Dedektör Ve Çubuk Yardımı

Moonstar

Member
İyi Akşamlar Arkadaşlar. Tecrübeli Ustalarıma Bir Kaç Sorum Olacaktı.
Şimdi Ayın 20 Si Gibi Memlekete Gitmeyi Düşünüyorum Ve Dedeme Ait Bir Arazi Var Araştırmalarıma Göre Eskiden Yerleşim Yeriymiş Tarlanın Bulunduğu Yerden de Devamlı Tuğla Kırıkları Ve İşaretli Taşlar Çıkıyor Arazinin Boş Olmadığından Eminim..
Şimdi Sorum Şu Olacaktı Orada Ben Toplu Para Arayacağım Ve Bu İşlerden Hiç Anlamıyorum Sadece Netden Araştırma Yaptığım Kadarı İle Biliyorum Arazi Deneyimim Yok Öyle Mezarla Felanda Ugraşamam.
Dedektör Almayı Düşünüyordum Ama Boşa da Para da Vermek İstemiyorum Sonuçta Bulamazsam Çöpe Gidecek Para. Maksimum 1200 1300 Lira Para Verebilirim. Dedektörler Ne Kadar Derinlikten Toplu Parayı Algılayabilir Hangisi Daha İyi Kullanımı Felan Basit Olan Sizin Tavsiyeniz Nedir
Birde Bana Çubuk Kullan Hemi Paranda Boşa Gitmez Dediler. Çubukla Altın Bulmak Mümkünmü Benim Hiç İnanasım Gelmedi Ama Siz Değerli Ustalarımdan Yardım Bekliyorum.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim,
1.200-1.300 liraya alacagin dedektor hicbir ise yaramaz. 20 cm.yi gormez. Bosuna alip para verme. 70-80 cm. Goren dedektorler ise 15.000 den baslar. Almak yetmez, birde kullanim tecrubesi gerekir, ayarlarini bilmek zaten farz olur.

Cubukla altin bulunur amma cok zordur.
Cok tecrube ister. 3 gunluk is degildir.

Sadece altina yonelme, diger metallerde kiymetlidir. Gittigin yerde tanidigin tecrubeli bir cubukcu sana yardimci olabilir. Yeterki mineral elemeyi bilsin. Gerisi kolaydir.

O arazide hem oda baksin, hemde degerli metal tespiti yapsin.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ustam hoşgeldin sunum anlatım durumu ifaden güzel.. Cihaz konusunda önerisi olan arkadaşlar. Yazacaktır. Çünkü demişin hiç i bilgimyok ucuzyollu cihaz arıyom. diyee... Ama inşallah akabinde.. pulse.vlf...t 3000.k2000.m.500..diye model marka sıralamazsın.. Umarım. Çünkü konu girişleri masum köylü.. devamı ve çıkışı hep 20.çeşit cihaz reklamıyla bitiyor. Eğer öyleyse noolur bizi üzme ve yorma. Kendi adıma diyom. Alınmaca yok kardeşş

Moonstar

Member
Yok ustam ya bu cihazlar la bir bilgim yok başta dediğim gibi tecrübem de yok sadece değerli ustaların tecrübelerinden yararlanmak istedim daha önce bu arazinin yanında 2 ufak küp bulmuş büyükler zamanında tarla sürerken ondan dolayı kanaatim bu arazinin boş olmayışından yana.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Moonstar üstad gidince bu sitenin resim yükleme linkine bakınız ona göre bolca çevre resimleri yükle hertürlü fikir ve sağlıklı yorum gelirr. Bol nasipler selametle

Moonstar

Member
Birde bu yukarıda bahsettiğim. Arazinin çevresinde mağaraya benzer 2 oda gibi birşeyler var bugün resimleri elime ulaştı yarın da onun için bir konu açacağım

Moonstar

Member
Teşekkürler ustam ilginiz için artık öyle yapacağım boşa para vermektense en kötü memleket havası alır gelirim :)