaten

Turko

Uzman
Turko ustam işin kolayı olmadığı gibi cihazında zorlukları olması normal.önemli olan cihazın nasıl olduğu nasıl iş yaptığı.sonuca gidermi ? özellikleri ve tesbitlemesine güvenebilirmiyiz araştırmam bu yönde
Cihaz hantal olmayacak.
Yılan gibi akacak elinde.
Kibar ve yakışıklı olacak.
Öyle devasa başlıklar olmayacak.
Tek tek dediğinde hem ismen hem fiziki görevini yerine getirecek.
50 cm 80 cm 1 m yapılan işlemler tek tek sınıfına girmez bu derinlik ler define sınıfına girer.
15-20 cm yüzeyi tara geç. Mantık budur.
Bu iş için piyasada akülü bir dünya cihaz satılıyor 12 v kuru akü bana hep mantıksız geliyor. Yani yapacağı iş için çok fazla yük basıyor cihaza.
Bence ben olsam 9 v pil yada 9+9 v çift pil ile çalışan cihaz olmalı. Ben alsam böyle bir cihaz alırım. Bu şu demek oluyor ben 9 v yada 9+9 v pil ile çalışıyorum aldım verdim toprağı okudum işi bende çok hızlı ve stabil oluyor der gibi geliyor bana.